?????? ???? ?????

مخزن استیل دوجداره

مخزن دو جداره استیل برای نگهداری محصولات صنایع غذایی ، دارویی و شیمیایی مورد استفاده قرار میگیرد. همواره محصولاتی وجود دارند که دمای نگهداری آنها بسیار مهم میباشد و از اینرو برای نگهداری آنها باید از مخازن استیلی استفاده گردد که ایزوله بوده و در مقابل گرما و سرمای خارج از محیط نگهداری مقاوم باشند . مخازن استیل دوجداره نسبت به محصول قابل نگهداری میتوانند دارای همزن و میکسر های استیل داخلی نیز باشند . برای خرید یک مخزن استیل دوجداره باید به نکات مهمی توجه کرد که در این وب سایت برای آگاهی شما مشتریان عزیز در بخش مشاوره های عمومی : مشاوره خرید مخزن استیل دوجداره نگهداری به صورت کامل رائه شده است. شما میتوانید به صورت مستقیم با کلیک بر روی لینک زیر جدول قیمت ها از مشاوره خرید مخزن دوجداره استیل و مشخصات فنی و اطلاعات دقیقتر هر یک از مخازن استیل دو جداره آگاه شوید . امید است توانسه باشیم بخشی از نیاز های شما را برطرف نماییم .

مهم ‌ترین کاربردهای مخزن استیل در کارخانه ‌های صنعتی

مخازن استیل از مهم‌ترین عوامل و تجهیزات برای طراحی و ساخت خطوط مختلف صنایع غذایی و بهداشتی می‌باشند که به دلیل مقاومت بسیار بالایی که در برابر زنگ‌زدگی دارند برای نگهداری و عمل آوری سیالات در صنایع مختلف غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از جمله این صنایع می‌توان به خط تولید لبنیات، خط تولید روغن، خط تولید صنایع آرایشی بهداشتی و اشاره کرد. همچنین از سازنده مخزن استیل در زمینه ذخیره‌سازی روغن خوراکی، آب و نوشیدنی، اسید و مواد شیمیایی، آب پنیر و نیز استفاده می‌شود.

کاربرد مخازن استیل در چه صنایعی می باشد؟

این مخازن درصنایع مختلف و جهت نگهداری انواع محصولات غذایی و شیمیای مورد استفاده قرار میگیرد بطور نمونه

تولید صنایع غذایی

تولید محصولات لبنی

تولید عرقیات گیاهی

صنایع داروسازی

صنایع شیمیایی

صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

مخازن استیل از مهم‌ترین عوامل و تجهیزات برای طراحی و ساخت خطوط مختلف صنایع غذایی و بهداشتی می‌ باشند که به دلیل مقاومت بسیار بالایی که در برابر زنگ‌زدگی دارند برای نگهداری و عمل آوری سیالات در صنایع مختلف غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از جمله این صنایع می‌توان به خط تولید لبنیات، خط تولید روغن، خط تولید صنایع آرایشی بهداشتی و اشاره کرد. همچنین از مخزن استیل در زمینه ذخیره‌سازی روغن خوراکی، آب و نوشیدنی، اسید و مواد شیمیایی، آب پنیر و نیز استفاده می‌شود. بطور مثال در صنعت داروسازی برای نگهداری آب داروسازی از مخزن استیل با پولیش کاری داخلی استغفاده میشود که مورد تایید بهداشت می باشد وطبق استانداردهای جهانی تولید میگردد.

یکی دیگر از مصارف این مخازن برای نگهداری اسید والکل می باشد که از مخازن استیل در کنار مخازن پلی اتیلن برای نگهداری انواع اسید استفاده میشود.

