Azad University Counseling

دانشگاه آزاد بهترین گزینه برای ادامه تحصیل برای کسامی که نتوانستند در ازمون سراسری رتبه خوبی کسب کنند ولی قصد ادامه تحصیل دارند و میتوانند در دانشگاه های بدون ازمون ادامه تحصیل دهند. دانشگاه ازاد بزرگترین مراکز اموزشی و پژوهشی در ایران و جهان است. بیشترین سهم پیرش دانشجو در میان دانشگاه های ایران را دارد. مدرک این نوع دانشگاه زیر نظر مزارت علوم است و مدرک اعطایی به فارغ التحصیلان ، بصورت مستقل  از طرف دانشگاه ازاد اسلامی اعطا میشود البته به این نکته باید توجه داشته باشید که در مدرک تحصیلی محل تحصیل هم قید میشود.

دانشگاه ازاد امروزه در تام شهرهای کوچک و بزرگ ایران وجود دارد اما خوب پولی بودن این نوع دانشگاه برای داوطلباب مناطق محروم دشوار بوده البته به ازای پول دریافت خدمات و امکانات بهتری هم ارائه میدهد.برای اطلاع از شهریه دانشگاه ازاد در هر مقطع میتوانید نسبت به مظالعه دفترچه راهنمای دانشگاه آزاد اقدام کنید.

بای پذیرش در دانشگاه بدون ازمون دانشگاه ازاد تنها داشتن مدرک فارغ التحصیلی دیپلم نظام قدیم و نظام جدید و مدرک پیش دانشگاهی کافی است.

دانشگاه ازاد در 4 مقطع دانشجو پذیرش میکند:

مقطع کاردانی پیوسته

مقطع کاردانی نا پیوسته

مقطع کارشناسی پیوسته

مقطع کارشناسی ناپیوسته

برای قبولی در هریک از این مقاطع باید شرایطی را دارا باشید  در مقطع کاردانی پیوسته برای کسانی است که  فارغ التحصیل مدرک نظام ترمی واحدی به معنی مدرک دیپلم سال 1383 تا 1397 را داشته باشند و موفق به دریافت مدرک پیش دانشگاهی نشده باشند که با این شرایط میتوانند بدون داشتن مدرک پیش دانشگاهی در مقطع کاردانی پیوسته ثبت نام کنند. به این نکته توجه داشته باشید که فارغ التحصیلان نظام جدید هم میتوانند در این مقطع ثبت نام کنند.

مقطع کاردانی ناپیوسته برای کسانی است که دارای مدرک دیپلم نظام قدیم و مدرک پیش دانشگاهی هستند تنها فرق موجود با مقطع کاردانی ناپیوسته این است که مقطع کاردانی پیوسته حتما نیاز به مدرک پیش دانشگاهی دارد.

مقطع کارشناسی پیوسته برای فارغ التحصیلان نظام جدید و کسایی که دارای مدرک پیش دانشگاهی هستند است . به این معنی که فارغ التحصیلان نظام قدیم و افراد بدون مدرک پیش دانشگاهی اجازه ورود به این مقطع را ندارند.

کارشناسی ناپیوسته هم بذای افراد با مدرک کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته است که میتوانند مورد پذیرش در این مقطع قرار بگیرند.

پیشنهاد ما این است که حتما قبل از تصمیم برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد حتما با مشاوره دانشگاه آزاد در ارتباط باشید.

مشاوره دانشگاه ازاد با توجه به تجربه و مواجه شدن با افراد با شرایط مختلف به شما کمک میکند که بهترین گزینه را برای ادامه تجصیل در دانشگاه آزاد داشته باشید و فرصت های طلائی خود را از دست ندهید.

اکثر رشته ها در رشته های دانشگاه آزاد وجود دارد ولی رشته های ریاضی در این دانشگاه به علت اهمیت و داوطلبان بیشتر، مورد اهمیت بوده است و تعداد رشته های ریاضی از جمله مهندسی بیشتر است اما با گذشت زمان و همانطور که در جریان هستید رشته های ریاضی از جمله مهندسی در سه چهار سال اخیر اشباع شده است و دیگر داوطلبان تمایلی زیادی به ادامه تحصیل در این رشته ندارند و تمایل انها به رشته های بدون ازمون تجربی و پزشکی است.

با این وجود رشته های تجربی در این نوع دانشگاه رشد یافته است و ظرفیت برخی از رشته های پرطرفدار رشته تجربی افزایش یافته است.

امکانات دانشگاه ازاد در شهر های بزرگی مثل تهران، قزوین و شیراز عالی است و تجهیزات مناسبی در دانشگاه وجود دارد. در شهر های دیگر در کل امکانات دانشگاه ازاد کمتر از دانشگاه سراسری و بیشتر از انواع دیگر دانشگاه ها است. به عرضتان میرسانیم که امکانات خدماتی و رفاهی دانشگاه ازاد اسلامی برای دانشجویان دانشگاه ازاد با قیمت ازاد و گرانتر از دانشگاه دولتی است.اکثر دانشگاه های ازاد خوابگاه دانشجویی، اینترنت رایگان و غذای ارزان و سلف سرویس ندارند به همین علت هزینه دانشگاه ازاد در شهرهای دور و دور از محل سکونت بسیار گران و سنگین است.

همانطور که در بالا اشاره کردیم رشته های تجربی دانشگاه ازاد گسترش یافته است که یکی از رشته های پر طرفدار رشته پیراپزشکی است . رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد به دلیل بازار کار نسبتا خوبی که در سال های اخیر داشته ، جزو چند رشته پرطرفدار میان داوطلبان ورود به دانشگاه ها است از این رو رتبه و تراز قبولی بالایی نیاز دارد که همین امر موجب شده تا بسیاری از داوطلبان که موفق به کسب حد نصاب قبولی این رشته ها نشده اند ، به دنبال پذیرش بدون کنکور در رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد تهران باشند .

از آنجا که اکثر دانشجویان این رشته ها پس از فارغ التحصیلی در بیمارستان ها ، کلینیک ها و مراکز درمانی مشغول به کار می شوند می توان نتیجه گرفت که حساسیت این رشته ها بسیار زیاد است در نتیجه پذیرش بدون کنکور آنها حتی در دانشگاه آزاد تهران نیز منطقی نیست .