Raiola

Raiola tartışmalı 'PSG en kötü ligde oynuyor' açıklamalarını açıkladı

Süper ajan daha önce Ligue 1'in tüm Avrupa'nın büyük ligleri arasında en az çekici olduğunu belirtti, ancak şimdi geri adım attı.
Mino Raiola, Paris Saint-Germain'in "büyük kulüplerin en kötü liginde" oynadığını iddia eden tartışmalı yorumlarını açıkladı ve hala "Avrupa futbolunun seçkin takımlarından biri" oldukları konusunda ısrar etti.

Raiola geçtiğimiz günlerde İspanyol yayın AS'ye bir röportaj verdi ve bu sırada Erling Haaland'ın Borussia Dortmund'daki geleceğini çevreleyen devam eden spekülasyonları ele aldı. https://sekabet-giris.com/

Sözde 'süper ajan', PSG de dahil olmak üzere Norveçli forvet için çok cazip olabilecek bir dizi olası varış noktası listeledi, ancak Ligue 1'in yeterince rekabetçi bir ortam olup olmadığını da sorguladı.
Raiola'nın Fransız futboluna eleştirisi
Raiola başlangıçta şöyle demişti: “Haaland iki şeye ilgi duyuyor: Gol atmak, çünkü biraz Cristiano [Ronaldo] veya Zlatan [Ibrahimovic] gibi… Olumlu yönden bu onun takıntısı. Ve kazanan unvanlar.

raiola

"Hiç şüphe yok ki, bu iki şeyin kendisi için en iyi şekilde gittiğini hissettiği bir yeri seçecektir. Yalan söylemek gerçekten zor. Barcelona veya Real Madrid gibi bir kulüp sizin için geldiğinde, çok fazla tarihe sahip ve bu kadar büyük bir kulüp olduğu zaman, hayır demek zor. PSG bu büyük kulüpler grubuna giriyor, City deniyor, Juve her zaman oradaydı.

Oynadıkları lig de önemli. PSG, büyük kulüplerin en kötü liginde oynuyor. Bayern cazip bir ligde ama her zaman kazandıklarını biliyoruz. İspanya'da şansı olan üç kulüp var. "

Raiola sözlerini netleştiriyor
Sosyal medyadaki yorumları için eleştiri aldıktan sonra Raiola, kendisini savunmak için Twitter'a gitti ve bu süreçte Ligue 1 ile ilgili orijinal duruşuna U dönüşü yaptı.

"AS gazetesiyle yaptığım röportajda, PSG'yi tebrik ettiğimi daha da açıklığa kavuşturmak istiyorum" dedi. "PSG zaten Avrupa futbolunun seçkin takımlarından biri ve yaptıkları için 'tarihi' oluyorlar.

"PSG'ye bakış açım, geçmişte oraya ulaşma şerefine sahip olduğum büyük oyuncular tarafından kanıtlanıyor. Şimdi orada oynayan oyuncular ve ayrıca gelecekte orada kesinlikle oynayacak oyuncular tarafından.

"Fransa Şampiyonası üzerine yaptığım değerlendirme, futbolda ortak bir klişeyi yansıtıyor. Ancak, ligin son derece rekabetçi doğası, özellikle de son sezonların kanıtladığı gibi, açıkça benim düşüncem değil.

"Dahası, PSG'nin temsil ettiğim tüm en iyi oyunculara büyük bir itirazı var. Fırsat kendini gösterirse kulübe katılmayı düşünecek oyuncular.

"Fransız basınının PSG'ye verdiğim övgülerin bolluğunu değil, sadece şampiyonlukla ilgili ifadeyi vurgulamasını çok garip buluyorum."
Büyük resim
PSG, yaz transfer döneminden önce bu dönem tüm yarışmalarda Dortmund için 38 turda 37 gol atan Haaland ile bağlantılı birkaç yüksek profilli kulüpten biridir.
BVB, 20 yaşındaki çocuğun satılık olmadığı konusunda ısrar etti, ancak ödüllü bir varlık için 80 milyon € (70 milyon £ / 96 milyon $) bölgede bir teklif alırlarsa kararlarının test edilebileceği bildirildi. .

Manchester United, Manchester City, Real Madrid ve Barcelona, ​​koronavirüs salgınının finansal belirsizliği nedeniyle dünya futbolunda bu fiyatı karşılayabilen birkaç kulüpten biri olan PSG ile birlikte Haaland'a göz kulak oluyor.