Receipt of self-help card

کاذت ایثارگران مخصوص کسانی است که در ارتش حضور داشته اند ولی چون اطلعات دقیقی از آن زمان موجود نیست البته اطلاعات موجود است اما عکس شخص یا شماره ملی فرد موجود نیست ، یا اینکه از چه تاریخی تا چه تاریخی در منطقه بوده موجو است  ولیکن خود فرد ندارد. لذا تصمیم گرفه شده است برای این افراد کارت ایثار صادر کننند  تا در این فرایند این اطلاعات به روز و  دقیق تر  شود.

منظور از طراحی سامانه رزمندگان اسلام و صدور کارت ایثار جمع آوری و ثبت اطلاعات مربوط به جانبازان،‌ آزادگان و رزمندگان پایور و وظیفه ۸ سال دفاع مقدس آجا در جهت احیای ارزش های دفاع مقدس و سهولت دسترسی به این اطلاعات می باشد که در این راستا جهت رزمندگان، جانبازان و آزادگان پایور و وظیفه آجا کارت ایثار صادر و در اختیار نامبردگان قرار می گیرد.

در سطح کشور به صورت عمومی یک سری مزایایی برای افراد دارای کارت ایثارگری در نظر گرفته شده است . مثلا" کسر خدمت و سهمیه کنکور دانشگاه. فرضا" شخصی می خواهد  فرزندمش را در دانشگاه شاهد ثبت نام کند و یا قاضی میگوید اگر کارت ایثارگر داشته باشید برایتان تخفیف قائل می شوم. در دادن وام های اشتغالزایی در صورتی که دو طرف همسان باشند کارت ایثارگری ترجیح دارد. یک سری وام مخصوص ایثارگران است، پایه حقوقی هست، در بحث بیمه هم دو سال خدمت جزو بیمه محسوب می شود. یک سری از سازمان ها حق بیمه شخص را می دهند.

برای تمام رزمندگان ارتشی که ۳ ماه به بالا سابقه خدمت در جبهه دارند کارت ایثارگری ارتش صادر می‌شود که میتوانید جهت استعلام کارت ایثارگران ارتش اقدام کنید.

برای دریافت این کارت باید مراحلی را طی کنید:

  • مراجعه به آخرین یگان خدمتی رزمنده
  • ثبت درخواست دریافت کارت ایثارگری در یگان و تجمیع سوابق وی
  • ارسال مدارک رزمنده به‌صورت لوح فشرده رمزدار برای ستاد نیروی زمینی ارتش در تهران
  • چاپ کارت ایثار و ارسال برای متقاضی (ممکن است با مراجعه حضوری این زمان کمتر ‌شود)

استعلام کسری خدمت ارتش هم به این صورت است که سازمان بسیج مسضعفین ، همواره به منظور خدمت رسانی به مردمان ضعیف جامعه ابداع گردید . بنابراین مردم می توانند برای خدمت به جامعه و حکومت جمهوری اسلامی در بسیج به طور خود آگاه شرکت نمایند و وظایف شرعی خود را در مقابل دین اسلام انجام دهند .

ارتش ، سپاه ، نیروی انتظامی و…… همگی برای پیشبرد اهداف اسلام و نظام جمهوری اسلامی گرد هم آمده اند بنابراین از از نظر کسری خدمت بسیج تفاوت های زیادی بین ارتش و سپاه و نیروی انتظامی نیست.

تنها فرقی که بین کسری بسیج در سپاه و نیروی انتظامی و ارتش موجود است ، این است که ارتش دوره ی تکمیلی بسیج را به عنوان دوره ی آموزشی خدمت در نظر نمی گیرد .