ENGLISH What is the career future of studying at Azad University?

مدرک دانشگاه ازاد

 

یکی از پرطرفدارترین دانشگاه های کشور، دانشگاه های آزاد هستند که ورود به این نوع دانشگاه ها نیازمند شرایطی است که اگر شما واجد شرایط بودید به آسانی میتوانید در دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دهید.

اما سوالی که خیلی از متقاضیان دانشگاه آزاد را نگران کرده است آینده شغلی تحصیل در دانشگاه آزاد است که ایا ارزشش تحصیل و دریافت مدرک از دانشگاه ازاد آنقدری هست که بعد از آن با مدراک بتوانیم در یک شغل مناسب مربوط به رشته خود در ان استخدام شویم.

دانشگاه آزاد در حال حاضر یکی از معتبرترین دانشگاه های ایران است. همانطور که در ابتدا عرض کردیم این واد دانشگاهی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو پذیرش میکند که تاا همین لحظه 5 هزار دانشجوی دکترای تخصصی، 300 نفر دانشجوی دکترای حرفه ای و حدود 16 هزار دانشجوی کارشناسی ارشد، در این واحد مشغول تحصیل هستند.

باید متوجه این نکته باشید که دانشگاه های آزاد در برابر هزینه هایی که از دانشجویان اخذ میکنند، امکانات و شرایط تحصیل مناسبی هم برای آنها فراهم میکنند.

دانشگاه های آزاد از لحاظ علمی رتبه و اعتبار خوبی دارند و مقالات معتبر زیادی از سوی دانشگاه ازاد به چاپ رسیده است.

لازم به ذکر است که مدارک دریافت شده از دانشگاه آزاد چه با کنکور و چه بی کنکور هیچ تفاوتی با هم ندارند.تنها تفاوت این دو مدرک فقط در شرایط انتقالی و میهمان شدن در دانشگاه های دیگر است.

به علت افزایش میزان جذب دانشجو و تاسیس مراکز زیاد، متاسفانه اعتبار اساتید و سطح علمی این دانشگاه دچار بحران شده است. بهتر است اگر به دنبال تحصیل و کسب علم و آینده‌ی شغلی خوب هستید، واحدهای معتبر این دانشگاه را انتخاب کنید یا خود نیز در کنار تحصیل، به آموزش بخش‌های عملی و کسب دانش در حیطه‌ی درسی خود بپردازید.

 

همانطور که در بالا اشاره شد علاوه بر اساتید و شرایط خوب تحصیلی عامل آموزش گیرنده یا همان دانشجو نیز بر کیفیت یک مکان آموزشی دخیل است. اکثر دانشجویان این دانشگاه بنابه دلایل مختلف میل و رغبت زیادی برای آموزش دروس ندارند و همین امر فضای رقابتی کلاس‌های درسی این مراکز را تحت تاثیر خود قرار داده و باعث شده تا از این مراکز با نام محل تولید مدرک نام ببرند.

هزینه‌ و شهریه‌ی دانشگاه آزاد

باید به این نکته توجه کافی داشته باشید که هزینه‌های دریافتی از دانشجویان در این مراکز نسبت به بقیه‌ی دانشگاه‌ها بالا می‌باشد. این دانشگاه دارای دو شهریه ثابت و متغیر است. شهریه ثابت با توجه به سال ورود دانشجو انتخاب شده و تا آخرین سال تحصیل نیز همان مقدار خواهد ماند، اما شهریه متغیر با توجه به تعداد دروس و واحد‌های انتخابی توسط دانشجو و نوع دروس عملی یا تئوری می‌تواند متغیر باشد و علاوه براین هر ساله حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد افزایش می‌یابد.

 

سایت ساجد دانشگاه آازد

 

شهریه‌ی دانشجویان پذیرفته شده با کنکور با ثبت نام کنند‌گان بدون کنکور تفاوتی با هم ندارند. برای آگاهی از شهریه‌ی دروس در هر زیر مجموعه می‌توانید قبل ازورود به سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد  و دانشگاه خود، به سایت دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه نموده و اطلاعات لازم را دریافت کنید.

و برای ثبت نام باید ا ز آموزش گام به گام ثبت نام دانشگاه آزاد  برخوردار شوید تا با موفقیت بتوانید نام نویسی کنید.

در انتها باید گفت دانشگا‌ه‌های دولتی به دلیل معتبر بودن مدرک ارائه شده به دانشجو درهنگام استخدام از ارزش زیادی برخوردار هستند و این امر باعث شده تا رغبت دانشجویان به این دانشگاه‌ها زیاد شود. از نظر شرایط مالی و پرداخت شهریه نیز دانشگاه آزاد شهریه‌های بالایی دارد و برای افرادی که مشکل مالی دارند مناسب نخواهند بود.

رشته‌های عملی که باید قبل ورود به دانشگاه  آن‌ها را از منابع معتبر مورد بررسی قرار دهید. همیشه از افراد باتجربه و تحصیل کرده در این دانشگاه و تجربیات آنان بهره ببرید تا با واقعیت‌ها روبرو شوید. این تنها یک طرف قضیه است، باید همیشه بدانید این شما هستید که باید با افزایش تجارب و مهارت خود در رشته‌ی مورد نظر، خودتان را به سطوح بالای علمی برسانید.

این نکته تماما با امکانات، شرایط زندگی، معیار‌ها، علایق و استعدادهای شما و بسیاری از فاکتورهای دیگر زندگی شما دخیل است و این امر نیازمند تحقیق و بررسی از جانب شما خواهد بود تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

چه بسیارند دانشجویان نابغه‌ای که در دانشگاه آزاد تحصیل کرده و به موفقیت‌های بزرگی دست یافته‌اند.  حتی دانشجویان در مقطع بالا تر میتوانید در سامانه ساجد دانشگاه ازاد ثبت نام کنید و با ارائه مدراک و رزومه خود شانس تبدیل شدن به استاد  انشگاه را امتحان کنید. در قسمت ثبت نام دانشجو در سایت ساجد، با ارائه شماره دانشجویی میتوانید از شرایط ورود به استادی دانشگاه اطلاع حاصل فرمایید

تا به این لحظه درباره مزایای و ارزش انشگاه آزاد صحبت کردیم دیگر انتخاب شما است، که اگر بر اساس معیارها، علایق و استعداد و توانمندی‌هایتان صورت گیرد شما را به موفقیت نزدیک‌تر خواهد کرد. با بررسی مراکز علمی در سطح کشور به راحتی می‌توان گفت ادامه‌ی تحصیل برای هر دانش آموزی با هر موقعیت و شرایطی میسر و ممکن شده است و تحصیل در هر مرکز و دانشگاهی تفاوت چندانی ایجاد نمی‌کند، این شما هستید که تفاوت‌ها را با همت و پشتکار خویش می‌سازید.