How to study abroad without a medical entrance exam?

یکی از مهم ترین دغدغه های فکری جوانان امروزی چگونگی تحصیل در خارج از کشور است. با کمی توجه به زندگی کسانی که در خارج از کشور تحصیل کرده اند متوجه خواهیم شد که تجارب بسیار را در زندگی کسب کرده اند.

طبیعی است که با تحصل در یک محصیط جدید و ارتباط با فرهنگ های مختلف ذهن فرد را بازتر کند و فرد با دید بازتر به قضایا نگاه کند. باید توجه داشته باشید که هگامی که تصمیم بر تحصیل درخارج از کشور گرفتید قبل از ان باید بدنبال پیدا کردن بهترین دانشگاه ها، بهترین رشته ها و حتی بهترین کشور برای تحصیل رایگان باشید.

کمک گرفتن ازیک مشاور حاذق و مجرب میتواند در این کمک بسیاری به شما بکند. تحصیل در خارج از کشور جدا از تجربیات شیرینی که دارد باید یکسر یواقعیت ها را درباره این موضوع پذیرفت و باید از رویا پردازی و زندگی خوب و مفرح در خارج از کشور دوری کنیم. برای تحصیل در خارج از کشور باید اهدافی را برای خود تعیین کنید و اینکه چگونه به این اهداف دست یابید باید مسیر را برای خودتان هموار کنید.

اهداف کلی که باید با آنها توجه کنید :

  • خارجی ها در رابطه با شما تصورات کلیشه ای دارند پس نگذارید این کلیشه ها شما را اذیت کند.
  • منتظر اتفاقات خوب و عالی نباشید بلکه بهترین خاطرات در زمانی که شما انتظار ندارید می افتند.
  • تجریه خوب یا بد داتشن تمام این موارد به خود شما بستگی دارد.
  • باید عزم خود را جزم کنید که خوب درس بخوانید.
  • اصلا بدنبال همسریابی در کشور خارجه نباشید تمرکز خود را بر تحصیل بگزارید.
  • همیشه همه چیز را نمیشود پیش بینی کرد پس برای اتفاق افتادن هر رویدادی امادگی داشته باشید.
  • توقعتان را در زندگی و تحصیل در خارج پایین بیاورید تا بتوانید اتفاقات خوبی را رقم بزنید.
  • شوک ناشی از تضاد فرهنگی را جدی بگیرید.
  • حتما زبان بین المللی و در صورت لازم زبان کشور مورد نظر رامسلط شوید.

شاید مواردی که در بالا به انها اشاره کردیم در نگاه اول ساده بنظر برسند ولی واقعیت این است که گاه موارد ساده هستند که موجب ایجاد اتفاقات بد و باورد نکردنی میشوند پس تمتم نکات را جدی بگیرید.

تحصیل پزشکی یکی از پرمتقاضی ترین در جهان است. بنابراین بهترین دانشگاه های اروپا فرصت های متنوعی برای افراد جویای تحصیل در رشته پزشکی فراهم کرده اند و علاقمندان تحصیل می توانند از مزایای متعددی بهره مند شوند. هرساله بسیاری از متقاضیان نسبت به تحصیل در رشته پزشکی اقدام میکنند . حتی آمارها نشان داده است که متقاضیان پزشکی بدون کنکور خارج از کشور بیشتر از سایر ورودی ها بوده است.

اما رشته پزشکی مخصوصا بدون کنکور در خارج از کشور دارای شرایطی است که فرد متقاضی باید شرایط را دارا باشد و بعد اقدام به تحصیل کند.

 

شرایط تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور خارج از کشور

 

دیپلم دبیرستان (گواهی نامه)

نمرات خوب در زیست شناسی، شیمی و ریاضی

توصیه نامه

نامه که انگیزه تحصیل در رشته پزشکی را بازگو کند.

تجربه داوطلبانه یا کاری، مربوط به مراقبت های بهداشتی

نامزد دریافت دیپلم نظام آموزشی بین المللی آی بی (IB) باید سه موضوع شامل شیمی و زیست شناسی را در سطح عالی، به علاوه سه موضوع در سطح استاندارد ارائه دهد.

نتایج خوب TOEFL و IELTS (معمولا نمره حداقل 6)

 

مدرک کارشناسی ارشد در اروپا:

 

دیپلم کارشناسی (پزشکی یا هر مدرک مربوط به مراقبت های بهداشتی)

مهارت های خوب انگلیسی، TOEFL و IELTS بین 6.5 تا 7

گذراندن آزمون پذیرش

برای دانشکده های پزشکی در آلمان، برای مثال، شرایط ورود تنها شامل لیسانس علوم با GPA برابر 80 است. در نظر داشته باشید که شرایط ورود ذکر شده در بالا، ممکن است همه مواردی نباشد که شما برای واجد شرایط بودن برای یک مدرسه یا دانشگاه پزشکی نیاز دارید.

پذیرش پزشکی دانشگاه در اروپا براساس پس زمینه تحصیلی، فعالیت های فوق العاده و بدون آزمون ورودی و غیره است. فهرست معیارهای پذیرش دانشگاه های پزشکی اروپا:

اتمام موفقیت آمیز دبیرستان

میانگین نمره دیپلم دبیرستان یا معادل آن

فعالیت های فوق العاده – به ویژه آنهایی که خدمات عمومی و یا خدمات بهداشتی را بازتاب می کنند: کار داوطلبانه، کارآموزی، شغل و سایر گواهی های ابتکار

توصیه نامه از مشاور دبیرستان، مشاوران و اعضای هیئت علمی گروه بهداشت حرفه ای و همچنین پزشکان و سایر اعضای حرفه های بهداشتی، رهبران جامعه و دیگر افرادی که با شما کار کرده اند و یا تجربه داوطلبانه شما را تحت نظارت داشته اند، و غیره

عملکرد در آزمون ورودی در شیمی و زیست شناسی، پذیرش محدود (Numerus clausus)

مصاحبه با کمیته های پذیرش دانشکده پزشکی

آزمون انگلیسی (برای کسانی که از کشور غیر انگلیسی زبان و بدون گواهینامه شناخته شده بین المللی انگلیسی هستند)

شاید پر متقاضی ترین رشته های تجربی و گرایش های آن رشته دامپزشکی بدون کنکور و داروسازی و پزشکی بدون کنکور در کشور خارجی باشد که اگر به هرکدام از این رشته علاقمند هستید حتما قبل از اقدام اطلاعات کافی را کسب نمایید.