Registration for Bahman University of Applied Sciences has started!

همانطور که دانشگاه هایی مثل آزاد، سراسری  یا پیام نور دانشجو بدون کنکور پذیرش میکنند، دانشگاه علمی کاربردی هم مانند اینن نوع دانشگاه ها هر ساله در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و در دو نیمسال مهر و بهمن دانشجو پذیرش میکند. مدرکی که از دانشگاه علمی کاربردی اخذ میشود تحت نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوردی صادر میشود و کاملا معتبر است.

اکثر دانشجویان این دانشگاه ضمن طی کردن دوران تحصیلی وارد بازار کار شده و در شغل خود مهارت کافی کسب کرده اند.

هر ساله مسئولیت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برعهده سازمان سنجش کشور است. معمولا ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی نیمسال بهمن ماه در اوایل آذر ماه صورت میگیرد. فرایند ثبت نام به دو صورت حضوری و اینترنتی است. برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه باید وارد سایت رسمی سازمان سنجش شده و از طریق این سایت ثبت نام خود را انجام دهید.

معمولا نام نویسی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی بهمن ماه بصور حضوری انجام میشود ولی داوطلبان با ورود به سایت باید نسبت به دانلود دفترچه راهنما دانشگاه علمی کاربردی اقدام کند و درباره رشته های موجود در دانشگاه علمی کاربردی اطلاعات کافی کسب کند و همینطور شهریه کاردانی علمی کاربردی با میزان شهریه مقطع کارشناسی ناپیوسته متفاوت است .

 

مدارک لازم جهت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور بهمن ماه

 

 • دیپلم كامل متوسطه و یا گواهی آن برای داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه با مهر و امضای رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل برای متقاضیان مقطع کاردانی ( فوق دیپلم ) .
 •  دیپلم نظام جدید آموزش متوسطه و یا گواهی پایان دوره سه ساله نظام جدید با مهر و امضای رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل برای متقاضیان مقطع کاردانی ( فوق دیپلم ) .
 •  مدرک کاردانی برای داوطلبان  مقطع کارشناسی ( لیسانس ) .
 •  6 قطعه عکس 3 * 4 تمام رخ و تهیه شده در سال جاری .
 •  تصویر شناسنامه و اصل برای مطابقت .
 •  تصویر کارت ملی و اصل برای مطابقت .
 • فرم تأییدیه معدل برای فارغ‌التحصیلانی كه موفق به دریافت گواهینامه پایان تحصیلات نشده اند .
 • گواهی اشتغال به كار با امضا و مهر بالاترین مقام مسؤل ، آخرین فیش حقوقی و آخرین حكم كارگزینی یا قرارداد معتبر انجام كار ( برای پذیرفته‌ شدگان شاغل - اصل کاربرگ 103 )
 •  مدرك نظام وظیفه برای داوطلبان مرد .

 

مراحل ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور بهمن ماه

 

1 - مراجعه به سایت سازمان سنجش

2 - دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن

3 - مطالعه شرایط و لیست رشته های ارائه شده .

4 - آماده نمودن مدارک ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

5 - خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه ثبت نام  .

6 - تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام و مراجعه به واحد دانشگاهی مورد نظر

7 - تایید مراحل و دریافت رسید ثبت نام

 

 سامانه دانشگاه علمی کاربردی هم آوا

 

دانشگاه علمی کاربردی سامانه آموزشی جدیدی را راه اندازی کرده و در اختیار کاربران قرار داده است تا من بعد دانشجویان بتوانند بخشی از امور آموزشی خود را به صورت اینترنتی بدون نیاز به حضور در دانشگاه انجام دهند . اطلاع از چگونگی ورود به سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی جهت انجام امور مهمی همچون ثبت نام ، پرداخت بخشی از شهریه ، دریافت کارت ورود به جلسه و ... ضروری است. نحوه ورود به سایت هم آوا بدینگونه است که :

 • در مرحله اول وارد سامانه هم آوا شوید
 • در صفحه باز شده نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کرده و گزینه "ورود" را کلیک نمایید . در صورتی که نام کاربری و کلمه عبور خود را به درستی تایپ کرده باشید وارد صفحه ای می شود که پرتال شخصی داوطلب در سامانه هم اوا است .