Objection to the results of the education employment test

رشته آموزش و پرورش جزء رشته هایی است که علاقمندان بخصوص خودش را داراست. برای ورود به رشته معلمی و آموزش و پرورش از دو طریق امکان پذیر است. یکی از این روش ها جذب از طریق مقطع دیپلم و شرکت در کنکور و آموزش 4 ساله در دانشگاه فرهنگیان و روش دوم جذب فارغ التحصیلان دوره کارشناسی و سایر دانشگاه ها است که به تازگی اجرایی شده است. بدین صورت است که با مدرک کارشناسی از سایر دانشگاه ها ، به مدت یک سال در دانشگاه فرهنگیان آموزش داده میشوید و بعد مشغول به کار میشوید.

برای ورود به آموزش و پرورش باید از شرایطی برخوردار باشید که برای ورود به دانشگاه های فرهنگیان و دانشگاه رجایی باید از حداقل معدل 15 در دوره تحصیلی متوسط ( سه سال دبیرستان) ، دارا بودن قد 155 برای خانم‌ها و 160 برای آقایان و برخورداری از سلامت جسمی و روانی و همچنین موفقیت در مصاحبه و تایید صلاحیت‌های عمومی پیش بینی شده است که در سامانه اینترنتی گزینش آموزش و پرورش میتوانید از نتایج نهایی اطلاع پیدا کنید.

همچنین افرادی که در این دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شوند پس از چهار سال تحصیل، مدرک تحصیلی کارشناسی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را که امکان ادامه تحصیل در تمامی دانشگاه‌های داخل و خارج برای آنان فراهم است را دریافت می‌کنند.

همچنین افرادی که در این دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شوند پس از چهار سال تحصیل، مدرک تحصیلی کارشناسی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را که امکان ادامه تحصیل در تمامی دانشگاه‌های داخل و خارج برای آنان فراهم است را دریافت می‌کنند.

دانشجویان این دانشگاه‌ها همزمان با تحصیل به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند و با دریافت حکم کارگزینی از حقوق ماهانه حدودا 370 هزار تومان در طول چهار سال تحصیلی برخوردار می‌شوند؛ ضمن آنکه به غیر از دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی هیچ دانشگاه دیگری مسئولیت تربیت معلم را برای آموزش و پرورش بر عهده ندارد.

وزارت آموزش وپرورش می‌تواند از بین فارغ‌ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها، افرادی را از طریق آزمون استخدامی و پس از مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های عمومی و تخصصی در صورت احراز شرایط لازم استخدام کند.

بر این اساس، پذیرفته شدگان نهایی باید حدود 300 ساعت آموزش بدو استخدام را در قالب دوره ضمن خدمت سپری کنند تا به عنوان معلم به امر تدریس اشتغال داشته باشند.

در حال حاضر دانشگاه فرهنگیان در 16 رشته و تربیت دبیر شهید رجائی در 19 رشته برای وزارت آموزش و پرورش نیروی انسانی تربیت می‌کنند. واحدهای آموزشی دانشگاه فرهنگیان در قالب 64 پردیس در سراسر کشور فعال هستند، اما واحد آموزشی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تنها در تهران فعال است.

دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی از داوطلبان تمامی گروه‌های آموزشی علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر، زبان انگلیسی و رشته‌های فنی وحرفه‌ای دانشجو پذیرش می‌کند، لذا امکان ادامه تحصیل برای تمامی فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف دوره دبیرستان، در این دانشگاه‌ها فراهم است؛ البته رشته‌های علوم انسانی و ریاضی سهم بیشتری از پذیرش دانشجو را در این دانشگاه‌ها به خود اختصاص می‌دهند.

بعد از قبولی در این نوع دانشگاه ، همانطور که در بالا اشاره شده شما از طریق مصاحبه تایید صلاحیت میشوید. که مانند سایر آزمون ها در تاریخ مشخصی میتوانید نتایج اولیه را مشاهده کنید که در سامانه مشاهده نتایج اولیه آموزش استخدام آموزش و پرورش امکان پذیر است. بعد از بازدید از نتایج امکان اعتراض هم وجود درد.

 

نحوه اعتراض به نتایج آزمون آموزش و پرورش

 

همزمان با اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش  ، کارنامه علمی داوطلبان نیز توسط سازمان سنجش منتشر می شود . داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش کارنامه خود را بررسی کنند . اگر داوطلبی به نتیجه آزمون خود اعتراض داشته و یا مغایرت هایی را در اطلاعات کارنامه مشاهده کند می تواند اعتراض خود را در سایت سازمان سنجش ثبت کند .

مراحل ثبت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

نحوه اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش پرورش بصورت اینترنتی بوده با ورود به سامانه ثبت اعتراض گزینش مراحل ثبت اعتراض را بصورت زیر طی کنید:

 

  • ورود به سایت سازمان سنجش sanjesh.org
  • ورود به سیستم پاسخگویی
  • در صورت عدم عضویت انتخاب گزینه عضویت در سایت ، تکمیل فرم عضویت و دریافت رمز عبور
  • انتخاب گزینه ورود به سیستم و ورود با استفاده از پست الکترونیکی و رمز عبور
  • انتخاب گزینه درخواست جدید و ورود به صفحه انتخاب آزمون و سال مورد نظر
  • انتخاب گزینه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی
  • انتخاب گزینه درخواست بررسی مجدد نمره آزمون و ورود به صفحه اعتراض
  • تکمیل فرم بصورت کامل با ذکر دلایل و ثبت درخواست و دریافت شماره نامه