Why Buy Chopper

دلایل نیاز به خردکن

شما برای درست کردن انواع غذا به خرد یا له شده ی مواد اولیه نیاز خواهید داشت، خردکن ها در انواع خود این نیاز را برآورده خواهند کرد. برای مواقعی که کار زیادی دارید و یا فرصت نمی کنید به خردکردن جداگانه انواع مواد غذایی بپردازید، خردکن ها به کمک شما خواهند آمد، تا در سریعترین زمان ممکن به شما در آماده سازی غذا کمک کنند.
خردکن‌ها نسبت به غذاساز‌ها طراحی جمع جور تری دارند و برای استفاده‌های دم دستی مناسب ترند.

انواع خرد کن

خرد کن‌ها در مدل‌های مختلف به بازار عرضه شده‌اند که می توان آنها را در به دو نوع اصلی تقسیم بندی کرد: خردکن دستی، خردکن برقی

1-خردکن دستی

خردکن‌های دستی طراحی کوچک‌تری نسبت به نوع برقی داشته و دارای تیغه و لوازم جانبی بیشتری هستند. غالبا از جنس پلاستیک ساخته شده و بسیار سبک هستند. آنها مانند خردکن برقی دارای دو یا 3 تیغه استیل ضد زنگ هستند که با فاصله از هم، در داخل محفظه قرار می گیرند. تیغه های آن ممکن است اره ای یا ساده باشند اما بسیار تیز هستند و به خوبی از پس خردکردن انواع مواد غذایی بر خواهند آمد.

برای اینکه اقسام دستگاه خردکن برقی را به شما بشناسانیم با ما همراه باشید. بی شک شما نیز مشاهده کرده اید که آشپزان ماهر با چه سرعتی و حرفه ای سبزیجات و میوه ها را با کارد در سایز های یکدست و مورد پسند گاهی خیلی کوچک و ریز و گاهی کلفت و ضخیم خرد می‌کنند. معمولا ما برای یک دفعه نیز، خواسته ایم تا این عمل را که هیجان بخش می باشد انجام دهیم، البته در نهایت نتایج جالبی نگرفتیم ، برای برطرف شدن این مسئله از دستگاه خردکن می توانیم بهره ببریم. حتما آشپزان حرفه ای، سال‌های سال در تلاش بوده اند تا به سرعت و خیلی آسان این عمل را انجام دهند بی اینکه ضرر و اسیبی به خودشان بدهند.

 

خرد کردن چیزهایی مانند خیار و گوجه بسیار زمان خواهد گرفت و ممکن است منجر به اتفاقی مانند بریدن انگشت هم شود. امروزه دیگر کارد مانند قبلا در ریز شدن میوه و صیفی جات بدون استفاده است و ریزکن های دستی و الکتریکی جای آن را گرفته اند که کار با آن ها دیگر ریزکردن را به عملی مدت دار و اذیت کننده مبدل نمی کند.

 

این وسایل پرمصرف مدت طبخ ترکیبات اولیه غذا را به میزان زیادی کم خواهند کرد، در نهایت مدت و قدرت زیادتری ر برای شما باقی خواهند گذاشت، اما هنگامی که دلمان بخواهد این زمان را برای شست و شوی این تکه ها بکار ببریم ممکن است از ما زمان بیشتری را بگیرد. برای همین سعی داشته باشید از وسایلی بهره ببرید که قادر باشید خیلی راحت قطعاتشان را در دستگاه ظرفشویی برای شستن بگذارید. برای این کار کاسه و تیغه های آن را با دقت نگاه کنید که شست و شوی آنها در ماشین ظرفشویی برایتان ممکن باشد.

 

خرید دستگاه خردکن برقی برای آسانتر شدن کارها یا آسیاب بستگی به خود شخص دارد به معنای دیگر اگر شما دلتان می خواهد وسیله ای تنها مواد شما را پودر کند، نیازی به خرد کردنهای مختلف نخواهید داشت و خواهید توانست خرد کنی ارزانتر را بخرید. ولی اگر شما از دسته افرادی می باشید که همواره کیک یا دسر های متفاوت را تهیه می کنید و این وسایل نیازتان می باشد که مواد غذایی را در شکل ها و اندازه های متفاوت برایتان ریز کند باید وسیله ی خردکن برقی مناسبی که قیمت آن هم بیشتر می باشد، تهیه نمایید.