نصب مخزن استیل:

از مزایای فرآوری مواد غذایی می توان به حذف سموم، نگهداری، تسهیل وظایف بازاریابی و توزیع و افزایش قوام غذا اشاره کرد. علاوه بر این، دسترسی سالانه بسیاری از غذاها را افزایش می دهد، امکان حمل و نقل غذاهای حساس فاسد شدنی را در فواصل طولانی فراهم می کند و با غیرفعال کردن فساد و میکروارگانیسم های بیماری زا، بسیاری از انواع غذاها را برای خوردن ایمن می کند. سوپرمارکت های مدرن بدون تکنیک های مدرن پردازش مواد غذایی وجود ندارند و سفرهای طولانی مدت امکان پذیر نخواهد بود.

غذاهای فرآوری شده معمولاً نسبت به غذاهای تازه کمتر مستعد فساد زودرس هستند و برای حمل و نقل در مسافت های طولانی از منبع به مصرف کننده مناسب تر هستند. هنگامی که آنها برای اولین بار معرفی شدند، برخی از غذاهای فرآوری شده به کاهش کمبود غذا و بهبود تغذیه کلی جمعیت کمک کردند، زیرا بسیاری از غذاهای جدید را در دسترس توده ها قرار دادند.

فرآوری همچنین می تواند بروز بیماری های ناشی از غذا را کاهش دهد. مواد تازه، مانند محصولات تازه و گوشت خام، به احتمال زیاد حاوی میکروارگانیسم های بیماری زا (مانند سالمونلا) هستند که می توانند باعث بیماری های جدی شوند.

رژیم غذایی مدرن بسیار متنوع تنها در مقیاس وسیع به دلیل فرآوری غذا امکان پذیر است. حمل و نقل غذاهای عجیب و غریب تر، و همچنین حذف کار سخت، به غذاخور مدرن دسترسی آسان به طیف گسترده ای از مواد غذایی غیرقابل تصور برای اجدادشان می دهد.

عمل پردازش اغلب می تواند طعم غذا را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

تولید انبوه غذا به طور کلی بسیار ارزان تر از تولید انفرادی وعده های غذایی از مواد خام است. بنابراین، پتانسیل سود زیادی برای تولیدکنندگان و تامین کنندگان محصولات غذایی فرآوری شده وجود دارد. افراد ممکن است مزایایی را در راحتی ببینند، اما به ندرت در استفاده از مواد غذایی فرآوری شده در مقایسه با آماده سازی در خانه، سود مستقیم مالی را مشاهده می کنند.

غذای فرآوری شده افراد را از زمان زیادی که برای تهیه و پختن غذاهای فرآوری نشده طبیعی صرف می کردند، رها می کرد. افزایش زمان آزاد به افراد امکان انتخاب بسیار بیشتری در سبک زندگی نسبت به آنچه قبلا مجاز بود می دهد. در بسیاری از خانواده ها بزرگسالان دور از خانه کار می کنند و بنابراین زمان کمی برای تهیه غذا بر اساس مواد تازه وجود دارد. صنایع غذایی پیشنهادات کالا است که تحقق بسیاری از نیازهای مختلف: به عنوان مثال به طور کامل آماده غذاهای آماده است که می تواند در گرم اجاق مایکروویو در عرض چند دقیقه.

پردازش مدرن مواد غذایی همچنین کیفیت زندگی افراد مبتلا به آلرژی، دیابتی ها و سایر افرادی را که نمی توانند برخی از عناصر غذایی رایج را مصرف کنند، بهبود می بخشد . فرآوری غذا همچنین می تواند مواد مغذی اضافی مانند ویتامین ها را اضافه کند

فرآوری غذا می تواند تراکم غذایی آن را کاهش دهد. مقدار مواد مغذی از دست رفته به غذا و روش فرآوری بستگی دارد. به عنوان مثال، گرما ویتامین C را از بین می برد . بنابراین، میوه های کنسرو شده ویتامین C کمتری نسبت به جایگزین های تازه خود دارند. USDA یک مطالعه از حفظ مواد مغذی در سال 2004 انجام شده است، ایجاد یک جدول از مواد غذایی، سطح آماده سازی، و تغذیه.

