fancoil

 

تهویه هوا در ساختمان و اهمیت آن
تهویه هوا در ساختمان بسیار پر اهمیت می باشند و می توانند هوای خنک و هوای گرم را در فصل های مختلف سال تأمین کنند. برای نصب این سیستم ها باید استانداردهای مختلفی رعایت شود. قیمت خرید یک سیستم تهویه برای ساختمان با توجه به مدل دستگاه و برند سازنده، متغیر خواهد بود. مجموعه تهویه آران انرژی، یک مرکز تخصصی برای خرید این تجهیزات می باشد.

 

تهویه هوا در ساختمان
انواع سیستم های تهویه هوای مطبوع
چیلرها
روفتاپ پکیج ها
ایرواشر
بویلر
یونیت هیتر
دستگاه زنت
مینی چیلر و …
سیستم های تهویه هوا در ساختمان
سیستم های تهویه هوا در ساختمان ها با نام سیستم های تهویه مطبوع نیز شهرت دارند. تمام دستگاه هایی که به نوعی هوای خنک یا هوای گرم و دلپذیر را برای ساختمان های مسکونی، اداری و مراکز تجاری فراهم می آورند، جزو سیستم های تهویه مطبوع محسوب می شوند.

دستگاه های تهویه مطبوع هوا به طور کلی بدون در نظر گرفتن نحوه عملکرد، قادر هستند درجه حرارت و میزان رطوبت و جریان هوا را برای داخل ساختمان فراهم کنند. سرعت جریان هوا که سیستم های تهویه مطبوع فراهم می آورند، محوطه داخل ساختمان را به یک مکان ایده آل برای کار و زندگی تبدیل می نمایند.

 

تهویه هوا در ساختمان
با توجه به اینکه بخش زیادی از زندگی روزمره در قسمت زندگی شخصی و کار در داخل ساختمان انجام می گیرد، انتخاب سیستم تهویه مناسب هوا به صورت صحیح، شرایط زندگی را ساده تر می کند. نکات مهمی در هنگام انتخاب و نصب تهویه مطبوع وجود دارد که در ادامه به برخی از مهمترین آن ها خواهیم پرداخت.

 

نکات مهم در انتخاب دستگاه تهویه مطبوع
بودجه در نظر گرفته شده
توجه به فضای نصب سیستم های تهویه
توجه به شرایط محیطی و آب و هوایی ساختمان
توجه به منبع تغذیه سیستم مورد نظر
شرح شاخص های انتخاب سیستم تهویه
اگر قرار است دستگاه تهویه هوا برای ساختمان خریداری کنید لازم است به برخی نکات دقت داشته باشید. در درجه اول، بودجه مالی مناسب برای این کار در نظر بگیرید. با توجه به اینکه انواع سیستم های تهویه مطبوع در در بازار وجود دارند یک دستگاه مناسب می تواند محدود قیمت متفاوت داشته باشد.

 

تهویه هوا در ساختمان
یکی دیگر از نکات مهم هنگام انتخاب دستگاه تهویه هوا در ساختمان و نصب آن، توجه به محل و فضای موجود برای نصب دستگاه است. ظرفیت تهویه دستگاه را نیز در نظر بگیرید. توجه داشتن به شرایط محیطی ساختمان نظیر دما و وزش باد، تابش نور خورشید، رطوبت و …، عواملی هستند که موجب می‌شوند دستگاه ایده‌آل برای تهویه هوا را انتخاب کنید.هنگام خرید سیستم تهویه مطبوع دقت داشته باشید که منبع تغذیه دستگاه از چه طریق تامین می شود. نوسانات برق و انرژی را در طول یک روز در ساختمان نیز در نظر داشته باشید.

 

ساختمان های استفاده کننده از تهویه مطبوع
بیمارستان ها
ساختمان های اداری
ساختمان های مسکونی
هتل ها
واحدهای آموزشی
مراکز تجاری
سینماها
مساجد
تالارها و …