How to check your insurance history?

یکی از مهم ترین پارامتر ها برای استخدام در یک شغل بیمه است. اهمیت بیمه برای تمام افراد بسیار روشن و منطقی است و نداشتن بیمه بنوعی نگرانی درمورد آینده است. داشتن بیمه شما را از داشتن آینده ای آرام و بدون دردسر مطمئن میکند و باعث میشود در زمان بازنشستگی بدون نگرانی و بدون فکر به فرسودگی به زندگی خود ادامه دهید. بیمه، همراه با دولت برای جبران خسارت و جلوگیری از خسارت فعالیت میکند. تنها امتیاز کسب وکار بیمه این است که امنیت خاطر را فراهم میکند، که این امنیت یک واقعیت ناخودآگاه است که قابل اندازه گیری نیست.

بدون شک، آشنایی با بیمه و خدمات آن در سطح ملی باعث افزایش سطح آگاهی و ارتقای سطح زندگی، رفاه، آرامش و آسایش انسانهاست و یک ضرورت تلقی می شود. اینکه مردم از بیمه استقبال نمی کنند، به عملکرد بیمه برنمی گردد، بلکه به عدم آشنایی آنها از تعهدات بیمه و خدماتی که ارائه می دهد، برمی گردد. این ناآگاهی سبب می شود که عده ای تصور کنند هزینه های مربوط به حق بیمه بیمه های بازرگانی زیاد است و آنها توان پرداخت آن را ندارند.

بیمه یکی از پیشرفت‌های دنیای مدرن برای راحت کردن زندگی ما است. شرایط متفاوت حاکم بر جامعه باعث می‌شود که زندگی انسان همواره در معرض مشکلات فراوانی باشد. فقر، بیکاری و بیماری تنها بخشی از این مشکلات هستند. روز بیمه روزی است که به ما اهمیت بیمه را یادآوری می‌کند. بیمه در واقع نوعی احساس مسئولیت انسان در قبال شرایط طبیعی جامعه و روشی برای جبران خسارت است. علاوه بر این شرکت‌های بیمه علاوه بر ارائه خدمات با گرفتن حق بیمه مداوم نفع شخصی نیز دارند. البته شرایط انجام این کار در هر شرکت بیمه‌ای متفاوت است.

برای اینکه از اطلاعات بیمه خود مطلع شوید باید به سایت تامین اجتماعی مراجعه کنید که در ابتدا شما باید فرمی را با توجه به هویت خود کامل کنید و در سایت ثبت نام میشوید و میتوانید از امکانات این سایت بهرمند شوید که در ادامه به چگونگی ورود به سیستم تامین اجتماعی میپردازیم. دقت داشته باشید که اطلاعات در سایت بیمه تامین اجتماعی بدرستی وارد شود ولی اگر اشتباهی رخ داد امکان ویرایش اطلاعات سامانه بیمه تامین اجتماعی وجود دارد.

بیمه برای موارد مختلفی استفاده می‌شود. از جمله، بیمه برای درمان که در اصطلاح به آن بیمه تکمیلی گفته شده و به منظور کاهش هزینه‌های درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیمه تکمیلی شامل بیمه تامین اجتماعی، بیمه خدمات درمانی و… است. بیمه برای آتش‌سوزی که به هنگام آتش گرفتن خانه، ملک و… به کمک فرد می‌آید. همچنین بیمه مسافرتی، بیمه حوادث و بیمه اتومبیل از انواع دیگر بیمه محسوب می‌شوند.

اگر سابقه پرداخت حق بیمه را دارید قطعا برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی باید به سایت تامین‌اجتماعی مراجعه کرده‌اید، با تغییرات جدیدی که در این سایت اتفاق افتاده تنها با وارد کردن کد ملی، دسترسی به سوابق بیمه امکان‌پذیر خواهد بود. نخست برای مشاهده سوابق بیمه می‌بایست در سایت بیمه تامین اجتماعی ثبت‌نام کنید. در صورتی‌که قبلا در سایت تامین ثبت‌نام نموده‌اید، اینجا کلیک کنید تا به سایت تامین اجتماعی هدایت شوید و سوابق بیمه‌ای خود را مشاهده کنید.

مراحل مشاهده سوابق به صورت زیر است:

  1. کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد نموده سپس دکمه مرحله بعد را انتخاب نماید . ( توجه داشته باشید شماره تلفن همراه وارد شده صرفا می بایست متعلق به شخص شما ( بیمه شده) باشد. در غیر اینصورت جهت فعال سازی کاربری مراجعه به شعبه تامین اجتماعی الزامی می باشد.)
  2. اطلاعات هویتی که وارد میکنید باید مطابق با اطلاعات شناسنامه فرد باشد.
  3. بیمه شده گرامی در حفظ و نگهداری رمز (گذر واژه) خود دقت نمائید، مسئولیت افشای رمز و هرگونه سوء استفاده از ان به عهده شما می باشد.

دقت داشته باشید که ثبت درخواست به معنی ایجاد کاربر نبوده و کاربر شما پس از صحت سنجی درخواست ایجاد خواهد شد و نتیجه ان از طریق پیامک به شما اعلام میگردد. اگر گذر واژه خود را فراموش کرده ایند میتوانید اقدام به دریافت گذر واژه تامین اجتماعی کنید.

اگر گذر واژه خود را فراموش کرده این باید نسبت به بازیابی آن اقدام کنید که مراحل بازیابی رمز بیمه تامین اجتماعی به ترتیب زیر است:

  • وارد سایت تامین اجتماعی میشوید
  •  کد ملی که با آن ثبت نام سایت سوابق را انجام دادید را وارد میکنید
  • سپس روش بازیابی مدنظر خود را انتخاب کنید از چه روشی میخواهید بازیابی کنید
  • صورت انتخاب دریافت پیامک، شناسه ارسالی را وارد کنید
  • پس از وارد کردن شناسه پیامک شده می توانید رمز جدید زا وارد کنید
  • و بعد براحتی میتوانید سوابق بیمه را مشاهده کنید