Golestan Farhangian website education.cfu.ac.ir

سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

 

دانشگاه های فرهنگیان یکی از پرمتقاضی ترین دانشگاه های ایران هساتن که هرساله داوطلبان زیادی در این دانشگاه مورد پذیرش قرار میگیرند. نحوه ورود به دانشگاه فرهنگیان به این صورت است که در ابتدا شما با ازمون ورودی و درصورت قبولی مورد گزینش قرار خواهید گرفت. گزینش دانشگاه فرهنگیان هم چندان آسان نیست اطلاعاتی باید راجب مسائلی داشته باشید و همینطور ظاهر، شخصیت و رفتار شما مورد ارزیابی قرار میگیرد.

به هر حال برای قبولی و ادامه تحصیل در این دانشگاه ها بهتر است که اطلاعات کامل و جامع در رابطه با این نوع دانشگاه ها داشته باشید. در رابطه با مصاحبه و در مورد دانشگاه  و دوره های ضمن خدمت که در حین انجام وظیفه برگزارمیشود حضور در این دوره ها اجباریست که با ورود به سایت ضمن خدمت انجام میشود.

دانشجویان باید تا سه سال بعد از فارغ التحصیلی باید در دوره های ضمن خدمت شرکت کنند و لذا شرط ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان، داشتن حداقل سه سال سابقه کار است. البته طبق این خبر، وی ذکر کرده که فارغ التحصیلان می توانند با موافقت امور اداری آموزش و پرورش در سایر دانشگاه ها در این سه سال ادامه تحصیل دهند.

در مقالات پیشین راجب شرایط و سوالات مصاحبه صحبت کردیم در این مقاله قصد داریم به معرفی لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان بپردازیم.

با توجه به این که گروه تجربی ، ریاضی ، انسانی ، هنر و زبان شامل رشته های تحصیلی مختلف می باشد به منظور اطلاع از رشته های هر گروه آزمایشی دانشگاه فرهنگیان می بایست دفترچه ثبت نام کنکور سراسری  را مطالعه نموده و جزئیات مربوط به هر یک را مطالعه نمایید .

پودمان های اول و دوم دانشگاه فرهنگیان این دوره به دلیل شرایط حال حاضر کشور و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، به صورت الکترونیکی برگزار می شود. در کنار آموزش الکترونیکی بسته های یادگیری و آزمون های مستمر و پایانی در نظر گرفته شده است. پودمان سوم نیز همراه با بازگشایی مدارس در سر کلاس های درس اجرا خواهد شد.

رشته محل های ارائه شده در هر گروه آزمایشی نیز در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری درج شده و به اطلاع داوطلبان می رسد . در زیر به بررسی رشته های تحصیلی هر گروه آزمایشی در دانشگاه فرهنگیان و ارائه لیست رشته محل های دانشگاه فرهنگیان در هر گروه آزمایشی پرداخته ایم :

 گروه آزمایشی ریاضی

  آموزش ریاضی ، آموزش فیزیک ، آموزش ابتدایی ، آموزش‌ و پرورش کودکان استثنایی ، آموزش تربیت‌ بدنی .

  گروه آزمایشی تجربی

   دبیری شیمی ، دبیری زیست‌ شناسی ، آموزش ابتدایی ، آموزش‌ و پرورش کودکان استثنایی ، آموزش تربیت‌ بدنی

  گروه آزمایشی انسانی

  آموزش زبان و ادبیات فارسی ، دبیری الهیات و معارف اسلامی ، دبیری تاریخ ، دبیری زبان و ادبیات عربی ، دبیری علوم اجتماعی ، راهنمایی و مشاوره آموزش ابتدایی آموزش‌ و پرورش کودکان استثنایی ، آموزش جغرافیا ، آموزش تربیت‌ بدنی

  گروه آزمایشی هنر

  آموزش ارتباط  تصویری

  گروه آزمایشی زبان

 تربیت دبیر زبان انگلیسی

سیستم گلستان، سیستم مخصوص دانشگاه فرهنگیان است که با توجه به تعداد بالا و تنوع زیاد در امکانات سیستم جامع گلستان، امکان ذکر تمامی آن ها و ارائه توضیحات کامل درباره هر یک، در قالب مقاله فراهم نمی باشد. ورود به سایت گلستان دانشگاه فرهنگیان چندان هم دشوار نیست. در ادامه بطور کلی  با کاربرد این سیستم آشنا خواهیم شد:

به طور کلی می توان گفت که سیستم گلستان کلیه امور دانشجویان از از بدو ورود و ثبت نام تا فارغ التحصیلی را بر عهده دارد و در این مسیر، خدمات گوناگونی را به دانشجویان ارائه می نماید. اموری همچون انتخاب واحد، پرداخت شهریه، مشاهده لیست دروس، تسویه حساب دانشجو، دریافت کارنامه، ثبت اعتراض دانشجو به نمرات، صدور گواهی اشتغال به تحصیل و… از جمله خدماتی هستند که به واسطه سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان به آدرس education.cfu.ac.ir در اختیار دانشجویان قرار می گیرند. علاوه بر موارد فوق، در سیستم گلستان امکانات متنوعی در راستای پذیرش دانشجویان جدید پیش بینی شده است که محوریت اصلی آن به شرح زیر می باشد.

 

تعیین مدارک مورد نیاز با در نظر گرفتن مواردی همچون بورس، جنسیت، وضعیت نظام وظیفه و… به صورت خودکار

ثبت اطلاعات دانشجویان بورسیه

ویرایش اطلاعات ثبت نامی دانشجویان

صدور کارت موقت دانشجویی

دریافت لیست کسری مدارک دانشجویان جدیدالورود

در اواخر هر ترم، ممکن است برخی از دانشجویان بنا بر دلایل مختلف تمایل به حذف یک یا چند درس خود داشته باشند. از همین رو، امکان حذف اضطراری دروس نیز از جمله خدماتی است که در سیستم گلستان دانشگاه فرهنگیان گنجانده شده است.

یکی از دغدغه های فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان ای است که آیا بعد از فارغ التحصیلی میتوانند در رشته های دیگر ادامه تحصیل دهند؟ فارغ‌التحصیلان کارشناسی دانشگاه فرهنگیان می‌توانند در دانشگاه‌های دیگر به ادامه تحصیل بپردازند به شرط اینکه تعارض و تداخلی با وظایف آموزشی معلمی شان نداشته باشد، همچنین برای اینکه مدرک تحصیلی شان اعمال شود نیاز است که براساس نیاز محل خدمت خود به تحصیل در رشته های مختلف بپردازند.