How to get an IRGC military order?

امریه ها جزء عواملی هستند که باعث آسانتر شدن و مفید بودن دوران سربازی میشوند. یکی از این امریه ها امریه سپاه است که در این مقاله قصد داریم درمورد آن صحبت کنیم.

پذیرش سپاه و با اخذ سپاه بعث تسهیل دوران سربازی میشود . همیشه اولویت پذیرش سپاه کسانی هستند که از شرایط و نحوه گزینش سپاه اطلاعات کافی داشته باشند. همانطور که میدانید هر ارگان و هر سازمانی که اقدام به جذب سربازی برای امریه میکند باید از شرایط و ضوابطی برخوردار باشد.

سپاه هم جز ارگان هایی است که برای جذب امریه سربازی ویژگی خاص خود را دارد. برای پذیرش در امریه سپاه باید از تمام شرایط آن اطلاع کافی داشته باشید. برای گرفتن پذیرش سپاه حتما باید مدارک لازم، فرم های ضروری، تایییده های مورد نیازو ... را در زمان مناسب به اداره مربوط تحویل دهید.

اگر از غیبت سربازی برخوردار باشید احتمالا دریافت امریه سربازی سپاه برای شما بسیار کم است. غیبت سربازی یکی از شرایطی می باشد  که بسیاری از مشمولان و سربازان  خدمت وظیفه عمومی در آن به سر می برند. در واقع هر فرد ذکوری که به سن 19 سالگی تمام  رسیده باشد و  18 سال آن تمام شده است مشمول خدمت وظیفه عمومی  نیز می شود . این افراد باید بر اساس شرایط و ضوابط برای رفتن به سربازی اقدام کنند اگر به هر دلیلی اقدام نکنند غیبت سربازی میخورند که در این مواقع باید دلیل موجهی برای غیبت خود داشته باشند. اما سوال این است که چگونه بفهیم غیبت سربازی داریم؟ راه های گوناگونی برای فهمیدن میزان غیبت سربازی وجود دارد که میتوانید در این زمینه اطلاعات کافی کسب کنید.

بعضی از سازمانها مانند سپاه پاسداران از جمله ارگانهایی است که جذب امریه سربازی دارند که حتی از بین مشمولان دیپلمه هم از امریه سربازی سپاه برخوردار میشوند. ولی ممکنه این ادارات شرایط خاصی رو در نظر گرفته باشند که داشتن این شرایط هم برای امریه شدن ضروری باشد.

شرایط دریافت امریه سپاه پاسداران

 

 • داشتن سابقه بسیج فعال حداقل به مدت ۶ ماه
 • عدم غیبت سربازی
 • داشتن کارت سبز (افراد دارای برگ سبز که با گذراندن دوره تکمیلی بسیج می توانند آن را تهیه کنند، اولویت پذیرش بیشتری در سپاه خواهند داشت.)

 

مراحل اخذ امریه سپاه پاسداران

 

 • مراجعه به پادگان سپاه در شهر محل سکونت
 • مراجعه به کارگزینی
 • ثبت درخواست و تکمیل فرم
 • ارائه مدرک تحصیلی

سازمان های سپاه برای جذب امریه سربازی

 

امریه سرباز معلم

امریه نیروهای مسلح

 امریه وزارت نیرو

امریه سازمان انرژی اتمی

امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران

امریه وزارت دفاع

امریه وزارت بهداشت

امریه شرکت های دانش بنیان

امریه وزارت صنعت، معدن، تجارت

امریه وزارت نفت و شرکت گاز

امریه جهاد کشاورزی

امریه وزارت راه و شهرسازی

امریه سازمان ملی استاندارد

امریه قوه قضاییه

امریه اداره اوقاف

امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

امریه وزارت علوم و تحقیقات

امریه سربازی اداره برق

امریه سازمان بهزیستی

 امریه کمیته امداد امام خمینی

امریه وزارت اقتصاد و دارایی

امریه وزارت ورزش و جوانان

امریه استانداری ها

امریه نهاد ریاست جمهوری

امریه سربازی شهرداری ها

 

مزیت دریافت امریه سپاه پاسداران در چیست؟

 

 • سپاه از نهادهایی است که شرایط آسانی برای سربازان امریه دارد.
 • انتخاب محل خدمت بر عهده خود سربازان است.
 • مشمولین در صورت عدم غیبت می توانند از تمامی کسر خدمت دوران سربازی خود استفاده کنند.
 • برای اخذ پذیرش سپاه شروطی مانند عضویت در خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران و نیز عضویت در کمیته امداد یا بهزیستی مورد نیاز نیست.
 • دوران خدمت در سپاه آسان تر از دیگر نهادها می‌باشد. این موضوع را به طور مفصل در مقاله بهترین یگان برای خدمت سربازی توضیح داده ایم.

شایان ذکر است اگر میخواهید اقدام به دریافت امریه کنید حتما باید از انوان ارگان های جذب امریه و شرایط جذب آنها اطلاعات کافی کسب کنید که در این راستا میتوانید از راهنمایی اخذ امریه نظام وظیفه بهرمند شوید.