Enrollment in Salam 1400 schools

مدارس سلام جزو مدارسی است که به دلیل کیفیت آموزشی بالا، اخیرا مورد توجه بسیاری از اولیا و دانش آموزان قرار گرفته است. برخی از دانش آموزان مایلند که در مدارس غیردولتی ثبت نام کنند و با پرداخت هزینه از امکانات و مزایای بیشتری برخوردار شوند. در مقابل عده‌ای نیز به تحصیل در مدارس دولتی تمایل دارند.

مدارس سلام، یکی از از مدارس خاص و معروفی است که در میان خانواده‌ها طرفداران زیادی دارد. شرایط ثبت نام در مدارس سلام نیز آنقدرها دشوار نیست! برای ورود به این مدارس شما باید عاشق درس خواندن باشید!

جهت ورود به مدرسه سلام، متقاضی باید در آزمون سراسری این مدرسه شرکت کند. که حتما از زمان ثبت نام آزمون ورودی مدارس سلام 1400 اطلاع کسب کنید که زمانن ثبت نام را مسئول مدارس اعلام میکنند.  آن دسته از کسانی که می‌خواهند در مدارس سلام ثبت نام کنند باید ابتدا پیش ثبت نام مدارس سلام را انجام دهند و سپس در آزمون شرکت کنند. این متقاضیان در صورت قبولی در آزمون ورودی مدارس سلام می‌توانند در این مدرسه تحصیل کنند.

شرایط ثبت نام مدارس سلام عبارت اند از :

  • حد نصاب علمی (معدل مناسب که بر اساس شرکت کنندگان هر سال تعیین می‌شود)
  •  داشتن نمرات مناسب در درس‌هایی مثل ریاضی و علوم و سایر موارد می‌باشند.

داوطلبان باید حد نصاب‌های لازم برای پذیرش در مجموعه مدارس سلام را از طریق آزمون ورودی کسب کنند.

طبق آمار سال‌های گذشته، کسب حداقل ۵۰ درصد امتیازات آزمون ورودی الزامی است. البته برای پذیرش قطعی لازم است که رتبه افراد در مقایسه با دیگر شرکت کنندگان مورد بررسی قرار گیرد.

یکی دیگر از نکاتی که باید پیش از ثبت‌ نام در این مدارس در نظر داشته باشید، الزام به پرداخت شهریه برای تحصیل در مدارس سلام است که در سال تحصیلی 98 کمترین شهریه دوره ابتدایی مدرسه غیر انتفاعی یک میلیون و ۸۷۰ هزار تومان و بیشترین ۶ میلیون و ۲۹۵ هزار تومان بود؛ در دوره متوسطه اول کمترین شهریه ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و بیشترین۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و در دوره متوسطه دوم کمترین شهریه ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و بیشترین ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و کمترین شهریه دوره پیش دانشگاهی ۵ میلیون تومان و بیشترین ۱۲ میلیون تومان بوده است.