Admission requirements for the education exam

هرساله سازمان سنجش برای تکمیل کارد اداری خود ازمون هایی تحت عنوان آزمون استخدامی اموزش و پرورش برگزار میکند که تمام علاقه مندان در رشته معلمی و فارق التحصیلان دانشگاه فرهنگیان میتوانند در این ازمون شرکت کنند و یکبار شانس خود را برای قبولی در ازمون امتحان کنند.

افراد در رشته های خاصی میتوانند اقدام به شرکت در این ازمون کنند . که شما باد از رشته های مورد نیاز استخدام اموزش و پرورش اطلاعات کامل کسب کنید. که یکی از پرمتقاضی ترین شغل در اموزش و پرورش معلم ابتدایی است که رشته های فارق التحصیلی آموزش ابتدایی (لیسانس ، فوق لیسانس) - برنامه ریزی درسی (لیسانس ، فوق لیسانس) - علوم تربیتی (لیسانس ، فوق لیسانس) - فلسفه تعلیم و تربیت (لیسانس ، فوق لیسانس) - مشاوره و راهنمایی (لیسانس ، فوق لیسانس) - روانشناسی کلیه گرایش ها به جز روانشناسی صنعتی (لیسانس ، فوق لیسانس) میتوانند در شغل معلم ابتدایی مشغول تدریس شوند.

ثبت نام آزمون استخدامی اموزش پرورش 99 به صورت اینترنتی تو سایت سنجش انجام میشود . اما فقط کسایی می توانند در این آزمون ثبت نام کنند که تمام شرایط عمومی و اختصاصی ذکر شده در دفترچه ثبت نام استخدام آموزش و پرورش را دارا باشند . شرایط استخدام آموزش و پرورش را با دقت مطالعه بفرمایید.

شرایط عمومی ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 

 داشتن تابعيت ايرانی

 اعتقاد به دين اسلام يا يكی از اديان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران

 التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران

 انجام خدمت دوره ضرورت يا معافيت قانونی برای مردان

 داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانايی برای انجام كاری كه استخدام میشن .

 عدم اعتياد به دخانيات و مواد مخدر

 نداشتن سابقه محكوميت جزايی موثر

 نداشتن هرگونه ممنوعيت استخدام در دستگاه های اجرايی

 داوطلبای استخدام نبايد جزو نيروهای بازخريد خدمت دستگاه های اجرايی و همچنين بازنشسته باشند .

 

شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 

 برخورداری از سلامت جسمانی مورد تایید پزشک از نظر قدرت بینایی و قدرت شنوایی .

 گذروندن دوره یک ساله مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان بدون حقوق و مزایا مختص پذیرفته شدگان .

 پرداخت بخشی از هزینه های برگزاری دوره یک ساله مهارت آموزی .

 شروع استخدام به صورت پیمانی

 ارائه مدرک روخوانی و روانخوانی قرآن و مدرک ICDL در زمان ثبت نام و یا ارائه تعهد مبنی بر کسب مهارت های لازم و ارائه مدرک مربوطه تا قبل از آزمون جامع .

 شرط سنی 30 سال برای داوطلبا با مدرک فوق دیپلم ( کاردانی )

 شرط سنی 35 سال برای داوطلبا با مدرک لیسانس

 شرط سنی 40 سال برای داوطلبا با مدرک فوق لیسانس

 شرط سنی 45 سال برای داوطلبا با مدرک دکتری

اگر افراد میخواهند دوره های اموزگاری را در دانشگاه فرهنگیان بگذرانند برای دریافت مدرک باید به ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان اقدام کنند . بعد از ثبت نام از دو مرحله ازمون کتبی و مصاحبه باید نمره قبولی را دریافت کنید که چگونگی مصاحبه دانشگاه فرهنگیان را در مقالات پیشین بطور مفصل توضیح دادیم .

مهم ترین بخش و تاثیرگدار ترین بخش در قبولی دانشگاه فرهنگیان، مصاحبه است. در واقع سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان طوری تنظیم شده است که توانایی علمی و آموزشی و سلامتی جسمی و روانی متقاضیان را میسنجد.

بهتر است داوطلبان روی مهارتشان تمرکز کنند و اعتماد به نفس کافی داشته باشند تا تیم مصاحبه کنند را مجاب کند که شما فردا شایسته این امر هستید پس هرگز خود را دست کم نگیرید.

ممکن است سوالاتی در همه زمینه ها از شما بپرسند ولی معمولا سوالاتی در زمینه مسائل فرهنگی، اقتصادی، عقیدتی، سیاسی و مسائل خانوادگی و فردی میپرسند.

حتما قبل از اقدام اطلاعات کافی را کسب کنید. مصاحبه دانشگاه فرهنگیان در دو بخش صورت میگیرد. اول شما به چهار نفر از اشخاص که هر کدام در حوزه های متفاوت از شما سوال میپرسند پاسخ میدهید و بعد از آن، باید به سوالات احکام دینی و شرعی پاسخ دهید