How to register for a university with academic records?

دانشگاه با سوابق تحصیلی

 

 

شرایط ورود به دانشگاه ها امروزه برای داوطلبانه بسیار آسان شه است. یکی از راه های پذیرش در دانشگاه، پذیرش براساس سوابق تحصیلی است. در سال های گذشته تنها معدل کتبی دیپلم داوطلب ملاک اصلی قبولی در انتخاب رشته بود اما امسال شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور هم شامل معدل کتبی خواهد بود و هم معدل کل دیپلم تاثیر بسزایی خواهد داشت.

پذیرش بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی به این معنی است که معدل دیپلم تعیین کننده رشته دانشگاهی در ثبت نام بدون کنکور است یعنی دیگر برای ورود به دانشگاه نگرانی نخواهید داشت حتی بدون حضور در جلسه کنکور میتوانید در دانشگاه شرکت کنید. حتی در بعضی از دانشگاه ها تنها داشتن مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی با توجه به مقطع تحصیلی انتخاب کافی است و با هر معدلی میتوانید در این دانشگاه ها شرکت کنید. اگر شما هم جزء کسایی هستید که قصد پذیرش در دانشگاه بدون کنکور را دارید حتما با مشاوره تحصیلی دانشگاهی در ارتباط باشید چون شرایط پذیرش در هر دانشگاهی با توجه به سوابق تحصیلی شما متفاوت است.

قبولی در دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی مانند تمام دانشگاه های دنیا دارای مزایا و معایبی است که یکی از مهم ترین مزیت های دانشگاه های بدون کنکور این است که اگر شما به هر دلیلی نتوانستید در دانشگاه پذیرش شوید، شرکت در دانشگاه بدون کنکور بهترین فرصت است که از دانشگاه رفتن جا نمانید. دیگر لازم نیست که یک سال برای ازمون کنکور دوباره منتظر بمانید.

ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی برای کسایی که از رشته خود راضی نیستند هم انتخاب مناسبی است و یا حتی در رشته مورد نظر قبول نشدند دانشگاه بدون کنکور این شانس را در خدمتشان قرار میدهد که در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال دوم ثبت نام نمایند و قبول شوند.

از مهم ترین شرایط ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد می توان به داشتن یک مدرک کاردانی یا همان فوق دیپلم اشاره کرد . لازم به ذکر است که ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد هیچ محدودیتی از نظر رشته های دوره کاردانی ندارد و شما می توانید تنها با داشتن یک مدرک کاردانی بدون توجه به اینکه در چه رشته ای باشد ، در ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد شرکت کنید . برای اطلاع از جزئیات بیشتر توصیه می شود مقالات شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد و یا دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد را مطالعه نمایید .

دانشگاه آزاد هم مانند دانشگاه های دیگر هر ترم باید مبلغی به عنوان شهریه ثابت و متغیر پرداخت کنند که مبلغ آن با توجه به دانشگاه های دیگر بیشتر است. یکی از مهم ترین نگرانی های داوطلبان دانشگاه بدون کنکور، مبالغ وام های دریافتی دانشجویان ار دانشگاه ها میباشد که با توجه به شهریه سنگین دانشگه آزاد اهمیت ویژه ای برای دانشجویان دارد.

درست است که شهریه دانشگاه آزاد زیاد است ولی دانشگاه آزاد این شرایط رو برای داوطلبان فراهم کرده است که با استفاده از وام دانشجویی شهریه خود را پرداخت کنند.

مقدار وام ها با توجه به سطح تحصیلی متفاوت است. برای ثبت نام وام دانشجویی باید از انواع وام ها آشناییت داشته باشید:

وام ها از نظر مدت زمانی به سه دسته کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم می شوند که بازپرداخت قرض الحسنه کوتاه مدت حداکثر 6 ماه، قرض الحسنه میان مدت حداکثر 12 ماه و قرض الحسنه بلند مدت 60 ماه می باشدوام های کوتاه مدت و میان مدت می بایست در همان زمان تحصیل دانشجویان تسویه شوند.

 

وام های کوتاه مدت

این تسهیلات به صورت کوتاه مدت و 3 تا 6 ماهه می باشند و باید در مدت زمان تحصیل دانشجویان تسویه شوند.

 

وام های میان مدت

وام های میان مدت برای دانشجویانی در نظر گرفته شده اند که برای بازپرداخت آن ها، نیاز به زمان بیشتری دارند. این تسهیلات از طریق شعب صندوق رفاه و بیمه دانشجویان واحدها و مطابق با قوانین و مقررات، ارائه و در زمان تحصیل دانشجو تسویه می گردند.

 

وام های بلند مدت

این وام ها از طریق منابع داخلی و همچنین منابع وزارت علوم تامین می شوند و در اختیار دانشجویانی قرار می گیرند که توانایی پرداخت اقساط خود را در دوره تحصیل ندارند. این دانشجویان می توانند پس از فراغت از تحصیل، نسبت به بازپرداخت وام بلند مدت خود اقدام نمایند.

علاوه بر تسهیلات مالی فوق ، وام های دیگری نیز در مدت تحصیل دانشجویان به آنان تعلق می گیرند. این کمک هزینه های قرض الحسنه تحت عناوین اجاره، ازدواج، تحصیلی و وام ضروری پرداخت می گردند. در ادامه به معرفی هر یک از موارد مذکور می پردازیم.

 

وام ضروری

وام ضروی صرفا جهت هزینه داروهای بیماری های خاص، عمل جراحی، بستری در بیمارستان و زایمان پرداخت می شود.

 

کمک هزینه اجاره

تنها دانشجویان غیر بومی و با بازپرداخت 12 ماه می توانند این وام را صرفا جهت پرداخت هزینه های مسکن خود، یک بار در سال دریافت نمایند.

 

 

کمک هزینه ازدواج

وام ازدواج تنها به دانشجویانی تعلق می گیرد که در زمان دانشجویی ازدواج کرده باشند. این وام یک بار در طول تحصیل و برای ازدواج اول پرداخت می شود که دانشجویان حداکثر تا یک سال پس از تاریخ عقدنامه، فرصت استفاده از این وام را دارند.

 

کمک هزینه تحصیلی

این وام به موجب تامین بخشی از هزینه های تحصیلی دانشجویان و تنها یک بار در طول زمان تحصیل به آنان تعلق می گیرد.

 

برای دریافت وام دانشجویی باید نیازمند مدارکی هستید که با ورود به سایت مورد نظر میتوانید به ثبت نام اقدام کنید.