Control schools for ordinary students

اگر ما را از مقالات پیشین دنبال کرده باشید درباره مدارس شاهد بطور جامع صحبت کردیم و همینطور شرایط قبولی در این مدارس را شرح داده ایم که در ادامه به توضیح مختصری در رابطه با این نوع مدارس میپردازیم.

مدارس شاهد یکی از پرطرفدارترین مدارس تیزهوشان است که هرساله طرفداران خودش را داشته است. مدارس شاهد به علت داشتن امکانات رفاهی و خدماتی و برنامه های فرهنگی مورد توجه سایر والدین بوده است و تلاش والدین بر قبولی فرزندانشان در این نوع مدارس است. همانطور که میدانید مدارس تیزهوشان شاهد مختص فرزندان ایثارگر و شهیدان است که بتوانند براحتی در این مدارس با پردخت شهریه نسبتا کم نسبت به مدارس دیگر مشغول تحصیل شوند اما این بدان معنا نیست که دانش اموزان خانواده عادی نمیتتوانند در این مدارس شرکت کنند اتفاقا اگر در این مدارس صندلی خالی باشد و ظرفیت کافی باشد پذیرش برای افراد عادی هم امکانپذیر است .

پذیرش دانش اموزان عادی و یا ثبت نام افراد عادی در مدارس شاهد در این مدارس مانند سایر مدارس تیزهوشان دیگر نیازمند شرایطی است که دانش اموز و خانواده باید از این شرایط اطلاع پیدا کنند. شرایط ثبت‌نام دانش‌آموزان عادی در مدارس شاهد مانند دانش آموزان شاهد است.

 

شرایط پذیرش دانش آموزان عادی در مدارس شاهد

 

شرایط عمومی :

دانش آموز باید صلاحیت اخلاقی و رفتاری داشته باشد

پوشش مناسب با سن و دوره تحصیلی باید رعایت شود. دانش آموزان دختر باید از حجاب برتر استفاده کنند.

قوانین و ضوابط تربیتی و آموزشی مدارس شاهد باید رعایت شود

 

شرایط اختصاصی :

 

کلاس اولی ها

کلاس اولی های باید شرایط عمومی ثبت نام را داشته باشند و امتیاز لازم را طبق جدول امتیار بندی کسب کنند.

 

کلاس هفتمی ها

دانش آموزان برای ثبت نام در این دوره اگر در یک درس مقیاس “خوب” و در بقیه درس ها ” خیلی خوب” کسب کرده باشند، شرایط علمی برای ثبت نام در مدارس شاهد را دارند.

 

کلاس دهمی ها

دانش آموزان برای ثبت نام در این دوره باید در کلاس نهم با معدل کل حداقل ۱۷ در خرداد ماه قبول شده باشند و شرایط لازم در انتخاب رشته تحصیلی را کسب کرده باشند.

ثبت نام در مدارس شاهد به صورت اینترنتی و از طریق سامانه سجا صورت می گیرد. دانش آموزان ورودی هر پایه در تاریخ های مشخص شده باید برای ثبت نام موقت به سامانه اینترنتی سجا مراجعه کنند.

 

مدارک هویتی لازم جه ثبت نام در مدارس شاهد حضوری و غیر حضوری

 

شناسنامه دانش آموز و کپی شناسنامه

کارت ملی دانش آموز و کپی کارت ملی

12 عدد عکس سه در چهار

پرونده تحصیلی دانش آموز و نیز مدارک تحصیلی سال قبل دانش آموز

مدارک مربوط به محل سکونت به اضافه قبوض منزل

مدارک مربوط به کسب امتیاز دانش آموز از جدول امتیاز بندی مدارس شاهد

مدارک مربوط به احراز شرایط ضروری دانش آموز

 

طریقه ثبت نام دانش اموزان در سایت سجا

 

ورود به سایت ثبت نام : saja.medu.ir

 وارد کردن کد ملی و شماره شناسنامه در قسمت ثبت نام دانش آموز

کلیلک بر گزینه "نمایش اطلاعات شناسایی دانش آموز"

وارد کردن اطلاعات آدرس و شماره تلفن و بعد تایید آن

وارد کردن اطلاعات اطلاعات والدین دانش آموز و تایید آن

انتخاب مدرسه بر اساس محل سکونت دانش آموز و رشته مورد علاقه

مشخص کردن امتیازات دانش آموز

نمایش فرم اطلاعات پیش ثبت نامی و تایید اطلاعات

 

همینطور شما میتوانید بطور حضوری نسب به ثبت نام دانش اموز خود اقدام کنید به این صورت که ثبت نام حضوری فقط برای دانش آموزای میان پایه انجام​ میشود . این دانش آموزان باید تمام مدارک لازم برای ثبت نام مثل عکس 3* 4 ، اصل و کپی شناسنامه ، کارنامه سال قبل ، کارت ملی و شناسنامه پدر و مادرشان را به همراه اولیا به نزدیک ترین مدرسه شاهد مراجعه کنند  و ثبت نام حضوری خودشان رو انجام دهند اما سایت ثبت نام مدارس شاهد انجام این امور را برای دانش اموزان و والدین تسهیل داده است تا دیگر نیازی به ثبت نام حضوری نباشد.