IELTS test registration requirements

معتبرترین مدرک زبان در سطح جهانی مدرک زبان انگلیسی آیلتس است که در اکثر کشور ها حدودا 140 کشور معتبر است. شاید ده ها هزار مدرک زبان وجود داشته باشته باشد ولی زمانی که شما مدرک آیلتس داشته باشید میتوانید مطمئن باشید که بسیاری از ارگان ها، موسسات آموزشی ، کارفرمایان و دفاتر دولتی و حتی دانشگاه ها مدرک شما را قبول خواهند کرد. برای داشتن مدرک عالی و معتبر و داشتن یک کسب و کار حرفه ای قطعا مسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدرک آیلتس است.

سی سالی است که آزمون آیلتس از پیشگامان ارزیابی 4 مهارت زبان انگلیسی یعنی گفتاری، شنیداری، نوشتن و خواندن و یا درک مطلب است. هر فردی مدرک زبان آیلتس را برای هدف مشخصی دنبال میکند ، بعضی افراد برای کسب و کار، برخی برای تحصیل و حتی مهاجرت. کشورهایی مانند کانادا ، استرالیا، نیوزلند و بریتانیا از جمله کشور هایی هستند که داشتن مدرک آیلتس حرف اول را میزند.

آزمون آیلتس هر ساله توسط برخی افراد متخصص در ارزیابی زبان انگلیسی طراحی میشود و در زمان مشخصی هم آزمون برگزار میشود. آزمون آیلتس توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار میشود.

تا حالا پیش نیامده که فردی بدون نداشتن اطلاعات از آزمون آیلتس صرفا با دانستن زبان انگلیسی موفق به دریافت نمره قابل قبولی شده باشد. حتما برای بالا بردن شانس قبولی و موفقیت در کسب نمره بالای زبان انگلیسی باید دوره هایی را بصورت آکادمیک بگذرانید تا بتوانید به نتیجه دلخواه دست یابید.

همانطور که در مقالات پیشین عرض کردیم آزمون آیلتس به دو صورت است آکادمیک و جنرال. آکادمیک مخصوص افرادی است که قصد تحصیل در دانشگاه های معتبر در خارج از کشور را دارند که در آزمون آکادمیک شرکت کرده و نمره ای را دریافت میکنند که باید مورد قبول دانشگاه مقصد باشد  با مدرک جنرال هم امکان مهاجرت است اما از لحاظ علمی مورد قبول اکثر دانشگاه نیست. سیستم نمره دهی هر دو آزمون به یک صورت است و تفاوتی ندارند.

برای شرکت در آزمون آیلتس مانند سایر آزمون ها نیازمند شرایطی هستید که در ادامه به شرایط کامل شرکت درآزمون IELTS   میپردازیم.

 

شرایط  شرکت در آزمون آیلتس

 

امتحان آیلتس توسط مراکزی مانند دانشگاه آزاد اسلامی ایران، آیلتس تهران و موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش اجرا می شود.داوطلبان در سایت دانشگاه ازاد اسلامی ایران بعد از مشخص شدن ظرفیت باید برای ثبت نام هزینه مربوطه را بپردازند و بعد از ثبت نام تا 24 ساعت فرصت دارند هزینه ثبت نام خود را پرداخت کنند.

داوطلبان در سایت ظرف مدت 5 روز بعد از ثبت نام خود زمان دارند که هزینه امتحان آیلتس را بپردازند وگرنه ثبت نام آن ها لغو می شود.داوطلبان در سایت موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش داوطلبان باید پس از باز شدن ظرفیت در تاریخ مد نظر موسسه ابتدا ثبت نام نمایند سپس 2 روز فرصت دارند مبلغ ثبت نام خود را پرداخت کنند. ثبت نام آزمون آیلتس سازمان سنجش هم در تاریخ مشخصی آغاز میشود که باید نسبت به ثبت نام آزمون اقدام کنید.

داوطلبان باید فرم Application Form IELTS را از سایت مرکز انتخاب شده دانلود کنند و بعد از آن فرم را پر کنند.

ارائه کارنامه امتحان قبلی در صورتی که داوطلب قبلا امتحان آیلتس داده باشد لازم است و همچنین ارائه پاسپورت (حداقل 6 ماه باید اعتبار داشته باشد)، کارت ملی و عکس سفید با زمینه سفید الزامی می باشد.

افرادی که مشمول نظام وظیفه هستند باید با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل یا فراغت از تحصیل یا نامه از نظام وظیفه و کارت ملی هوشمند خود و همچنین یک مدرک معتبر شناسایی مانند شناسنامه در امتحان آیلتس حضور پیدا کنند.

امتحان آیلتس در 48 تاریخ در طول سال اجرا می شود که ثبت آن بازده زمانی دارد که حتما باید از مهلت ثبت نام آزمون آیلتس اطلاعات کافی داشته باشید. داوطلبان می توانند یکی از تاریخ ها را برای امتحان خود انتخاب کنند و همچنین داوطلبان حداکثر4 بار در سال امکان شرکت در امتحان آیلتس دارند.

سایت ثبت نام در امتحان آیلتس Search IELTS Worldwide می باشد. نحوه ثبت نام آنلاین در مراکز برگزار کننده آزمون با توجه به مرکزی که داوطلب انتخاب می کند امکان دارد کمی تفاوت داشته باشد.

همچنین نحوه پرداخت هزینه از طریق سایت مراکز و کارت های عضو شتاب امکان پذیر است.