 

در هنگام تهیه خردکن برقی ابتدا باید هزینه ای که قادرید برای خرید یک خرد کن بدهید را در نظر بگیرید پس از آن با توجه به هزینه ی موردنظرتان خرد کنی برای رفع نیازهایتان را بخرید.

 

معرفی نکاتی برای خرید یک خردکن برقی ایده آل

 

 سرعت موتور خردکن برقی

 

اگر  خرید خرد کن دارای سرعت زیادی باشد قدرت خیلی کمی برای کارایی و در مدت خیلی اندکی قدرید کارهایتان را به انجام رسانید. اگرچه بسیاری از خردکن ها به شکلی هستند که قادر به تنظیم  و کنترل وسیله می باشید و با هر سرعتی که دلتان خواست مواد ریز شوند. اما بعضی دیگر تنها با سرعتی مشخص مواد را ریز خواهند کرد..

 

تعداد سرعت موتور خردکن برقی

 

هرچه سطح سرعت‌های خردکن زیادتر شود شما راحت تر خواهید توانست شایسته ی شکل مواد مورد نظر در هر قدم از آشپزی سرعت مورد احتیاج را کنترل نمایید.

 

مشهورترین خردکن های برقی

 

خردکن برقی  فیلیپس مدل HR2505

 

این خردکن برقی  پیشرفته و حرفه ای در شرکت فیلیپس ارائه می شود. کارخانه‌ی فیلیپس شرکت خوش نام و دارای سابقه ی زیادی می باشد که کارهایش در زمینه های متفاوتی می باشد. یکی از این زمینه ها محصولات برقی منزل می باشد که با ارائه محصولاتی مرغوب و استفاده ز تکنولوژی های جدید در این زمینه موفق شده است، قسمت چشمگیری از بازار را در دست داشته باشد و در سطح بین المللی مشهور باشد. کارایی تکاین کالا استفاده از سبد مخصوص می باشد که در قسمت بالای ظرف  ۱.۱ لیتری آن موجود می باشد. ساختار این سبد به شکلی می باشد که پروسه ی  خردکردن موادی مانند سیب زمینی را، بی له شدن عمل می کند.

 

این خردکن برقی دارای تیغه های تیزی می باشد که هر سبزیجات و میوه ای را قادر است ریز کند و هنگامی که قطعات ریز شده به اندازه مورد نظر رسیدند، از سوراخ های سبد داخل وسیله به درون کاسه خردکن سرازیر می شوند؛ در نتیجه تمام قطعات یکدست خرد خواهند شد. این خردکن برای ریزکردن سیب زمینی، مرغ، اقسام صیفی جات، میوه‌ ، پنیر و یا خوراکی های سفتی مانند آجیل و… انتخاب خوبی می باشد. خردکردن خوراکی در این وسیله به صورت خیلی سریع تنظیم شده و ایده آل عمل می کند تا خاطرتان جمع باشد که خوراکی بدون له شدن و خیلی خشک ریز ریز خواهند شد. خوراکی ها به شکل ثابت در سبد گذاشته خواهند شد و سپس تیغه‌ ی برنده وسیله کار ریز کردنشان را انجام خواهد داد. این خردکن تیغه‌ ی کوتاه (با ۳ پره) دارد برای کارایی هایی مانند نگینی‌ خرد شدن خوراکی و تیغه ی بلند (با ۲ پره) می باشند که برای کاربرد روزمره یا خردتر کردن مواد در سبد می باشد. این وسیله در دو سرعت مختلف برای خرد کردن مواد سخت و نرم به شکل اتوماتیک با توجه به تیغه ‌ی کاربردی آن، با خود خردکن کنترل می شود. رعت کم وسیله جهت ریزکردن به قطعات درشت تر و سرعت بیشتر آن جهت خردکردن ترکیبات موردنظر ایده آل می باشد؛ موتور ۵۰۰ وات خردکن در روی وسیله تعبیه شده و شکل کار با آن به سرعت و آسان با فشارقسمت روی خردکن به سمت پایین کار ریز کردن انجام خواهد شد و در نهایت، آشپز نتیجه مطلوبی می گیرد. این شکل کاربرد راحت و بدون پیچیدگی، آن را به وسیله ای ایده ال برای همه ی مصرف کنندگان مبدل کرده است.

