How to study abroad?

همه ی ما حداقل یکبار به تحصیل در خارج از کشور فکر کرده ایم. بعضی از افراد پیگیرترانه این قضیه را دنبال میکنند و بعضی ها هم هر چهار روز یکبار یک سرچ داخل گوگل میکنند و شرایط را بررسی میکنند وبه هر دلیلی ممکن است منصرف شوند اما باز هم دست بردار نبوده و هر خبر از این موضوع را دنبال میکنند.

هرساله بعد از کنکور، تحصیل در خارج از کشور تبدیل به یکی از انتخاب های متقاضیان و علاقه مندان میشود. البته این حق را به متقاضیان میدهیم که عدم ساختار صحیح نظام اموزشی ایران باعث شده است که بسیاری از داوطلبان به حق خود برای ادامه تحصیل نرسند.

اینکه بیشتر افراد بدنبال تحصیل در خارج از کشور هستند خوب دلیل کاملا منطقی دارد. با تحصیل در خارج از کشور شما از سیستم اموزشی با کیفیت بهره مند میشوید . میتوانید در جهت ارتقا شغلی خود بدون هیچ محدودیتی گام برداید ، زبان جدید هر کشوری را یاد بگیرید، با دوستان جدید با ملیت ها و فرهنگ های مختلف آشنا شوید و در آخر تجربه های عالی و ماندگاری برای خود ایجاد کنید.

صد ها دانشگاه است که برای تحصیل دانشجویان بین الملل ایجاد شده است که رایگان است و شهریه بسیار کمی دریافت میکنند. در بسیاری از رشته ها از جمله پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، معماری، رشته های مهندسی و ... دانشجو پذیرش میکند.

برای خیلی از دانشجویان پزشکی ، یک هدف مهم است . متقاضیان باید از شرایط تحصیل در خارج از کشور آشنا بشوند و از مزایا و معایب ان اطلاعات کافی کسب کنند.

برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی ، متقاضیان باید در آزمون ورودی شرکت نمایند اما این رشته ها در بسیاری از کشور ها بدون ازمون ورودی است . ازمون ورود کشور انگلستان و امریکا به نسبت آسان تر از کشور های دیگر است اما هزینه تحصیل در این کشور ها بالا است.

کشورهای مطرح در این زمینه کشورهایی مثی آلمان، اتریش، ترکیه ، روسیه و ... هستند . پزشکی بدون کنکور در آلمان دارای سطح علمی بالا و هزینه تحصیلی پایین است. مدرک دریافتی از دانشگاه آلمان معتبر است .

یکی از کشورهایی که از رتبه های برتر پذیرش دانشجو محسوب میشود آلمان است. ترکیب کیفیت آموزشی بالا و تجربه منحصر به فرد زندگی با فرهنگ آلمان، از اصلی ترین دلایل مهاجرت دانشجویان به داخل این کشور است.

اینکه آلمان بهترین کشور برای مهاجرت و ادامه تحصیل است دلایلی دارد. از جمله :

  • هزینه زندگی در آلمان پایین است. به این معنی که میانگین ماهانه 850 یورو کافی است تا نیاز های شما از جمله خوراک، پوشاک، حمل و نقل ، اجاره خانه ، هزینه تلفن و اینترنت ، فعالیت تفریحی و ... رفع گردد.
  • توانایی تحصیل به زبان انگلیسی در هر رشته ای بدون نیاز به یادگیری زبان آلمانی
  • تنوع فرهنگی و داشتن دانشجو از سرتاسر دنیا
  • تحصیل رایگان ( یا حتی با شهریه کم )
  • سیستم آموزشی با کیفیت
  • کشور جذاب برای تفریح و گشت و گذار
  • موقعیت های شغلی مناسب برای کار کردن
  • غنی از لحاظ فرهنگ و تاریخ و طبیعت منحصر به فرد

یکی دیگر از کشور های مطرح در این زمینه ترکیه است. دانشگاه های مهتبر و مختلفی در کشور ترکیه وجود دارد که بسیاری از آنها مورد تایید ایران هستند . در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی میتوانید در کشور ترکیه ادامه تحصیل دهید.

میتوان براحتی گفت که بیشترین متقاضی تحصیل پزشکی خارج از کشور در ترکیه است. اگر در دوره های YOS  و SAT  شرکت کنید شانس بالایی جهت قبولی در دانشگاه را دارید. پزشکی بدون کنکور در ترکیه هم نیازمند شرایطی است که حتما قبل از اقدام به ادامه تحصیل در این کشور اطلاعات کافی کسب کنید.

یکی دیگر از کشور هایی که مورد تایید دانشجویان و دارای مدرک معتبر است کشور روسیه است. داشنگاه های بزرگ و مطرحی در کشور روسیه وجود دارد .یک نکته بسیار مهمی که متقاضیان باید به آن توجه کنند این است که درست است که تحصیل در کشور روسیه نسبت به کشورهای دیگر ارزانتر است ولی دانشگاه ای روسیه همیشه دچار تغییرات زیاد یهستند که متقاضی قبل از اقدام به انتخاب رشته باید دقت کافی داشته باشد. تحصیل بدون کنکور در روسیه امکانپذیر میباشد و از این جهت به مشکلی برنخواهید خورد.

یکی از نکات منفی برای ادامه تحصیل در کشور روسیه این است که در این کشور مافیای پزشکی وجود دارد و اعمال خلاف قانون د ر این کشور به چشم میخورد.

متقاضیان باید توجه داشته باشند که قبل از هر اقدامی ایستی شرایط معادلسازی و تطبیق مدارک را در کشور مقصد انجام دهند