Azad University registration conditions

شرایط قبولی دانشگاه ازاد

 

دانشگاه آزاد از جمله داشگاه های است که با هرسنی و با هر شرایطی مورد پذیرش قرار میگیرید آسان ترین راه ورود به دانشگاه و دریافت مدرک تحصیلی معتبر دانشگاه ازاد است. ورود به دانشگاه ازاد هم با کنکور و هم بدون کنکور امکانپذیر است. پس نگرانی بابت ازمون ورودی دانشگاه ازاد نداشته باشید.

درسته در ابتدا گفتیم در هر شرایطی ولی همینجوری هم نیست بلکه شما باید حداقل تحصیلات لازمه را برای ادامه تحصیل داشته باشید . حتما سعی کنید قبل از ورود به این نوع دانشگاه ها اطلاعات کامل و جامع درباره دانشگاه ازاد کسب کنید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد در زمان مشخصی است که در زمان تعیین شده باید نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته مورد علاقه بپردازید. درباره اعتبار و ارزش مدرک دانشگاه ازاد باید گفت که این داشگاه ها تحت نظر وزارت علوم هستند و خیلی راحت مانند خیلی از افراد میتوانید مشغول به کار شوید.

شاید تنها عیب این نوع دانشگاه میزان هزینه بالای شهریه باشد که نسبت به دانشگاه های دیگر بسیار زیاد است اما در عوض کیفیت و خدمات عرضه شده توسط دانشگاه ازاد بسیار بهتر است. تام استادان مشغول تدریس در این دانشگاه از اعتبار بالایی برخوردار هستند و باید به عرضتان برسانم که بسیاری از مقالات از طرف این دانشگاه ها به چاپ و انتشار رسیده است.

در ابتدا ثبت نام در دانشگاه ازاد در سایت سازمان سنجش انجام میشود و از همانجا باید پیگیر قبولی خود در این دانشگاه ها باشید. شرایط ثبت نام در مقاطع کاردانی به کارشناسی و کارشناسی متفاوت است.

شرایط  عمومی و اختصاصی ثبت نام در دانشگاه ازاد به این صورت است که :

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

با اندکی تامل و بررسی در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و کاردانی پیوسته و ناپیوسته پی خواهید برد که شرایط عمومی در تمامی مقاطع یکسان است از مهم ترین شرایط عمومی مندرج در این دفترچه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1 - داشتن توانایی جسمی متناسب برای تحصیل در رشته های انتخابی و عدم اعتیاد به مواد مخدر

2 - عدم اشتهار به فساد اخلاقی

3 - عدم عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران و عدم وابستگی ، عضویت ، هواداری و پرداخت کمک مالی به گروهک های محارب

4 - پذیرفتن قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران

5 - پذیرفتن کلیه مقررات دانشگاه

6- ممنوعیت نقل و انتقال در صورت پذیرفته شدن بر اساس سوابق تحصیلی

7 - پرداخت شهریه بر اساس مصوب سالانه

8- پذیرش بر اساس معدل مدرک پایه

شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد

از مهم ترین شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد  در مقطع کارشناسی پیوسته به موارد زیر می توان اشاره کرد :

1 - داشتن مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم و یا یک مدرک دیپلم نظام جدید و مدرک پیش دانشگاهی و یا ارائه مدرک کاردانی ( فوق دیپلم ) به جای مدرک پیش دانشگاهی . بنابراین داوطلبان با مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و کار و دانش که فاقد مدرک پیش دانشگاهی است حق ثبت نام را ندارند .

2 - فارغ التحصیلان کاردانی علوم پزشکی مجاز به ثبت نام در مقاطع بالاتر هستند .

3 - دانش آموختگان علوم حوزوی حتما باید دارای مدرک معادل دیپلم نظام قدیم مورد تایید حوزه علمیه قم باشند و حق ثبت نام در رشته های گروه علوم انسانی را دارند .

4 - داوطلبان برخی از رشته ها علاوه بر سلامت کامل جسمانی باید توانایی لازم برای تحصیل در رشته مورد نظر را دارا باشند . از جمله مهندسی دریا - دریانوردی ( سلامت کامل بینایی ) ، رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی ( نداشتن معلولیت های حاد جسمی ، بیماری قلبی و تنفسی ) و رشته نمایش - بازیگری و نمایش - کارگردانی ( دارای سلامت کامل بینایی ، شنوایی و کلامی ) باشند .

5- داوطلبان رشته موسیقی باید در آزمون عملی و مصاحبه فرهنگی نیز شرکت کنند و در صورت قبولی در این مراحل مجاز به تحصیل در رشته مذکور هستند .

بعد از ثبت نام به انتخاب رشته دانشگاه ازاد میپردازید که باید توجه داشته باشید که رشته های بدون ازمون دانشگاه ازاد  مورد علاقه شما توسط چه دانشگاهی ارائه میشود و بعد نسبت به انتخاب رشته دانشگاه ازاد اقدام کنید.

دقت داشته باشید که اطلاعات را برای ثبت نام ، با دقت وارد کنید اما اگر اشتباهی در وارد کردن اطلاعات رخ داد میتوانید در مورد ویرایش ثبت نام دانشگاه ازاد اطلاعات کسب کنید و در اسرع وقت به ویرایش اطلعات بپردازید.