تحقیقات جدید که اهمیت محیط میکروبی غنی در روده را برای سلامت انسان نشان می دهد، نشان می دهد که فرآوری مواد غذایی فراوان (نه تخمیر غذاها) این محیط را به خطر می اندازد.

استفاده از برخی افزودنی های غذایی یکی دیگر از نگرانی های ایمنی است. خطرات سلامتی هر افزودنی خاص از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است. به عنوان مثال استفاده از شکر به عنوان یک افزودنی، بیماران دیابتی را به خطر می اندازد. در اتحادیه اروپا ، فقط سازمان ایمنی غذای اروپا (EFSA) افزودنی‌های غذایی (مانند شیرین‌کننده‌ها، نگهدارنده‌ ها، تثبیت‌کننده‌ها) در سطوح مشخص برای استفاده در محصولات غذایی مجاز هستند. افزودنی‌های تایید شده یک عدد E (E برای اروپا) دریافت می‌کنند، که ارتباط در مورد افزودنی‌های غذایی موجود در فهرست مواد تشکیل دهنده را برای همه زبان‌های مختلف رایج در اتحادیه اروپا ساده می‌کند. با آموختن اثرات افزودنی های شیمیایی، تغییراتی در قوانین و شیوه های نظارتی ایجاد می شود تا چنین غذاهای فرآوری شده ایمن تر شود.

فرآوری مواد غذایی معمولاً یک فرآیند مکانیکی است که از تجهیزات اکستروژن، اختلاط بزرگ، آسیاب، خرد کردن و امولسیون سازی در فرآیند تولید استفاده می‌کند. این فرآیندها تعدادی از خطرات آلودگی را ایجاد می کنند. چنین آلاینده‌هایی روی مواد حاصل از عملیات قبلی باقی می‌مانند، مایعات بدن حیوان یا انسان، میکروارگانیسم‌ها، قطعات غیرفلزی و فلزی. پردازش بیشتر این آلاینده ها منجر به خرابی تجهیزات پایین دستی و خطر بلعیدن توسط مصرف کننده می شود. مثال: به مرور زمان از یک کاسه مخلوط کن یا آسیاب استفاده می شود، قطعات فلزی در تماس با غذا تمایل به شکستگی و شکستگی دارند. این نوع خرابی آلاینده های فلزی کوچک تا بزرگ را وارد جریان محصول می کند. پردازش بیشتر این قطعات فلزی منجر به خرابی تجهیزات پایین دستی و خطر بلعیدن توسط مصرف کننده می شود. تولید کنندگان مواد غذایی از فلزیاب های صنعتی برای شناسایی و رد خودکار هر قطعه فلزی استفاده می کنند. غذاسازهای بزرگ از بسیاری از فلزیاب ها در جریان پردازش استفاده می کنند تا هم آسیب به ماشین آلات پردازش و هم خطر سلامت مصرف کننده را کاهش دهند.

فرآوری مواد غذایی مزایایی دارد، مانند ماندگاری بیشتر غذا و راحت‌تر کردن محصولات. با این حال، غذاهای به شدت فرآوری شده دارای معایبی نیز هستند. غذاهای کامل و غذاهایی که فقط به مقدار کم فرآوری شده اند، مانند سبزیجات منجمد بدون سس، سالم تر هستند. به گفته سازمان بهداشت جهانی، رژیم غذایی ناسالم سرشار از چربی، شکر و نمک افزوده، مانند رژیمی که حاوی غذاهای بسیار فرآوری شده باشد، می تواند خطر ابتلا به سرطان، دیابت نوع 2 و بیماری قلبی را افزایش دهد.

سدیم اضافه شده

یکی از منابع اصلی سدیم در رژیم غذایی، غذاهای فرآوری شده است. سدیم که بیشتر به صورت کلرید سدیم یعنی نمک برای جلوگیری از فساد، طعم دادن و بهبود بافت این غذاها به آن اضافه می شود. برخی از غذاهای فرآوری شده ممکن است حاوی بیش از 2 درصد نمک باشند. به طور متوسط ​​3436 میلی گرم سدیم در روز مصرف می کنند که بالاتر از حد توصیه شده 2300 میلی گرم در روز برای افراد سالم و بیش از دو برابر حد مجاز 1500 میلی گرم در روز برای کسانی است که در معرض خطر بیماری قلبی هستند.

