Conditions of employment in the private sector of the country

استخدام  شرکت ها به دو صورت خصوصی و دولتی است . افراد معمولا وقی فارق التحصیل میشوند و یا به سن خاصی میرسند لازم میدونند که به دنبال شغل خود باشند اما در پی شغل بودن در افراد متفاوت است. برخی از افراد به این معتقدند که خودشان باید تجارت  کسب و کار خود را راه بیندازند و گروه دوم هم میگن بازار کار آزاد خیلی شرایط پر نوسان و نامشخصی داره و بهتره اول آدم یه جایی مشغول کار بشه و بعد کنارش به فکر کار آزاد باشه تا تحت هر شرایطی یه آب باریکه داشته باشن.
اما اونایی که میخوان استخدام بشن یا باید تو سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی استخدام بشن یا تو شرکت‌های خصوصی مشغول به کار باشن. استخدامها شرایط خاص خودشون رو دارن و هر سازمانی میتونه شرایط مشخصی رو برای استخدام نیروهای مورد نظرش تعیین کنه.

برای استخدام شدن در شرکت های خصوص و دولتی انواع مختلفی وجود دارد و برای استخدام در بخش خصوصی میتوانید در سایت استخدام بخش خصوصی اقدام به ثبت نام کنید. ما در این بخش قصد داریم استخدام شرکتی را مورد ارزیابی قرار دهیم که این موضوع چند سالی می باشد که مورد توجه شرکت ها و مردم برای استخدام قرار داده شده است.

همانطور که مشخص است بسیار از افراد برای کار به صورت قراردادی هستند و یا به صورت نیروی شرکتی در یک شرکت در حال فعالیت میباشند ، که این موضوع موجب مشکلات مختلفی نیز می تواند باشد که می توان به مقدار حقوق دریافتی و همچنین مزایا که بیمه جزو آن میباشد اشاره داشت.

استخدام در مراکز خصوصی مزایا و معایبی بهمراه دارد که به آن میپردازیم:

طبیعی است که کار در شرکت‌های خصوصی با توجه به اینکه کسب سود در صدر مأموریتشان است از هر حیث ساده‌تر است. لذا چون در سازمان‌های دولتی، به‌خصوص در کشور ما که راهبرد سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها و مجموعه‌های دولتی چندان مشخص و مدون نیست، قانون ما نیز قانون شفافی نیست که مشخص باشد مأمورت اصلی سازمان چیست؟ بنابراین، در این سازمان‌ها افراد نمی‌توانند یک هدف مشخص مثل کسب سود بیشتر را متصور باشند و این انجام کار را مشکل می‌کند.

نکته دیگر اینکه در مدیریت شرکت‌های انتفاعی و در بخش غیردولتی تصمیم‌گیرندگان در خصوص سازمان و مدیریت سازمان همواره به جهت مالکیتی که بر سازمان دارند بر مبنای مصلحت آن تصمیم می‌گیرند در حالی که در شرکت های دیگر مصلحت بعضا متفاوت معنی می شود.

برای ورود به بخش خصوصی باید مورد آزمون قرار بگیرید که آزمون استخدام بخش خصوصی معمولا در مرداد اه برگزار میشود که تاریخ دقیق آن در سال 1400 مشخص نشده است.کسانی که در این آزمون شرکت میکنند تمامی افراد جویای‌کار، دانشجویان، فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و شاغلانی که به دنبال فرصت شغلی بهتری هستند، مخاطب آزمون استخدام بخش خصوصی می‌باشند و می‌توانند با شرکت در این آزمون، از مزایای آن بهره‌مند شوند.

شرایط ثبت نام در ای آزمون به اینگونه است که برای شرکت‌های خصوصی و دانش ‌بنیان پیشرو و موفق، شاخص انتخاب، "توانایی افراد" است، فرآیند ارزیابی در آزمون استخدام بخش خصوصی بر مبنای "مهارت‌های شغلی" استوار شده است. بنابراین ثبت‌نام در این آزمون برای تمامی سنین و با هر مدرک تحصیلی و در هر مقطع تحصیلی بلامانع است. اما فرصت جذب و استخدام صرفا برای افراد بالای ۱۵ سال خواهد بود و افرادی که با سن کمتر در این آزمون شرکت ‌کرده‌اند صرفا می‌توانند با دریافت کتاب راهنمای شغلی و آموزشی این آزمون، به نقاط قوت و ضعف خود پی‌برده و در جهت تقویت یا رفع آن‌ها اقدام کنند.

ثبت‌نام در سامانه استخدام بخش خصوصی نیازمند ارائه گواهی‌های خاص، نظیر ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و... نمی‌باشد لکن ارسال مدارک و سوابق تحصیلی و کاری در صورت درخواست شرکت متقاضی از برگزیده آزمون ضروری است.

نحوه ثبت نام بصورت اینترنتی و در ۴ مرحله از طریق سایت inre.ir/register انجام می‌شود. هر فرد در این مراحل باید اطلاعات اولیه و انتخاب دسته شغلی، تایید اطلاعات، دریافت کد پیگیری و دریافت کارت را پس از مطالعه کامل دفترچه راهنمای آزمون انجام دهد.

 

 با توجه به امکان جذب مشمولان خدمت سربازی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و حتی امکان امریه گرفتن برخی اشخاص در شرکت‌های بخش خصوصی، مشمولان محترم نیز می‌توانند در آزمون استخدام بخش خصوصی شرکت کنند. از سوی دیگر برای افرادی که در ماه‌های انتهایی خدمت خود به سر می‌برند نیز مانعی برای شرکت در آزمون و بهره‌مند شدن از فرصت‌های استخدام وجود ندارد. اگر سوالی در رابطه با این موضوع دارند میتوانند با مشاوره نظام وظیفه در ارتباط باشند و اطلاعات لازم را کسب کنند.