How to pass a private exam interview?

شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان پیشرو و موفق، همواره به دنبال افزایش سود اقتصادی حاصل از رشد بهره‌وری سرمایه انسانی خود هستند و این مهم فقط از طریق "شایسته‌سالاری" محقق می‌شود، نه با جذب آشنایان و "پارتی‌بازی"؛ از همین رو طبیعی است که این شرکت‌ها از این فرصت شناسایی و جذب افراد مستعد، نهایت استفاده را خواهند برد. بر این اساس ملاک پذیرش داوطلبان تنها شایستگی شغلی و دانش عمومی داوطلبان است.

تمامی افراد جویای‌کار، دانشجویان، فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و شاغلانی که به دنبال فرصت شغلی بهتری هستند، مخاطب آزمون استخدام بخش خصوصی می‌باشند و می‌توانند با شرکت در این آزمون، از مزایای آن بهره‌مند شوند.

از آنجایی که برای شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان پیشرو و موفق، شاخص انتخاب، "توانایی افراد" است، فرآیند ارزیابی در آزمون استخدام بخش خصوصی بر مبنای "مهارت‌های شغلی" استوار شده است. بنابراین ثبت‌نام در این آزمون برای تمامی سنین و با هر مدرک تحصیلی و در هر مقطع تحصیلی بلامانع است. اما فرصت جذب و استخدام صرفا برای افراد بالای ۱۵ سال خواهد بود و افرادی که با سن کمتر در این آزمون شرکت ‌کرده‌اند صرفا می‌توانند با دریافت کتاب راهنمای شغلی و آموزشی این آزمون، به نقاط قوت و ضعف خود پی‌برده و در جهت تقویت یا رفع آن‌ها اقدام کنند.

ثبت‌نام در آزمون استخدام بخش خصوصی نیازمند ارائه گواهی‌های خاص، نظیر ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و... نمی‌باشد لکن ارسال مدارک و سوابق تحصیلی و کاری در صورت درخواست شرکت متقاضی از برگزیده آزمون ضروری است.

آزمون استخدام بخش خصوصی در دو مرحله برگزار می‌شود، مرحله‌ی اول آن به صورت اینترنتی شامل آزمون‌های شخصیت شناسی، دانش و مهارت‌‌های عمومی و تخصصی هر شغل از طریق پاسخگویی به سوالات چند گزینه‌ای و مرحله‌ دوم آن در قالب مصاحبه حضوری با شرکت‌ها برگزار خواهد شد.

مصاحبه آزمون خصوص چگونه است؟

 

افرادی که در مرحله اول آزمون استخدامی بخش خصوصی شرکت نمایند ، بسته به عنوان شغلی که انتخاب می کنند برخی سوالات را پاسخ می دهند تا میزان درک ، مهارت و آمادگی آن ها از شغل مورد نظر ، مشخص و مورد سنجش قرار گیرد. در نهایت افرادی که موفق به کسب حد نصاب نمره از آزمون غیر حضوری شوند ، می بایست جهت انجام مصاحبه آزمون استخدامی بخش خصوصی ، در مکان مورد نظر حضور یابند. حتما برای قبولی در این مصاحبه مقالات د ررابطه با قبولی در مصاحبه آزمون خصوصی را کامل و جامع مطالعه بفرمایید.

نحوه پرسش و پاسخ این آزمون ، با سایر آزمون های استخدامی کمی متفاوت است. مصاحبه استخدامی دستگاه های اجرایی یا آموزش و پرورش ، شامل سوالات عقیدتی سیاسی و کمی پیچیده تر می باشد اما مصاحبه آزمون بخش خصوصی ، پیرامون شغل مورد نظر انجام می گیرد.