مخزن استیل دوجداره

مخزن استیل دوجداره نیز از انواع مخازن استیل است که این نوع مخزن نیز با توجه به درخواست و نیاز مشتریان در ابعاد مختلف تولید می گردد. در حقیقت دوجداره بودن این مخزن به دلیل انجام عملیات ها و فرآیندهای خاصی می باشد. بدنه این نوع مخزن ورق 304 و 316 می باشد.

مخزن استیل سه جداره

مخزن استیل سه جداره در مواقعی که برای نگهداری و ذخیره سازی فراورده‌ها و موادی که دمای اطراف بر روی آن ها اثر می گذارد استفاده می شود. این نوع مخازن باتوجه به موادی که قرار است در ان نگهداری شود به صورت میکسر و بدون میکسر می باشد.

از مخزن میکسر استیل برای ترکیب حداقل دو نوع ماده شیمیایی استفاده می شود و اصول طراحی مخزن میکسر استیل به این شکل می باشد که در ابتدای کار ما باید این نکته را بدانیم که آیا جامد با مایع یا مایع با مایع و یا جامد با جامد را می خواهیم با یکدیگر ترکیب نماییم و پس از این که نوع ترکیبی مواد مشخص و تعیین شد حجم مخزن میکسر استیل و همچنین حجم مواد و ویسکوزیته و دانسیته مخزن را مشخص و مورد بررسی قرار می دهیم.

تفاوت استیل 316 و استیل 304

استیل 316 از نوع آستنیت می باشد و استیل نگیر یا غیر مغناطیسی می باشد این نوع استیل عملیات حرارتی را مانند استیل ۳۰۴ ندارد و شامل حداکثر 0.08 درصد کربن می باشد و میزان نیکل موجود در این آلیاژ نسبت به استیل ۳۰۴ بیشتر است.تفاوت اصلی این دو نوع استیل مقداری مولیبدن که حداکثر ۳ درصد از جرم را تشکیل می دهد است.در حقیقت مولیبدن ماده ای است که ماندگاری و مقاومت این نوع مخازن را در برابر خوردگی و سایش افزایش می دهد.

مخزن استیل تک جداره:

مخزن استیل تک جداره یکی از انواع مخزن استیل می باشد که این نوع مخزن یکی از پر کاربردترین مخازن استیل می باشد. این نوع مخزن برای نگهداری سیالات و مواد اسیدی از ظرفیت های 500 لیتر الی ظرفیت های بالای 150 متر مکعب را شامل می شود. ورق های استفاده شده در ساخت مخزن استیل تک جداره (تک جداره با ورق 304 یا مثلاَ تک جداره همراه با ورق 316)، می باشد که با توجه به نیاز و پروژه شما تولید می شود.

نقشه مخزن استیل

عموما برای ساخت یک مخزن یا هر سازه فلزی دیگر احتیاج به یک نقشه ساخت می باشد که توسط آن اطلاعات دقیق ابعادی اتصالاتی و مشخصات فنی آن دست یافتنی باشد.

مهم ترین مواردی که در نقشه آورده می شود به شرح زیر است:

شکل کلی سازه

ابعاد مخزن

ضخامت ورق های مصرفی

محل دقیق اتصالات

سایز اتصالات موجود بر روی مخزن

دریچه بازدید و سایر اطلاعات لازم

شکال و سایز پایه ها

مشخصات جوشکاری

در زیر یک نمونه نقشه مخزن 2000 لیرتی استیل که  بصرت ایستاده و استوانه ای شکل ساخته خواهد شد آورده شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه  https://naabzist.net  مراجعه نمایید.