Registration for gifted schools has begun!

تمام دانش آموزان در سرتاسر دنیا خواهان بهترین مدرسه با بهترین امکانات هستند و این یک امر بدیهی است.  تمام والدین میخواهند فرزندانشان در بهترین مدارس مشغول به آموزش شوند و آینده درخشانی داشته باشند. دانش آموزان در کشور ها با درس خواندن و کوشش زیاد سعی میکنند در این مدارس راه پیدا کنند و ادامه تحصیل دهند. قبولی در این نوع مدارس کار آسانی نیست و برای قبول شدن در این نوع مدارس به برنامه ریزی و سعی و تلاش فراوان احتیاج است.

یکی از این نوع مدارس که دانش آموزان آرزوی ادامه تحصیل در آن را دارند مدارس تیزهوشان است. مدارس تیزهوشان به علت داشتن امکانات زیاد و سطح آموزش عالی اولویت تمام دانش آموزان است. در کشورما انواع مختلفی از مدارس تیزهوشان وجود دارد که در شهرهای متفاوت شعبه دارند. برای قبولی در مدارس تیزهوشان همانند مدارس دیگر نیاز به شرایطی است که در ادامه به شرایط آن میپردازیم.

اما فقط قبولی در این نوع مدارس کافی نیست. بلکه قبول شدن در این مدارس تازه شروع دوران تلاش و کوشش است و برای ادامه تحصیل در نوع مدارس شا نیز باید ویژگی هایی داشته باشید. باید از شرایط ادامه تحصیل در مدارس شاهد ، فرزنگان، همت و دیگر مدارس تیزهوشان مطلع شوید.

مدارس تیزهوشان هم مانند مدارس دیگر دارای معایب و مزایایی است که در مقالات پیشین به این موضوع پرداختیم اما مهم ترین معایب این مدارس تبعیض قائل شدن این دانش آموزان با دانش آموزان مدارس عادی است به نوعی که اگر برچسب تیزهوش به این نوع دانش آموزان زده شود و توقع بیش از اندازه از آنها داشته باشیم باعث میشود تاثیر بدی بر روان آنها داشته باشد و یا احساس تکبر کنند که این اصلا خوشایند نیست. اما مزایا این مدارس وجود رقابت بین دانش آموزان است که باعث میشود که تمام تلاش خود را بکنند تا بهترین خود باشند.

ثبت نام مدارس تیزهوشان در یک بازده زمانی معمولا د ر بهمن ماه صورت میگیرد. ثبت نام مدارس تیزهوشان برای دو پایه ششم و نهم متفاوت است. برای ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در سایت هوش و برای ثبت نام نهم به دهم در سایت آزمون صورت میگیرد. با وارد شدن به این سایت ها با وارد کردن کد ملی و رمز عبور همگام شما وارد سایت میشوید و باید نسبت به پر کردن فرم ثبت نام و پرداخت هزینه ازمو تیزهوشان اقدام کنید.

 

سایت همگام چه سایتی است ؟ چگونه رمز عبور سایت همگام را دریافت کنیم؟

 

همگام جامع‌ترین پورتال ملی مدارس کشور با هدف ارتقای سطح دسترسی به تجهیزات و فناوری‌های نوین آموزشی و تربیتی و همچنین یکی از وب‌سایت‌های ارزشمند و مهم در زمینه اطلاع‌رسانی اخبار مدارس است. هدف از راه‌اندازی این سایت، زمینه‌سازی برای ایجاد تحول در برنامه‌های آموزشی و پرورشی، تحقق عدالت آموزشی، تسهیل فرآیندهای موجود آموزشی و اداری و ارائه برنامه‌های آموزشی و دروس دوره‌های تحصیلی به صورت الکترونیکی است.

اولین و مهم‌ترین کاربرد سایت همگام، مطلع شدن از اطلاعیه‌هایی است که وزارت آموزش و پرورش در رابطه با مدارس اعلام می‌کند. اتباع کشورهای دیگر که در ایران زندگی می‌کنند نیز می‌توانند در این پورتال از اطلاعیه‌های جدید آموزشی خود مطلع شوند.

برای ورود به سامانه همگام باید رمز عبور را از مدیر مدرسه دریافت کنند ، وارد سایت با آدرس همگام شوید  پس از ورود به سایت همگام، در صفحه اصلی بر روی دکمه «ورود» کلیک کنید. کد ملی و رمز عبور خود را وارد کرده و نهایتاً بر روی دکمه «ورود» کلیک کنید.

 

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

شرایط شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان پایه هفتم کسب مقیاس خیلی خوب در تمام دروس سال پنجم و ششم ابتدایی می باشد . همچنین دانش آموزانی که فقط در یک درس مقیاس خوب و در باقی دروس پایه پنجم و ششم نمره خیلی خوب دارند نیز می توانند در این سنجش شرکت کنند . لازم به ذکر است که متقاضیان تحصیل در پایه هفتم این مدارس می بایست در آزمون سنجش هوش ثبت نام و شرکت نمایند .

 شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم

 از جمله شرایط ورود به مدارس تیزهوشان نهم به دهم  اشتغال به تحصیل دانش آموز در پایه نهم است . طبق مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان دانش آموزان جهت ثبت نام و شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم باید معدل حداقل 19 در پایه هشتم را کسب نمایند . لازم به ذکر است که داوطلبان مشغول به تحصیل در پایه نهم مدارس تیزهوشان نیز نیازی به شرکت در این آزمون ندارند و صرفا باید حداقل معدل کل 16 در خرداد ماه کسب کنند .