3 ways to make military service easier!

سرباز شدن و سربازی رفتن امری است که برای تمام پسرانی که  به سن قانونی میرسند امر بدیهی است و تمام پسران باید پس سن خاصی اقدام به رفتن به سربازی کنند. رفتن به سربازی قانون و قوانین خودش را دارد که هر یک از داوطلبان باید از تمام قوانین و قاون آن اطلاعات کافی کسب کنند. یکی از مهم ترین اطلاعاتی که باید حتما در جریان آن باشند معافیت تحصیلی و معافیت سربازی است.

 

1.حتما با معافیت های سربازی آشنا شوید!

 

راه های مختلفی برای دریافت معافیت سربازی وجود دارد مانند معافیت پزشکی، معافیت کفالت مادر، معافیت ایثارگران، معافیت مددجویان و ... که ممکن است سربازی مشمول دریافت معافیت سربازی باشد اما به علت نداشتن اطلاعات کافی دو سال خدمت را گذرانده است. تمام داوطلبان خدمت سربازی باید به یک نکته مهم توجه کنند که به هیچ وجه غیبت سربازی نداشته باشند اگر غیبت سربازی داشته باشند و نتوانند توجیه کند ، باعث میشود دیگر به معافیت سربازی فکر نکنند و دو سال خدمت را بگذرانند. در نتیجه دوره سربازی و پروسه معافیت سربازی گرفتن به غیبت سربازی بسیار تمرکز میکنند پس سعی کنید جز این افراد نباشید.

بعضی از افراد غیبت سربازی را با سرباز فراری اشتباه میگیرند در صورتیکه این دو موضوع با یکدیگر متفاوت هستند. منظور از غیبت سربازی این است که داوطلبان وقتی به سن مشمولیت سربازی میرسند باید حتما خود را به پلیس +10 معرفی کنند که اگر معرفی نکنند غیبت سربازی برای آنها حساب میشود ، آنها خود را معرفی میکنند یا اعزام به خدمت میشوند و یا به هر دلیلی معافیت دائم و یا موقت دریافت میکنند که معافیت تحصیلی دانشجویان هم از همین نوع معافیت ها است که در مقالات پیشین در مورد آنها توضیح داده ایم .

سرباز فراری هم همانطور که از اسمش مشخص است کسانی هستند که نسبت به تعهد سربازی پایبند نبوده و معمولا بعد از مرخصی گرفتن در تایم مقرر شده سر پست خود حاضر نشده اند که در ابتدا غیبت سربازی محسوب میشود و اگر بیشتر از یک دوره زمانی باشد سرباز فراری محسوب میشود.

 

2.امریه سربازی بگیرید!

 

پیشنهاد ما این است که راه های اخذ معافیت سربازی را بدانید و اگر مشمول هیچ یک نبودید در این صورت دو سال سربازی را بدون هیچ حاشیه ای بگذرانید مانند تمام کسانی که گذرانند البته راه دیگر برای آسان تر شدن دوره سربازی امریه سربازی است که باز هم  درمورد این موضوع در مقالات پیش سخن به میان آوردیم اما بطور خلاصه امریه سربازی به اقدامی گفته میشود که طی آن سرباز با توجه به تخصص، مهارت و یا مدرک تحصیلی که دارد در سازمان های که درخواست امریه دادند شرکت کند و مشغول به کار شود که برای دریافت امریه حتما باید دو ماه قبل از اعزام به سربازی خود را به سازمان مورد نظر جهت امریه سربازی معرفی کنید و منتظر موافقت آنها با شما باشید.

 

3.پروژه کسری خدمت را فراموش نکنید!

 

یکی دیگر از راه های آسان تر شدن دوره سربازی دریافت پروژه کسری خدمت سربازان است. پروژه کسری خدمت سربازی همانطور که از نامش مشخص است ، سربازان با دریافت پروژه ها و انجام پروژه کسری برای سازمان‌های نظامی ( مانند سپاه پاسداران، ارتش و صنایع دفاع) از دوره سربازی آنها کسر میشود.

نخبگان و استعدادهایی که شرایط و مفاد مربوط به آنها بصورت قانون بیان شده. و بنیاد ملی نخبگان نیز آنان را تایید کرده است، می‌بایست مدارک مورد نیاز پروژه کسری خدمت سربازی را ارسال کنند. در صورت پذیرش اقدام به انجام یک پروژه پژوهشی با موضوعات لشکری و کشوری کنند. و پس از گذراندن یک دوره آموزشی کارت پایان خدمت دریافت کنند. البته دریافت پروژه در زمینه های لشکری و کشوری شرایطی دارد.  یکی از آنها اینست که حداقل یک سال مراحل تحقیقاتی پروژه به طول انجامد.

 

 

هدف از اجرای این طرح پروژه کسری خدمت سربازی، استفاده بهینه از توان علمی دانشجویان مشمول است. همچنین تسریع و تسهیل امور خدمت سربازی برای  واجدین شرایط در کنار  ارتقاء بروندادهای تحقیقاتی.

تصمیم‌گیری برای انجام کارهای پیچیده و غیرقانونی، به تعویق انداختن زمان اعزام خدمت سربازی، پرداخت هزینه‌های زیاد برای معاف شدن یا کاهش مدت خدمت، منتظر بودن برای تصویب قانون خدمتی جدید و حساس‌تر کردن موضوع سربازی فقط استرس‌های شخص موظف به خدمت و خانواده او را افزایش می‌دهد و جز دردسر برای شما هیچ چیز دیگر ندارد سخن آخر این است که درباره سه موضوع بالا اطلاعات کافی کسب کنید و اگر در هیچ یک از مورد بالا موفق نشدید موردی ندارد دو سال خدمت را بگذرانید و همیشه بیاد داشته باشید وفق شده با مشکلات تحمل آنها را آسانتر میکند.