How to register for IELTS 2021 exam?

همانطور که در مقالات پیشین درباره آزمون آیلتس صحبت کردیم د رابتدا توضیح مختصری درباره این آزمون داده میشود و بعد به چگونگی ثبت نام در این آزمون میپردازیم. آزمون آیلتس یک آزمون استاندارد جهانی است که مدرک این نوع آزمون مورد قبول اکثر کشور ها و ارگان ها است. که با داشتن مدرک این آزمون میتوانید نسبت به مهاجرت تحصیلی اقدام کنید.

آزمون آیلتس در 270 مرکز امتحانی در نزدیک به 110 کشور برگزار میشود. آزمون آیلتس توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، مرکز آیلتس استرالیا و شورای فرهنگی بریتانیا برگزار میشود. مدرک این آزمون در دانشگاه هایی مانند کمبریج، آکسفورد و هاروارد قابل استناد است.

آزمون آیلتس 4 مهارت زبان انگلیسی یعنی listening  شنیداری ، writing  نوشتن ، reading  خواندن و speaking  صحبت کردن را مورد سنجش قرار میگیرد. نمره هر کدام از این مهارت ها در بازده 0 الی 9 میباشد که معمولا نمره 5 نمره متوسط در این آزمون است و 5 به بالا خوب و 5 به پایین ضعیف است. در ازمون آیلتس در اصل نمره مورد ارزیابی چندانی قرار نمیگیرد به این منظور که عدد 4 نشان دهنده این است که شما چه مقدار از زبتن انگلیسی مسلط هستید و همینطور نمره 7 و یا 8 به معنی این است که سطح شما در زبان انگلیسی قابل قبول است .

شرکت در آزمون آیلتس به دو صورت آکادمیک و جنرال است . آزمون آیلتس آکادمیک برای کسانی است که قصد مهاجرت تحصیلی دارند و میخواهند در دانشگاه انگلیسی مشغول تحصیل شوند که مهم ترین مدرک مورد نیاز این آزمون داشتن پاسپورت است اما در آزمون جنرال نیازی به داشتن پاسپورت نیست. اما اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه را دارید باید به ثبت نام آزمون yos سال 2020 اقدام کنید که بهتر است از شرایط برگزاری و ثبت نام این آزمون اطلاعات کافی کسب کنید.

امکان اعتراض به نتایج آزمون آیلتس وجود دارد شما می‌توانید با مراجعه به مرکزی که در آنجا در امتحان آیلتس شرکت کرده‌اید فرم مربوطه را پر کرده و درخواست خود را ثبت نمایید، درخواست اعتراض به نمره برای تمامی بخش‌ها مجاز است.

اعلام نتایج آزمون آیلتس 2021 در قالب کارنامه به فرد تحویل داده میشود یکی از خصوصیت های بارز این کارنامه این است که نمره تمامی مهارت ها به تفکیک نمایش داده میشود. خیلی از شرکت‌کنندگان در آزمون آیلتس تصمیم دارند پس از تحویل کارنامه‌ی خود از مراکز مجاز امتحانی نسبت به ارسال این نتیجه برای دانشگاه‌های و یا سفارت‌های مورد نظر خود اقدام کنند.

یکی از ویژگی‌هایی که شما می‌توانید در هنگام انتخاب مراکز آزمونی خود به آن توجه کنید این گزینه است که برخی از مراکز امتحانی پس از آماده شدن کارنامه‌ی شما معمولا دو هفته بعد از امتحان این کارنامه را برای تعدادی از محل‌های مدنظر شما بصورت رایگان ارسال می‌نمایند. و در صورتی که تعداد مقصد‌های ارسالی شما بیش از تعداد مجاز آنها باشد می‌توانید با پرداخت مبلغی این کار را انجام دهید و کارنامه IELTS خود را برای مکان‌های مورد نظر خود ارسال نمایید.

 

راهنمای ثبت نام آزمون آیلتس 2021

 

مدارک لازم جهت ثبت نام به صورت کلی اصل پاسپورت معتبر و کارت ملی (هوشمند یا قدیمی) برای ثبت نام الزامیست.

پیش از هر اقدامی با مراجعه به پنل کاربری پروشات، اکانت کاربری خود را بسازید.از طریق پنل، آزمون مورد نظر خود را انتخاب و رزرو نمایید.به نوع ماژول آزمون خود (اکادمیک یا جنرال) توجه نمایید.از لحظه رزرو آزمون، ۲۴ ساعت فرصت دارید تا شهریه ثبت نام آزمون را به صورت آنلاین در پنل خود پرداخت نمایید.فرمهای راهنمای آزمون در پنل کاربری را دانلود کرده و مطالعه نمایید. برای اطلاعات بیشتر از راهنمایی ثبت نام آزمون آیلتس 2021 میتوانید وارد سایت شوید و درباره آزمون مطالعه بفرمایید.

8 موسسه ای که برای ثبت نام و برگزاری آزمون آیلتس مورد تایید سازمان سنجش آموزش کشور می باشند در ادامه نام برده شده اند . برخی از این موسسات دارای شعب زیرمجموعه در شهرهای مختلف نیز می باشند.

 

دانشگاه آزاد اسلامی

موسسه فرهنگی و هنری ایرسافام، در 2 شعبه تهران و رشت

موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش

آیلتس تهران با 4 شعبه در شهرهای تهران، کرج، جزیره کیش و شیراز

موسسه آموزش عالی آزاد پروشات نوین (offsite موسسه آیلتس تهران)

موسسه پارسیان (offsite موسسه آیلتس تهران)

موسسه فرهنگی هنری مهر آریا دانش (offsite موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش)

موسسه آموزشی علوم و فنون پاراکس (offsite موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش)

موسسه آموزش عالی دانش پژوهان اصفهان (Offsite موسسه آیلتس تهران)

آیلتس ایران زمین

بهتر از قبل از ثبت نام در هر یک از شعب های بالا اطلاعات کافی درباره آنها داشته باشید.