????? ???

طراحی هتل 5 ستاره در ایران شامل برنامه ریزی ، تهیه نقشه ، طراحی و توسعه هتل ها است. مفهوم طراحی هتل ریشه در سنت های مهمان نوازی برای مسافرانی دارد که قدمت آن به دوران باستان باز می گردد ،  و توسعه انواع مختلف هتل ها در بسیاری از فرهنگ ها اتفاق افتاده است. به عنوان مثال ، ظهور سفر ریلی در اوایل دهه 1900 منجر به برنامه ریزی ، طراحی و توسعه هتل ها در نزدیکی ایستگاه های راه آهن شد که به مسافران ریلی پذیرایی می کردند.  هتل های اطراف ترمینال گراند مرکزی در شهر نیویورک نمونه ای از این پدیده است.  طراحی داخلی و سبک های هتل بسیار متنوع است و تغییرات زیادی در آن وجود دارد.

انواع هتل :

در جهان انواع بیشماری از طراحی هتل وجود دارد. نمونه هایی از طراحی هتل ها شامل کاخ های میهمان در سراسر آسیا ، مسافرخانه های کشور انگلیسی ، استراحتگاه های هتل کازینو ،  هتل های طراح و هنری ،  استراحتگاه های اسپا هتل ، هتل های بوتیک ، هتل های “no-frills” است که بسیار امکانات اساسی در نرخ بودجه ، اتاق های اصلی اتاق ،  صومعه هایی که پناه می دهند و اتاق های یدکی اجاره ای که در خانه های معمولی اجاره می شوند. نوع دیگر هتل های کپسول است ، که در ژاپن به عنوان گزینه ای برای کسانی که فقط در طول اقامت خود به نیازهای اساسی نیاز دارند ، ارائه می شود.  از نظر تاریخی ، توسعه مناطق اقامتی و امکانات بعضی اوقات توسط مکان های فیزیکی آنها ، از جمله در گذرگاه های رودخانه ، در پست های اصلی تجارت یا مکان هایی که خود را به عنوان دفاع از قلعه ها ، از قبیل قلعه ها یا قلعه ها وام می گرفتند هدایت می شد.

مکان املاک همچنان در طراحی مدرن هتل در دوران معاصر مورد توجه اصلی است. بسیاری از هتل ها در سراسر ایالات متحده پذیرای گردشگران یا ساکنان هستند. بازدید کنندگان از هتل گزینه های مختلفی دارند از اجاره اتاق به مدت یک شب یا اجاره سوئیت به مدت یک ماه. گرچه هتل های مسکونی امروزه به اندازه گذشته محبوبیت ندارند ، اما هنوز تعداد قابل توجهی از خانه های آمریکا را تأمین می کنند. 

طراحی حرفه ای:

طراحی هتل معاصر می تواند پیچیده و کاربردی باشد ، و شامل معماران و طراحان متخصص ، [14] مهندسین محیط زیست و سازه ها ، طراحان داخلی و پیمانکاران و تهیه کنندگان ماهر ، به ویژه برای پروژه های بزرگ و پیچیده است. طراحی هتل می تواند شامل نوسازی یک ساختمان موجود باشد که قبلاً برای اسکان استفاده شده است ، تبدیل یک ساختمان که قبلاً برای هدف دیگری یا ساخت ساختمان های جدید مورد استفاده قرار گرفته بود. 

طراحی هتل 5ستاره شامل برنامه ریزی با توجه به نیاز مشتری تخمین زده شده برای تسهیلات به همراه دید طراحان است. ساختمانهای هتل ممکن است چندین کارکرد مختلف از جمله رستورانها ، امکانات در فضای باز و استخرها ، مراکز تناسب اندام و اسپا داشته باشند. طراحی معاصر هتل شامل یکپارچه سازی مؤثر در این جنبه های مختلف کار هتل در یک مکان برای به حداقل رساندن دخالت با یکدیگر است. [برای استناد به نیاز] برای مثال ، طراحی هتل شامل ملاحظاتی است تا از سر و صداهای بیش از حد مهمانان و سر و صدای افراد جلوگیری کند. هتل ها معمولاً از داخل به بیرون طراحی می شوند تا از عملکرد عملی و ارتباط بخش های آن اطمینان حاصل شود.

تأثیرات فرهنگی : 

طراحان هتل ، کارهای فرهنگی خود را به کار خود می آورند و باید فرهنگی را که هتل در صورت کار در خارج از محیط بومی خود فعالیت می کند ، درک کنند. به دلیل بین المللی شدن سفر ، پیوندها با سنت های محلی در بسیاری از طراحی های هتل تضعیف شده است ، و «بین المللی» به نوعی به خودی خود تبدیل شده است. برخی از هتل ها عملیات خود را با مضامین سبک سنتی محلی بومی انجام می دهند ، در حالی که برخی دیگر طرح های مدرن و مدرن دارند.

طراحی هتل از متغیرهای اساسی ، مانند ارتفاع مناسب برای سوئیچ های چراغ روشنایی در اتاق ، به تخصصی تر ، مانند چیدمان مناسب آشپزخانه یا چشم انداز از مناطق پذیرایی ، برای کنترل و محافظت از ورود به اتاق ها متغیر است. سرعت تغییر در طراحی هتل ، مانند اکثر مناطق زندگی مدرن ، با توسعه فناوری نوآورانه افزایش یافته است.

علیرغم تنوع فرهنگی ، هتل ها معمولاً از محیطی استقبال كنند كه از راحتی میهمانان خود برای كار ، استراحت و آرامش برخوردار باشد.

بازسازی

هتل ها به طور مداوم به روز می شوند تا سلامت هتل را حفظ کنند. در حین بازسازی یا نوسازی ، با فضای داخلی هتل مانند مبلمان ، تعمیر و نگهداری و چیدمان سروکار خواهید داشت. نمای بیرونی هتل به روزرسانی هایی مانند بام نیاز دارد. هر ساله مقدار پولی که در بروزرسانی قرار می گیرد در حال افزایش است. مبلمان در هتل هر چند سال یکبار نیاز به تعویض دارد. قسمت های جدیدی از هتل مانند اتاق های وزن ، بازی ها یا اتاق های تجاری با رایانه به عنوان بخشی از بازسازی ها به هتل ها اضافه می شود. به روزرسانی های نگهداری در هتل در هر 15 تا 25 سال اتفاق می افتد. هتل ها تبدیل شده اند که سازگار با محیط زیست باشند.