Join the Shad system

همانطور که میدانید یکی از نرم افزار هایی که مدارس برای ارتباط با دانش آموزان و معلمان استفاده میکنند ، نرم افزار شاد است . در مقالات پیشین درمورد برنامه شاد، نسخه ها، طریقه ورود دانش آموزان و معلمان به این برنامه صحبت کردیم . در این مقاله قصد داریم درباره به نحوه ثب نام در اپلیکیشن شاد و عضویت در آن بپردازیم.

بسیاری از دانش آموزان در اوایل اسفند ماه سال 98 شروع به استفاده از اپلیکیشن شاد کردند و اپلیکیشن شاد هم روز به روز ارتقا پیدا کرد تا توانست به نوع استانداردی برسد و ارتباط را بین دانش آموزان و معلمان آسانتر کند. از جمله قابلیت هایی که بعد ها به آن اضافه شد قابلیت ایجاد تماس صوتی و تصویری که یکی از کاربردی ترین قابلیت ها بود ولی خیلی از دانش آموزان و والدین از سرعت پایین این برنامه شکایت میکنند که در نسخه های بعد این ایراد حل خواهد شد. به زودی در پیام رسان شاد قسمت "شادپلاس" را ایجاد خواهند کرد و از « شاد3 » هم به زودی رونمایی می شود. در نسخه جدید مشکل سرعت شبکه شاد به طور چشمگیری حل خواهد شد. خیل ازسرمایه گذاری ها کمک شایانی کردند  تا سرعت انتقال اطلاعات افزایش پیدا کند. از جمله مزیت های اصلی شبکه شاد، همه گیری این شبکه آموزشی، وایجاد فضای امن و با آرامش است.

اپلیکیش شاد در چند نسخه وجود دارد اندروید ، ios  و وب . که دو نسخه اول یعنی اندروید و و ios  نسخه های مختص گوشی همراه و نسخه وب هم مناسب هم برای رایانه و هم گوشی همراه است که دانلود اپلیکیشن شاد برای کامپیوتر از این طریق امکانپذیر است . برای اینکه بتوانید نسخه کامپیوتر این برنامه را داشته باشید مراحل زیر را دنبال کنید.

 • صفحه مرورگر خود را باز کنید
 • در قسمت جستجو shad.ir  را تایپ کنید و بعد گزینه سرج
 • در این قسمت صفحه ای برای شما باز میشود که دو گزینه پیش روی شما قرار داده است دانلود نسخه اندروید و وب که شما گزینه دوم یعنی وب را انتخاب میکنید.
 • و بعد از اینکه صحه برای شما باز شد در نوار جستجو بالا سمت راست یک گزینه شبیه علامت مثبت مشاهده میکنید بر روی آن کلیک کنید.
 • در آخر گزینه تایید را بزنید که در این مرحله نسخه وب در صفحه دسکتاپ شما نمایان میشود.

 

چگونه وارد برنامه شاد شویم؟

 

خیلی از دانش آموزان طریقه عضویت در سامانه دانش آموزی شاد را نمیدانند به همین دلیل در ادامه به مراحل عضویت در این برنامه اشاره میکنیم:

 • پس از وارد شدن به اپلیکیشن شاد، در صفحه اول دکمه “ورود به برنامه” را بفشارید.
 • پس از ثبت و تایید شماره تلفن وارد شده کدی با عنوان احراز هویت به شماره ثبت شده ارسال می شود که باید در این قسمت وارد کنید و پس از تایید درستی این کد گزینه ورود را انتخاب نمایید .
 • توجه داشته باشید که شماره تلفن وارد شده در این قسمت توسط دانش آموز ، معلم و یا مدیر مدرسه همان شماره تلفنی باشد که در سامانه سناد و یا همگام مدارس ثبت گردیده است .
 • دراین بخش نام و نام خانوادگی خود را وارد کرده و در صورت دلخواه تصویری برای عکس پروفایل خود انتخاب نمایید .
 • برای قرار دادن عکس پروفایل در برنامه شاد  باید روی گزینه دوربین کلیک کرده و سپس عکس مورد نظر خود را از طریق دوربین گوشی و یا گالری تصاویر دستگاه خود انتخاب نمایید .
 • در این بخش نقش خود را به عنوان کاربر برنامه شاد انتخاب کرده و ثبت نمایید .
 • در انتها و با انتخاب نقش دانش آموز ، محصلان می توانند وارد کانال و گروه های مربوط به کلاس و یا مدرسه خود شوند .
 • در انتها و با انتخاب نقش دانش آموز ، محصلان می توانند وارد کانال و گروه های مربوط به کلاس و یا مدرسه خود شوند .

نحوه ثبت نام دراپلیکیشن شاد کاری چندان پیچیده نیست فقط کافی است مراحلی که در بالا به آنها اشاره شد را به ترتیب طی کنید اگر در ثبت نام دچار مشکل شدید با مشاوران ایران تحصیل تمام حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی کنند.