Registration time for IELTS 2021 exam

شاید یکی از اهداف یادگیری زبان انگلیسی شرکت در امتحان آیلتس باشد. شرکت در امتحان آیلتس نیازمند کسب مهارت و تمرین زیاد است. که چهار مهارت انگلیسی شنیداری، صحبت کردن، نوشتن و خواندن را مورد سنجش قرار میدهد.

یکی از مهم ترین سوالات در رابطه با ازمون آیلتس این است که چرا باید در آزمون آیلتس شرکت کرد؟ آیا کسی که مدرک آیلتس ندارد به معنی این است که در چهار مهارت، توانایی ندارد؟

امروزه با توجه به تجربه گرایی دیگر محیط های کاری ، توجه ای به رزومه ندارند و فقط و فقط مهارت و نمونه کار شما را مورد بررسی انجام میدهند پس دوران جمع کردن مدرک های بیخود که فقط اسم مدرک را دارند و در اصل فرد هیچ مهارتی را ندارد تمام شد. بهتر است دیگر بدنبال جمع آوری مدرک از دانشگاه و موسسات نباشید و دست بکار شوید و برای خود تجربه ای کسب کنید تا بتوانید نتیجه کار و مهارت خود را بعنوان رزومه به کارفرما خود نشان دهید.

مدرک آیلتس مدرکی است که نشان میدهد که سطح زبان شما در چه حدی است که یک آزمون معتبر بین المللی است که در سر تاسر دنیا مورد قبول است اما نداشتن این مدرک و نگرفتن نمره قبولی اصلا به این معنی نیست که شما زبان انگلیسی خوبی ندارید ولی مدرک آیلتس یک استاندارد جهانی است که زبان انگلیسی تمام افراد با آن سنجیده میشود.

اینکه برای تدریس زبان انگلیسی حتما باید با آیلتس احتیاج داشته باشیم؟ خیر، اصلا اینطورنیست. افراد با مدرک upper intermediate  هم در سطح خردسال و نوجوان میتوانند تدریس کنند و با افزایش سطح علمی و تجربه میتوانند در سطوح بالاتر و بزرگسال مشغول به تدریس شوند. در اصل مدرک آیلتس برای افرادی که قصد تحصیل در استرالیا، کانادا، نیوزیلند، آمریکا و انگلستان را داشته باشند و یا متخصصان و افراد حرفه‌­ای در زمینه­‌ی پزشکی که قصد تحصیل یا کار در استرالیا، آمریکا و انگلستان را دارند و کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا، کانادا، نیوزیلند و انگلستان را دارند است.

در کل اگر تصمیم خود را برای آماده شدن برای این امتحان گرفته اید حتما باید از زمان ثبت نام آزمون آیلتس 2021 اطلاع پیدا کنید. نمره هر مهارت در آزمون آیلتس در بازده 0 تا 9 است. همانطور که در بالا اشاره کردیم در امتحان آیلتس واژه ای به نام نمره قبولی تعریف نشده است بلکه نمره ای که شما دریافت میکنید میزان سطح علمی شما در زبان انگلیسی را نشان میدهد.

این نمرات توسط خود شماست که ارزش گذاری میشود اما در کل نمره 5 در این آزمون نمره متوسط و نمرات 6 به بالا نمرات قابل قبولی هستند. حتما برای امتحان آیلتس باید از منابع این آزمون اطلاع کافی داشته باشید.

منابع آزمون آیلتس :

کتاب‌های Mindset For IELTS از انتشارات کمبریج

کتاب Oxford Word Skills

کتاب Kaplan IELTS 2009-2010

کتاب Listening for IELTS

کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS

کتاب های آیلتس کمبریج ۱ تا ۱۰

کتاب Oxford Word Skills-Idioms and Phrasal verbs

کتاب Get ready for IELTS Listening

کتاب New insight into IELTS

کتاب جذاب Essential Grammar in Use

کتاب Get Ready for IELTS Speaking

کتاب Essential Words for the IELTS

کتاب Complete IELTS Bands

کتاب Objective IELTS Intermediate

کتاب Objective IELTS Advanced

 

شرایط ثبت نام آزمون آیلتس 2021 بدین صورت است که حتما پاسپورت خود را به همراه داشته باشید و حتما تاریخ انقضای آن را چک کنید. باید پاسپورت شما معتبر بوده و منقضی نشده باشد. باید اصل پاسپورت را در اختیار داشته باشید و به هیچ وجه کپی آن مورد قبول نیست. مکان آزمون را دقیقا چک کنید و بهترین و سریع‌­ترین مسیر را از قبل مشخص کنید. آزمون آیلتس کاملا قانون‌مند بوده و در رأس ساعت مشخص شده درب­‌های محل برگزاری آزمون بسته خواهند شد؛ پس به موقع رسیدن یک امر مهم محسوب می­‌شود. نباید جملات و نمونه سؤالات آزمون‌‌های قبلی را حفظ کنید؛ زیرا به هیچ وجه مشابه هم نخواهند بود و برای این کار باید خود را کاملا آماده کرده باشید. نباید ثبت‌نام آزمون خود را به روزهای آخر موکول کنید چرا که زمان­‌ها محدود و انتخاب شما محدودتر خواهد شد. نگران عقیده­‌ی فردی که از شما سؤال می­‌کند نباشید. سؤالات به گونه‌ه­ایی هستند که هدف سؤال، دقت شما در انتخاب واژگان، سلیس و روان صحبت کردن و تسلط بر واژگان است و درستی و غلطی جوابی که می‌­دهید، مد نظر نیست.

برای ثبت نام آیلتس 2021 مهمترین مدرکی که باید موقع امتحان داشته باشید پاسپورت هست دقت  کنید پاسپورت شما باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد پس موقع ثبت نام از اعتبار پاسپورت خود مطمئن شوید چون شماره ی پاسپورت شما در کارنامه ی شما قید میشود و  اگر پاسپورت را بخواهید بعد از آزمون عوض کنید باید برای چاپ مجدد کارنامه هزینه ی جداگانه پرداخت کنید. مبلغ هزینه را باید از مرکزی که امتحان میدهید سوال کنید بدلیل اینکه در مراکز مختلف متفاوت است به هر حال دردسر زا است پس دقت کنید. در صورتیکه پاسپورت ندارید و تصمیم دارید آیلتس امتحان  بدهید ، شما فقط میتوانید آکادمیک امتحان بدهید به شرطی که یکی از مدارک زیر را هنگام ثبت نام و روز آزمون همراه خود داشته باشید.

گواهی اشتغال به تحصیل

گواهی فراغت از تحصیل

نامه ی سازمان نظام وظیفه یا پلیس + 10