Replacing Sajjad site, Ham Ava site of University of Applied Sciences

یکی از دانشگاه هایی که از متقضیان نسبتا زیادی برخوردار است دانشگاه علمی کاربردی است. دانشگاه علمی کاربردی به جهت فراهم کردن فرصت تحصیل برای افراد شاغل است که میخواهند در حین کار در حرفه خود دانش و مهارت کافی هم در حیطه کاری خود کسب کنند. برگزاری کلاس های دانشگاه علمی کاربردی از انعطاف خوبی برخوردار است به این منظور که به علت شاغل بودن اکثر دانشجویان کلاس ها آخر هفته و یا چند روز در هفته تشکیل میشود. لازم به ذکر است که مدرک دانشگاه علمی کاربردی تحت نظر وزارت علوم است درنتیجه مدرک این نوع دانشگاه معتبر است.

هر ساله دانشگاه علمی کاربردی رشته هایی را ارائه میدهد که داوطلبان گرامی باید قبل از تصمیم به ثبت نام نسبت به انتخاب رشته مورد علاقه خود اقدام کنند. شاید این سوال برای شما هم پیش آید که دانشگاه علمی کاربردی چه رشته هایی دارد؟

برای اطلاع از پاسخ این سوال باید دفترچه دانشگاه علمی کاربردی و یا مقالات با این موضوع را مطالعه کنید تا اطلاعات کافی  کسب کنید اما در هر صورت دانشگاه علمی کاربردی اکثر رشته ها را ارائه میدهد.

اگر مارا در مقالات پیشین دنبال میکنید ، در مقالات پیشین به طور کاما و جامع درباره دانشگاه علمی و کاربردی صحبت کردیم دز ادامه به سایت مختص دانشگاه علمی کاربردی یعنی سایت هم آوا میپردازیم.

دانشگاه جامع علمی کاربردی در راستای الکترونیکی کردن فرآیندهای کاغذی گذشته، سامانه‌ی جدیدی به نام هم آوا را توسعه داده است که دانشجویان این دانشگاه با ورود به آن می‌توانند خدمات متنوعی را دریافت نمایند.

خدماتی که سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی ارائه میکند عبارت اند از :

 • ثبت نام
 • پرداخت بخشی از شهریه
 • دریافت کارت ورود به جلسه
 • انتخاب واحد
 • تسویه حساب
 • کارنامه موقت
 • درخواست فارغ‌التحصیلی
 • درخواست مهمان شدن
 • درخواست انتقالی
 • درخواست انصراف
 • مشاهده‌ی وضعیت مالی

سامانه دانشگاه علمی کاربردی هم‌آوا در نشانی edu.uast.ac.ir قابل دسترسی می‌باشد

پیش از این دانشجویان این دانشگاه با استفاده از سامانه سجاد نسبت به دریافت خدمات الکترونیکی اقدام می‌کردند.

این سامانه خدمات مختلفی را دانشجویان، اساتید و کارمندان دانشگاه ارائه می‌کند.

 

چگونه وارد سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی شوم؟

 

 1. در ابتدا وارد سایت هم آوا به نشانی edu.uast.ac.ir میشوید.
 2. نام کاربری و کلمه عبور خود را در سمت راست صفحه وارد کنید.
 3. با کلیک بر گزینه ورود میتوانید وارد پنل کاربردی خود شوید( در صورتی که نام کاربری و رمز ورود خود را نمی دانید روی نام کاربری و رمز ورود سایت هم آوا کلیک کنید.داوطلبان نام کاربری و کلمه عبور را پس از اتمام مراحل ثبت نام حضوری در دانشگاه قبولی خود از مسئولین اداره آموزش دانشگاه دریافت می کنند که معمولا نام کاربری همان کد ملی و کلمه عبور همان شماره دانشجویی هر داوطلب است )
 4. و در آخر با توجه به هدفتان بر روی یکی از زبانه ها کلیک میکنید.

 

 

مسئولیت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور می باشد که معمولا دو مرتبه و در دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه، فرآیند نام نویسی را اجرا می کند. که ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن تاریخ 2 الی 13 آذر ماه بوده است فرآیند ثبت نام متقاضیان در ترم بهمن ماه ممکن است به صورت اینترنتی یا حضوری اجرا شود. در صورت انجام فرآیند ثبت نام به صورت اینترتی، داوطلبان باید به سایت ثبت نام علمی کاربردی که سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور می باشد، مراجعه نموده و فرآیند مربوطه را تکمیل کنند.