Azad University Assistant Website

با شیوع بیماری خیلی از دانشگاه ها نسبت به تدریس مجازی اقدام کردند و سایت هایی را به این منظور راه اندازی کردند که بتوانند تدریس خود را با سایت شروع کنند تا دانشجویان از تحصیل عقب نمانند. همانطور که میدانید دانشگاه آزاد پذیرش دانشجو با کنکور و بدون کنکور انجام میدهد. ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی یکی از راه های ورود به دانشگاه است که دانشجویان بعد از پذیرش در این دانشگاه ها باید نحوه شرکت در کلاس ها را بدانند.

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد در 2 نوبت ورودی مهر و ورودی بهمن برگزار می شود و متقاضیان ادامه تحصیل در رشته های بدون آزمون این دانشگاه باید در زمان مقرر علاقه مندی خود را نسبت به رشته محل های ارائه شده اعلام نمایند . برای این کار لازم است هر داوطلب ابتدا به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کرده و دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را دانلود و لیست رشته های ارائه شده را بررسی نماید . در صورت یافتن رشته محل و یا رشته محل های مورد علاقه خود نسبت به ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد بصورت اینترنتی و یا حضوری اقدام نماید.

یکی از سایت ها دانشگاه آزاد سایت آموزشیار است . اصلی‌ترین سامانه که اکثر امور دانشجویی افراد محصل در دانشگاه آزاد به واسطه آن انجام می‌شود، سامانه آموزشیار این دانشگاه می‌باشد. این سامانه جهت یکپارچه‌سازی خدمات آموزشی به وجود آمده است که دانشجویان می‌توانند با ورود به پنل شخصی خود، فرآیندهایی مانند انتخاب واحد، ثبت درخواست، انجام امور فارغ‌التحصیلی، حذف و اضافه و همچنین ارزشیابی اساتید خود را انجام دهند و یا با بررسی وضعیت مالی، مشاهده نمرات، بررسی لیست دروس و زمان‌بندی آن‌ها و بسیاری از موارد دیگر، از وضعیت خود در ترم جاری آگاه شوند. افراد می‌بایست جهت استفاده از این سامانه،  طبق مراحل زیر پیش بروند.

 

ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد

 

ابتدا باید به آدرس اینترنتی این سامانه به نشانی edu.iau.ac.ir  مراجعه نمایید و بر روی گزینه “دانشجو” کلیک کنید.

د رمرحله بعد شماره دانشجویی و کد امنیتی را وارد کنید و بر  گزینه ورود کلیک کنید. توجه داشته باشید قبل از وارد کردن شماره دانشجویی باید واحد دانشگاه محل تحصیلتان را هم وارد کنید.

در مرحله بعد ضوابط و قوانینی را عنوان کرده است که برای ورود به سایت باید این موارد را قبول کنید. در صفحه جدید در کادرهای مشخص شده، “نام کاربری” و “کلمه عبور” خود را وارد نمایید تا پنل شخصی شما نمایان شود. در آخر بنا به هدف شما میتوانید بر هر یک از زبانه ها کلیلک کنید.

ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد چندان کار دشواری نیست فقط باید دقت داشته باشید که اطلاعات را درست و دقیق وارد سیستم کنید. مممن است برای ورود به سامانه رمزخود را تغییر داده باشید و با مشکل مواجه شوید در این زمان مدلی که درنظر گرفته‌اند  به این شکل است که به مدیر فناوری و اطلاعات هر واحد دانشگاهی دسترسی دارید تا آنها با بازنمایی مجدد پسورد دانشجو، اساتید و پرسنل واحد را انجام دهند و از طریق کانال‌های ارتباطی یا سیستم تیکتینگ یا مرکز پاسخگویی این مساله را پیگیری کنند.

سامانه آموزشیار برای دانشجو جدا از برگزاری کاس ها خدکات دیگری اراِئه میدهند تا دانشجویان بتوانند بدون هیچ دغدغه ای تمام کارهای اداری را از طریق سایت انجام دهند .