How to get a military exemption?

خرید خدمت سربازی

خرید خدمت سربازی همچنان کار راحت و ساده ای نیست. قبل از اقدام به خرید سربازی راها ها و گزینه هایی که بعث میشود دوران سذبازی راحت تر و ساده تر باشد را مطالعه کنید اگر شرایط هیچ یک از گزینه ها را نداشتید در آخر مقاله راجب خرید خدمت سربازی به طور مفصل توضیح داده ایم.

یکی از راه هایی که باعث میشود که دوران سربازی برای شما خسته کننده نباشد و کارهای روتین و تکراری انجام ندهید، اخذ امریه سربازی است. امریه سربازی یکی از گزینه هایی است که نظام عمومی در اختیار سربازان قرار داده است که در حین سربازی در حیطه و رشته ای که در آن تخصص دارند مشغول بکار شوند.

سربازانی که تلاش بر معافیت کردند ولی موفق نشدند میتوانند از شرایط دریافت امریه اطلاعات کافی کسب کنند و شرایط هر کدام از مراکز امریه پذیر را بدانند و با توجه به شرایطی که دارند نسبت به اخذ امریه سربازی اقدام کنند.

مختصری درباره امریه توضیح میدهیم و بعد به انواع امریه ها و شرایط حضور در ای امریه ها میپردازیم. امریه در سربازی به این معنی است که بعد از گذراندن دوره دو ماه آموزشی خود را به سازمان مربوطه معرفی کرده و با لباس شخصی و مثل یک کارمند عادی دوره خدمت خود رادر محل کذایی خواهید گذراند.

در امریه سربازی ، شما در نیروی وظیفه خواهید بود و حقوقتان در همان حد و اندازه باقی وظیفه ها پرداخت می شود . مراکز دولتی هم از طریق اعلامیه های رسمی امریه می گیرند هم از طریق غیررسمی. بهتر است شما ننشینید و منتظر که چشمتان به یک آگهی در روزنامه بخورد. با توجه به رشته تحصیلی تان یک اداره مرتبط را انتخاب کنید و بیفتید دنبال کار. معمولاً در مراکز دولتی در بخش های مرتبط با کارگزینی یک نفر هم مامور گرفتن سرباز امریه است. شرایط امریه گرفتن را پرس و جو کنید. قانعشان کنید که به تخصص شما نیاز دارند. قول و قرارتان را بگذارید تا لحظه ای که برگه سبز دستتان رسید کپی آن را همراه مدارک مورد نیاز آن اداره تحویلشان دهید. باید خیالتان راحت باشد که وقتی شما به آموزشی رفتید کارهای اداری تان درست، به موقع و دلسوزانه انجام می شود. روز پایان آموزشی که موقع تقسیم نیروهاست برگه امریه شما باید برسد. ولی هیچ چیز صددرصد نیست. در گروهان ما برگه امریه ۵ نفر از کسانی که خیلی روی امریه شان حساب کرده بودند نیامد. به همین سادگی. اداره مورد نظر در لحظات حساس یک نفر دیگر را جایگزین آنها کرده بود و خب آنها زانوی غم به بغل نگرفتند. سوگند می خورم که صبورانه ایستادند و مقابل بازی غریب سرنوشت سر تعظیم فرود آوردند.

یکی از مراکزی که به جذب امریه سربازی اقدام کرده است، امریه سربازی سپاه پاسداران است. امریه سپاه پاسداران به این صورت است که سربازان با توجه به واجد شرایط بودن میتوانند سه ماه قبل از اعزام به سربازی نسبت به این امریه اقدام کنند که حتما قبل از اقدام، از تمام شرایط آن اگاه باشید.

شرایط دریافت امریه سپاه چگونه است؟

 

نداشتن غیبت: که یکی از مهم ترین شروط دریافت امریه به حساب می آید. این شرط برای دریافت همه ی امریه های سربازی در سازمان های مختلف یکسان می باشد.

سابقه ی بسیج عادی یا بسیج فعال داشته باشید .

 به دفاتر منابع نیروی زمینی سپاه ، قرارگاه خاتم الانبیا ، سپاه های استانی ، نواحی بسیج مراجعه کنید و درخواست پذیرش بدهید

دارا بودن کارت سبز ( گذراندن دوره تکمیلی بسیج یا داشتن کفایت از آموزش ) . توجه داشته باشید که در همه ارگان ها کارت سبز الزامی نیست ، ولی داشتن آن شانس بیشتری را در احتمال پذیرش شما دارد .

داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با نیاز سپاه پاسداران: نوع مدرک تحصیلی و رشته ی مشمول یکی از شرایط مهم تلقی می شود. زیرا در اطلاعیه سازمان ها برای جذب سرباز امریه، رشته های مورد نیاز نیز اعلام می شود تا مشمولین از آن ها مطلع شوند.

داشتن سابقه فعالیت در بسیج: سابقه بسیج می تواند به مشمولین این فرصت را بدهد تا برای دریافت امریه در سپاه اقدام کنند. زیرا بسیجی بودن برای این سازمان یک اولویت مهم به حساب می آید.

عضو بودن در سازمان بهزیستی و کمیته امداد: اعضای این سازمان های حمایتی می توانند برای دریافت امریه در سپاه اقدام کنند.

فرزندان جانبازان، شهدا و ایثارگران: این افراد در اولویت دریافت امریه خدمت سربازی خواهند بود. به ویژه سپاه پاسداران نیز این افراد در اولویت لیست خود قرار داده است.

مشمولین ازدواج کرده و دارای فرزند: متقاضیان همسردار و دارای فرزند در اولویت دریافت امریه در سازمان های مختلف به ویژه سپاه نیز می باشند.

 

شرایط عمومی گرفتن امریه سربازی چیست ؟

 

- حداقل باید 2 الی ٣ ماه پیش از تاریخ اعزام برای امریه اقدام کنید

- نباید در خدمت غیبت داشته باشید

- در برخی از سازمان ها کسری خدمت پذیرفته نیست (بیش از 3 ماه) ولی بعضیی ها می پذیرن.

- انتخاب محلی خدمت با سازمان مربوطه است ، مگر اینکه از محل مورد نیا ز خود نامه ای مبنی بر نیاز آنها به سازمان ارائه دهید در غیر این صورت انتقال بعدی بسیار مشکل است

- مدت زمان امریه جزو سوابق استخدامی شما محسوب می شود

- امکان انصراف از امریه بعد از پذیرفته شدن آن وجود ندارد

- حقوق پرداختی به کارمندان امریه حقوق سربازی است شاید کمی هم بیشتر

- امریه شدن در یک سازمان تعهدی به استخدام آینده شما در آن ایجاد نمی کند ولی آن را تسهیل خواهد کرد

- اعتبار دانشگاه و محل تحصیل از نظر آزاد یا سراسری بودن تفاوتی در پذیرش امریه ندارد

- ساعات کاری در محل امریه مثل ساعت کاری برای سایر کارمندان آن اداره است

مدرک تحصیلی لازم برای امریه

 

بستگی به نیاز سازمان از دیپلم تا دکتری قابل پذیرش می باشد

در محیط زیست دیپلم هم میپذیرند

در آموزش و پرورش فوق دیپلم و بالاتر…

برخی هم فوق لیسانس به بالا مانند سازمان بازرسی کل کشور

هر مدرک تحصیلی باید به سازمان مرتبط با رشته خود رجوع کند مگر رشته های کامپیوتر و حسابداری که اکثر مراکز آنها را می پذیرند.

 

چگونه خدمت سربازی را بخریم؟

 

با توجه به لغو قانون خرید سربازی در سال ۱۳۹۹، هیچ گونه خبری مبنی بر فروش خدمت سربازی منتشر نشده و صرفاً برای آن دسته از مشمولانی که در سال ۹۷ اقدام به خرید سربازی کرده و در سال ۹۸ یک قسط از مبلغ خرید خود را پرداخته‌اند فرصتی ایجاد شده است که تا پایان سال ۱۳۹۹ اقدام به پرداخت جریمه خود کرده و کارت پایان خدمت را دریافت نمایند.

بدیهی است که تمام افرادی که در این طرح ثبت نام کرده ولی نسبت به پرداخت اقساط اقدامی نکرده‌اند مشمول خدمت نظام وظیفه بوده و می‌بایست در اسرع وقت نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خود اقدام نمایند.

اگر در رابطه با این موضوع قوانین جدید به تصویب رسید در این مقاله منتشر خواهد شد.