Do not miss the opportunity of free entrance exam counseling!

 

برنامه ریزی رایگان کنگور

باز هم بحث کنکور که همیشه داغ داغه و هیچوقت این بحث قدیمی و تکراری نمیشه. ککور 1400 که کلی حاشیه داشت که آخر هم حذف نشد هیچ، پررنگ ترم شد که خبرم رسید که سوالات کنکور براساس نظام جدید طرح خواهد شد که این خبر یکم برای نظام قدیمیا خبر خوشایندی نبود اما بهرحال تنها کاری که از دست ما برمیاد اینه که دیگه شکایت کردن کافیه و بهتره بچسبیم به درس خوندن چون الان دیگه دانشگاه خوب برای دستیابی به شغل آینده حرف اولو میزنه.

هرچند امروزه با افزایش دانشگاه های مختلف دیگر نگرانی بابت قبولی در دانشگاه وجود ندارد اما خوب قبولی در دانشگاه دولتی از تسهیلات بالای برخوردار است.

تلاش ما بر این است که در دانشگاه دولتی مورد پذیرش قرار بگیریم اما اگر این اتفاق هم نیفتاد جای نگرانی وجود نداره جون میانبر های زیادی وجود دارد.

یکی از راه هایی که میشه رتبه برتر شد و یا حداقل رتبه قابل قبولی دریافت کرد راهنمایی گرفتن از مشاوره تحصیلی است. مشاوران تحصیلی که با توجه به تجربیات خود میتوانند شما را در مسیری قرار بدهند که به هدفتون نزدیک تر بشید.

داوطلبان کنکوری بودند که بعد از دو سه سال پشت کنکور تازه به این فکر افتادن که میتوانند برای موفق شدن از مشاوره تحصیلی کنکور استفاده کنند پس بهتر است تا دیر نشده از این فرصت طلایی استفاده کنیم. شاید به این فکر کنید که الان با این شرایط امکان گرفتم مشاوره بصورت حضوری وجود نداشته باشد اما شما میتوانید از مشاوره تلفنی و آنلاین با تلفن ثابت و تلفن همراه برخوردار شوید.

خیلی از مراکز مشاوره ، مشاوره تحصیلی را به شمشیر دو لبه تشیه میکنند بدلیل اینکه گاهی مشاوره تحصیلی ممکن شمارا از هدف دور کنه یا شما را در مسیر درست قرار دهند بنابراین برای دریافت مشاوره بهتر از قبل از آن درباره مراکز تحقیق و پرسش و جو کنید.

حتما برای درس خواندن و کنکور برنامه ریزی کنید که اگر این برنامه ریزی اصولی و هدفمند باشه حتما به رتبه ئ رشته دلخواه خود دست پیدا میکنید.

تمام کارهای مهم و هدفمند همیشه با برنامه ریزی پیش رفته است که همواره شما میتوانید از مشاوره رایگان کنکور برخوردار شوید.

برنامه ریزی کنکور باید چگونه باشد؟

لازمه در ابتدا و قبل از شروع برنامه ریزی مطالبی رو که قراره در طول هفته مطالعه کنید مشخص نمایید. بعد با توجه به این که روزانه چند ساعت می تونید درس بخونید، ساعت مطالعه هر روز و مجموع ساعت های یک هفته رو مشخص کنید. زمان مطالعه روزانه و هفتگی رو واقع بینانه انتخاب کنید. چون اگه توانایی شما حدود 4 ساعت مطالعه در یک روز عادی باشه و هنگام برنامه ریزی برای 8 ساعت مطالعه برنامه ریزی کنید، قطعا با مشکل مواجه خواهید شد و به زودی خسته و ناامید می شوید و از ادامه مطالعه برای کنکور ناامید می شوید. موفقیت در کنکور نیازمند صبر و استقامت هست و باید به تدریج زمان مطالعه رو بالا ببرید.

در مرحله دوم زمانی رو که لازمه در طول هفته برای مطالعه هر درس اختصاص بدهید مشخص کنید. حواستون باشه که این زمان رو باید بر اساس اهمیت و ضریب هر درس مشخص کنید. یعنی اگه در طول یک هفته حدود 35 ساعت درس می خونید، باید این زمان رو بر اساس ضریب و اهمیت دروس بین درس های مختلف تقسیم کنید. مثلا اگه شما داوطلب رشته علوم تجربی هستید  و میخواهید برنامه ریزی کنکور 1400 داشته باشید ، 9 تا 10 ساعت رو به درس زیست شناسی ، 3 تا 4 ساعت رو به درس ریاضی ، 4 تا 5 ساعت رو به درس فیزیک ، 4 تا 5 ساعت رو به درس شیمی ، حدود 4 ساعت رو به درس ادبیات ، حدود 3 ساعت رو به درس عربی ، حدود 3 ساعت رو به دین و زندگی و 2 تا 3 ساعت رو به درس زبان انگلیسی اختصاص بدید.

سپس مشخص کنید هر روز قراره کدوم درس ها رو مطالعه کنید توصیه خیلی مهم ما اینه که هر روز دروسی رو مطالعه کنید که در برنامه درسی مدرسه داشتید. با این کار تا حد زیادی در وقتتون صرفه جویی کرده اید. چرا که اگه درسی رو که دبیرتون سر کلاس تدریس کرده، همون روز مطالعه کنید تقریبا تمام مطالب اصلی رو به خاطر دارید و برای یادگیری بیشتر و تسلط روی مطالب فقط نیاز به مرور و حل تمرین و تست زنی دارید. اما اگه این کار رو به روز دیگری موکول کنید، ابتدا حداقل باید نیم ساعت وقت بذارید تا مطالب اصلی و مفهوم درس رو به یاد بیارید. به این نکته هم توجه داشته باشید که هر روز رو به یک درس اختصاص ندهید. بلکه در روز 3 تا 4 درس مختلف رو مطالعه کنید. نکته مهم دیگه اینه که اگر قراره در روز 4 درس رو مطالعه کنید، هر 4 درس جزء دروس اختصاصی نباشند؛ بلکه سه درس اختصاصی و یک درس عمومی رو در برنامه ریزی قرار بدید و مطالعه کنید. در روز های تعطیل که ساعت مطالعه شما بیشتره، می تونید 7 یا 8 درس رو بخونید که حتما 3 درس باید از دروس عمومی باشند. هم چنین در طول هر روز زمان هایی رو برای استراحت مشخص کنید.

ر برنامه ریزی پایان هر هفته هم ساعت هایی رو مشخص کنید که اگه در طول هفته بنا به هر دلیلی نتونستید درسی رو مطابق با برنامه ریزی مطالعه کنید، در اون ساعت ها بتونید جبران کنید. حتما در برنامه ریزی خود زمان هایی رو به مرور درس های خونده شده اختصاص بدید. هم چنین توصیه می کنیم از آیتم های شبانه استفاده کنید. مباحثی مثل لغات زبان انگلیسی ، لغات عربی ، درک مطلب زبان و کلوز تست ، مفاهیم قرابت معنایی و ... باید هر شب یا یک شب در میون مطالعه و مرور شوند، اما هر کدوم نیاز به زمان خیلی کمی دارند (حدود 15 دقیقه). شما می تونید هر شب دوتا از این آیتم ها رو انتخاب کنید و بعد از انجام دادن همه آیتم های اصلی برنامه ریزی ، نیم ساعت قبل از خواب رو به انجام این کارهای کوچک اختصاص بدید.