 

خردکن برقی  پارس خزر مدل  GR-123P

 

این خردکن برقی  یک وسیله کوچک، پر قدرت و ارائه در کمپانی پارس خزر می باشد که در طبخ غذا دارای استفاده ی زیادی می باشد. پارس خزر از تولید کنندگان و عرضه کنندگان معروف و با اهمیت در ایران می باشد که سالهای دراز در زمینه ی محصولات برقی بزرگ و ریز کار می کند. این محصول با قدرت زیادی که دارا می باشد می تواند هر نوع مواد غذایی را ریز کند. از گذشته کلاهای این شکلی به ۱ ۲ ۳ معروف بودند، همینطور این شکل خردکن برقی  پارس خزر در نام شکل خود این پیشینه را آورده است و تنها در سه بار فشار به دکمه خردکن (به شکل کلید) و با ۳ گردش مواد غذایی بزرگ را ریز می کند. ریز بودن، شکل کاربرد راحت، ایمنی زیاد و کارایی پرتوان آن آن، و قیمت مناسب، این کالای پارس خزر را به کالایی مورد پسند مبدل ساخته است. این خردکن پایه‌های ضد لرزشی را دارا می باشد که سبب خاهد شد در موقع عمل به میز کار بچسبد و بی حرکت بماند. رنگ تنه این کالا از دو قسمت به وجود آمده که در قسمت پایین خاکستری و در وسط به رنگ سفید می باشد.این خردکن برقی با ساختاری تک، از خردکن‌های معمولی عرضه داخلی گامی بلدتر را برداشته و تجربه‌ی استفاده دلپسند و رضایتمندی را عرضه کرده است.

 

خردکن ‌های برقی ازدسته وسایل الکتریکی پرکاربرد هر آشپزخانه‌ محسوب می شوند و علاوه براینکه در افزایش سرعت و سهولت تهیه غذا بسیار تاثیر دارند، باعث بهبود کیفیت غذای موردنظر نیز می شوند.

مدل های برقی خردکن اندازه بزرگتری دارند و از توان و سرعت بالاتری بهرمندند. این محصولات برقی برای کار نیاز به دسترسی به جریان برق دارند و به کسانی که دچار دردهای عضلانی هستند استفاده از مدل برقی خردکن ها پیشنهاد می شود. خردکن های برقی از لحاظ ایمنی نیز خطری ندارد چرا که دست ها در مجاورت تیغه ها قرار ندارند.

این محصولات کاربردی مدت زمان تهیه مواد اولیه غذا را تا بسیار کاهش می دهند، درنتیجه زمان و انرژی بیشتری برای شما ذخیره می کنند، ولی درصورتیکه بخواهیم همین وقت را در شستن این قطعات صرف کنیم احتمال دارد خواهان زمان بیشتری از ما باشد. از این رو سعی کنید از محصولاتی استفاده کنید که به آسانی بتوانید تکه های آن را در ماشین ظرفشویی مورد شستشو قرار دهید. برای این امر به کاسه و تیغه های آن توجه کنید که امکان شستن آن‌ها در ماشین ظرفشویی وجود داشته باشد.

تهیه یک خردکن برقی کار راه‌انداز یا آسیاب به خود شخص بستگی دارد به‌عبارتی درصورتی که شما می خواهید که دستگاهی فقط مواد شما را پودر نماید، احتیاجی به خرد کردن های گوناگون ندارید و می‌توانید یک خرد کن با قیمت پایین‌تر تهیه کنید. اما درصورتی که شما از ان گروه اشخاصی هستید که دائما کیک یا دسر های مختلف آماده می کنید و به یک دستگاه احتیاج دارید که مواد غذایی را در اشکال و سایز های گوناگون برای شما خرد کند باید یک دستگاه خردکن برقی خوب که قیمت آن نیز بالاتر است، خریداری کنید.

در حین خرید خردکن برقی باید اول بودجه ای که می خواهید برای تهیه یک خرد کن در نظربگیرید را مشخص نمایید بعد از آن با توجه به بودجه‌ی درنظر گرفته شده خرد کنی برای پاسخگویی به نیازتان را تهیه کنید.