Czym sie kierowac kupujac mieszkanie?<br>

Mnóstwo osób chciałoby posiadać swoje własne mieszkanie, zwłaszcza w dużym mieście, takim jak chociażby Warszawa. Niestety taki zakup to ogromna inwestycja, w związku z którą większość z nas musi zaciągnąć kredyt. Kiedy zatem decydujemy się już na ten poważny krok, musimy dobrze zastanowić się czego oczekujemy od naszego przyszłego lokum. Na co zatem powinniśmy zwracać szczególną uwagę wybierając nieruchomość w mieście?

Powierzchnia

 

Przede wszystkim musimy się zastanowić nad tym, jak duże mieszkanie jest nam potrzebne. Oczywiście każdy chciałby mieszkać na jak największej powierzchni, jednak ze względów finansowych nie jest to możliwe. Musimy zatem realnie spojrzeć na tę kwestię, określając minimalny metraż nieruchomości, który pozwoli nam mieszkać w miarę komfortowo. To pozwoli nam zdecydowanie zawęzić grupę ofert, które w mniejszym lub większym stopniu spełnią nasze oczekiwania.

Lokalizacja

 

domJuż na początku warto określić również w jakich lokalizacjach chcemy przede wszystkim szukać mieszkania na sprzedaż: Warszawa Ursynów, Mokotów, Żoliborz, a może Ursus. Każda dzielnica ma tak naprawdę coś do zaoferowania. Musimy więc zdecydować, co ma dla nas największe znaczenie. Dla wielu osób poszukujących nieruchomości najistotniejszy jest łatwy dojazd do pracy lub bliskość komunikacji miejskiej. Mnóstwo kupujących chce także, aby w pobliżu ich nowego mieszkania znajdowały się najważniejsze sklepy oraz tereny zielone, takie jak parki. Z kolei inni chcą przede wszystkim mieszkać blisko centrum.

Cena

 

Bez wątpienia kwestie finansowe znajdują się na szczycie listy większości kupujących. Nikt nie chce przepłacać za nieruchomość, dlatego koniecznie musimy zapoznać się ze średnimi cenami mieszkań w danym mieście czy nawet dzielnicy. Jeśli więc wiemy już gdzie chcielibyśmy mieszkać i jak duża powinna być taka nieruchomość, sprawdźmy jaki jest koszt zakupu tego typu mieszkań. Możemy to zrobić bez wychodzenia z domu korzystając z internetu. Dzięki temu będziemy wiedzieli czy oferta, którą jesteśmy zainteresowani nie jest wygórowana.