How to receive the salary slip of cultural figures?

همانطو که در مقالات گذشته به تعریف ضمن خدمت پرداختیم و جامع در رابطه با دانشگاه فرهنگیان و شغل معلمی توضیح دادیم در ابتدا به توضیح مختصری میپردازیم و بعد به شرایط و چگونگی ضمن خدمت میپردازیم.

آموزش حین خدمت یا در اصطلاح آموزش ضمن خدمت به آموزشی گفته میشود که هدف آن آماده سازی افرادبرای اجرای بهتر مسئولیت ها و بهبود توانایی ها و مهارت آنان است البته این دوره ها عد از استخدام فرد در سازمان برگزار میشود.

انواع مختلفی ضمن خدمت وجود دارد :

  1. بر پایه ماهیت ( ویژه - تخصصی)
  2. بر پایه هدف ( توجیحی - بازآموزی - جبرانی - دانش افزایی)
  3. برپایه زمان ( کوتاه مدت - بلند مدت - ترکیبی)

 

اما اموزش ضمن خدمت معلمان به چه صورت است؟

در کشورما دانشگاه هایی با عنوان دانشگاه فرهنگیان وجود دارد که توانمندسازی و ارتقای شایستگی‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش از طریق آموزش‌های کوتاه‌مدت و تحصیلات تکمیلی را بر عهده دارد. یک میلیون معلم در آموزش و پرورش نیاز به بهسازی دارند و این کار در دانشگاه فرهنگیان زمینه‌ساز تحول در نظام آموزش و پرورش است. از دیرباز مراکر تربیت معلم محوری‌ترین پایگاه در امر آموزش و توانمندسازی معلمان و کارکنان وزارت آموزش و پرورش بوده‌اند. توسعه مهارت حرفه‌ای و توانمندی‌های علمی و تربیتی معلمان با ارتقای کیفی آموزش‌های ضمن خدمت و برنامه‌ریزی برای روزآمد کردن اطلاعات تخصصی و تحصیلات تکمیلی معلمان متناسب با نیاز آموزش و پرورش جزو سیاست‌های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش است. این مسئولیت بر عهده مرکز بهسازی منابع انسانی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان است.

کسایی که به شغل معلمی علاقه مند هستند میتوانند از اخبار استخدام آموزش و پرورش مطلع شوند و برای ثبت نام اقدام کنند.

معلمان در دوره های ضمن خدمت ثبت نام می کنند و با قبولی در آزمون پایانی این دوره ها رتبه خود را ارتقا می بخشند. ثبت نام کنندگان دوره های محتوای آموزشی دوره را در سامانه ضمن خدمت فرهنگیان دریافت می نمایند. هر سال برای هر مبحث ( تربیت، تربیت قرآنی، سیاسی اجتماعی، مشاوره) 4 مرحله آزمون برگزار می شود و مجموع نمرات کسب شده در طول آزمون های میان دوره‌ای، قسمتی از نمره نهایی را تشکیل خواهند داد، لذا همه فراگیران باید در تمام آزمون ها شرکت نمایند تا بتوانند، نمره کامل دوره را دریافت کنند.

حقوق و مزایا شغل معلمی به چه صورت است؟

وزیر آموزش و پرورش گفت: در ۹ ماه گذشته و از ابتدای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ تاکنون، حقوق ماهانه معلمان و فرهنگیان سراسر کشور، به صورت میانگین بیش از ۲ میلیون تومان افزایش یافته است. وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برای سال تحصیلی آینده هم برنامه ریزی می شود تا اگر مدارس تعطیل شد چگونه و اگر برقرار شد چگونه آموزش ها ادامه پیدا کند، خاطرنشان کرد: رتبه بندی معلمان در دو مرحله انجام شده اما هنوز معلمان طعمش را نچشیده اند که این امر به زودی فراهم می شود.فیش حقوقی فرهنگیان از جمله مواردی است که هر فرد فرهنگی مسلماً در هر ماه آن را دریافت می کند. بدین ترتیب، وی می تواند از میزان حقوق پرداختی، کسری ها و غیره اطلاع پیدا کند.

برای دریافت این فیش باید وارد سایت دریافت فیش حقوقی فرهنگیان شوید و نسبت به دریافت آن اقدام کنید.

نحوه دریافت فیش حقوقی در سایت به این گونه است که :

 

 

پس از ورود به سامانه با تصویر بالا روبه رو می شوید. که به ترتیب استان و ناحیه مورد نظر خود را باز کنید.

سپس پنجره ای به صورت خودکار باز می شود که در آن پنجره ابتدا شماره پرسنلی خود و سپس شماره شناسنامه خود را وارد نمایید و پس وارد کردن شکلی که به شما در سایت نمایش داده شده در کادر زیر آن روی دکمه ورود کلیک کنید.

حال می توانید با انتخاب سال و ماه مورد نظر و انتخاب گزینه چاپ فیش حقوقی خود را پرینت گرفته و برای خود نگهدارید.