How is the sync site test?

یکی از سایت هایی که مورد توجه دانش آموزان است سایت همگام است. هدف سامانه همگام تولید محتوای الکترونیکی و اجزاء آموزش و پرورش است همانطور که از نام سایت مشخص است این سایت جهت همگام سازی مدارس راه اندازی شده است.

یکی از مهم ترین هدف این سایت ایجاد محتوا مبنی بر فناوری اطلاعات است. همچنین این پورتال در زمینه اطلاع رسانی اخبار مدارس فعالیت میکند. یکی از با ارزش ترین قابلیت های سایت همگام این است که ورود به سایت را برای اتباع خارجی ساکن ایران تسهیل اده است و این افراد میتوانند در این پرتال اطلاعیه های جدید آموزشی خود را ببینند.

گاهی اوقات والدین میخواهند از وضعیت باز یا بسته بودن مدارس در روزهای برفی و یا آلوده اطلاع پیدا کنند که با ورود به این سایت به این گزینه در سمت راست دست پیدا میکنند.

هدف از پورتال طراحی سیستمی جهت دسترسی سریع به اطلاعات برای کلیه کاربران در کلیه سطوح است بطوریکه نیاز به تخصص خاصی نداشته و هر شخصی با هر درجه از توانایی میتواند از آن استفاده کند.

 خدمات فنی سایت همگام به صورت زیر است:

ثبت و نمایش اطلاعات

مدیریت انجمن ها و شوراها

نمودار پیشرفت تحصیلی

تقویم پرورشی

…. و

نحوه ارسال مشکلات همگام به پشتیبانی به این صورت است که کاربران می توانند مسائل و مشکلات خود در سایت همـگام را از طریق ماژول گزارش خطا که به داشبورد مدیریت سایت همگام مدارس اضافه گردیده است ،به تیم پشتیبانی اعلام نمایند و از همانجا پاسخ خود را نیز دریافت کنند. پشتیبانی سامانه همگام همواره در هر لحطه پاسخگو سوالات شما هستند.

آزمون سایت همگام چگونه است؟

 

سایت همگام هدایت تحصیلی سامانه ای است که هر سال تمامی دانش آموزان پایه نهم، ششم و هفتم  باید در زمان مشخص شده در این سایت ثبت نام نموده و اطلاعات خود را وارد نمایند، این سایت با هدف برابر حقوق دانش آموزان و انتخاب رشته و اولویت بندی آن در ادامه راه  دانش آموزان می باشد، سایت همگام نهم با قرار دادن سوالات مشاوره ای، مشخص کردن اولویت بندی، فرم زمان بندی و .. مسیر درست و بر اساس توانایی هدایت تحصیلی را برای آنها فراهم آورده است.

آزمون همگام معمولا در قالب دو تا آزمون رغبت و توانایی گرفته می شود که داوطلبان به نسبت انتخاب خود در انتخاب رشته باید سوالات را به طور منظم پاسخ داده و بر اساس درجه بندی علاقه و یا همان رغبت و توانایی از عدد یک که پایین ترین و بالاترین درجه که عدد پنج می باشد را شامل شود انتخاب کرده و تا حدودی انتخاب رشته خود را برای ادامه تحصیلی در زیرگروه های مختلف از جمله علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، فنی و حرفه ای و کاردانش همچنین گروه ادبیات و هنر انجام می دهند.

آزمون مشاوره ای همگام پایه هفتم ، ششم و نهم در همین ساعت همگام صورت میپزیرد. برای شرکت در آزمون وارد سایت hamgam.medu.ir شوید.

با استفاده از رمز و پسورد ارایه شده توسط مدرسه و از بخش کاربری وارد محیط اختصاصی خودشوید. نقش خود به عنوان دانش آموز را مشخص و مدرسه فعلی تحصیلی خود را انتخاب کنید. در محیط باز شده پنجره های متفاوتی می بینید وارد پنجره آزمونهای مشاوره گردید. گزینه آزمون سلامت روانی _ رفتاری را انتخاب کنید.  برای این آزمون ۶ دفترچه هست که یک به یک به سوالات آنها پاسخ دهید. پاسخگویی به سوالات بسیار ساده بوده هیچ اطلاعات علمی و درسی نیاز ندارد.

اساسی ترین اصل در پاسخگویی صداقت در پاسخگویی است. در این صورت است که نتیجه آزمون معتبر خواهد بود. میتوانید آزمون را در دو یا سه مرحله بدهید ، حتما نیازی نیست در یک مرحله به هر دو آزمون پاسخ دهید. اگر سوالی برای شما مبهم بود میتوانید از والدین و مشاور خود کمک بگیرید. ولی باید حتما نظر خودتان را بدهید. هر بار به ۱۰ الی ۲۰ سوال که پاسخ دادین ثبت موقت را بزنید تا در صورت قطعی اینترنت پاسخ های شما پاک نشود.

تا زمانیکه تیک نهایی را نزنید میتوانید سوالات را ویرایش کنید در صورت انتخاب تیک نهایی امکان بازگشت به سوالات را نخواهید داشت. در طی پاسخگویی باید زبان کیبورد شما انگلیسی باشد. شما میتوانید از کامپیوتر و گوشی همراه که به اینترنت وصل است برای پاسخگویی استفاده نمایید. تمامی سوالات باید پاسخ داده شود در غیر این صورت آزمون حذف میشود. در آخر دقت کنید حتما تیک نهایی را بزنید تا آزمون شما ثبت شود.

در این مقاله به سوال چگونه در سایت همگام آزمون دهیم ؟ پاسخ داده شد . اگر سوالی در رابطه با آزمون و یا طریقه ورود به سایت داشتید میتوانید با مشاوران تحصیلی در ارتباط باشید تا در صدد راهنمایی شما درآیند.