Take the choice of Azad University seriously!

انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت مجزا از انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و از طریق ورود به سامانه سنجش آموزش کشورو پذیرش در سایت آزمون انجام میگیرد. انتخاب رشته دانشگاه نیازمند یک راهنمایی جامع و کامل است که حتما باید در چینش رشته ها دقت لازم را بکار بگیریم.

سوالاتی که ممکن است برای داوطلبان کنکور بوجود باید این است که برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد چند انتخاب داریم ؟ و اهمیت اینکار به چه میزان است؟

لازم به دکر است که بگوییم شما در انتخاب رشته دانشگاه آزاد محدود هستید به همین علت است که باید بسیار در رابطه با این موضوع حساس باشید. در فرم انتخاب رشته دانشگاه ازاد همانطور که در فرم انتخاب رشته  مشاهده کردید تنها 150 انتخاب دارید که 20 تا از این انتخاب ها، مختص دانشگاه ازاد است.

در انتخاب رشته دانشگاه آزاد تعداد انتخاب ها کم است و همینطور آمار قبولی کمتری هم در دسترس است. اما انتخاب رشته دانشگاه ازاد اولویت بندی رشته ها از اهمیت زیادی برخوردار است. خیلی بهتر است که انتاب رشته دانشگاه ازاد بر اساس علاقه مندی ها باشد.  توجه داشته باشید که برای انجام انتخاب رشته صحیح نیاز به کسب اطلاعات کافی درمورد شرایط تحصیل در رشته و دانشگاه هدف خود دارید. همچنین بازار کار و میزان درآمد هر رشته را بدانید. گاهی اوقات حتی علاقمندی داوطلبان نسبت به یک رشته، براساس اطلاعات نادرست است. به همین دلیل وقتی براساس علاقمندی با اطلاعات نادرست انتخاب رشته می کنند بعد از مدتی به اشتباه بودن انتخاب خود پی میبرندپیشنهاد ما این است که حتما از مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد کمک بگیرید و با انتخاب های اشتباه تحصیل خود را به تعویق نیندازید.

در انتخاب رشته دانشگاه آزاد، کدرشته های انتخابی براساس اولویت رشته های انتخاب رشته ، بررسی می شود. اگر در یکی از اولویت های بالای خود مورد پذیرش قرار بگیرید و افسوس یکی از کدرشته های اولولیت پایین تر خود را داشته باشید، این نشان دهنده عدم اولویت  بندی صحیح رشته ها در انتخاب رشته آزاد خواهد بود

داوطلبان می توانند از طریق نشانی اینترنتی  azmoon.org انتخاب رشته خود را انجام دهند. بیش از 90درصد از رشته های دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور ارائه می شود. به غیر از رشته های پرمتقاضی نظیر پزشکی ، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و … ، پیشنهاد می دهیم در اولویت رشته ها در انتخاب رشته دانشگاه آزاد، اولویت های اول خود را به رشته هایی اختصاص دهید که قبولی در آن برای شما رویایی است. سپس رشته هایی را انتخاب کنید که نسبت به قبولی در آن خوش بین هستید و در آخر رشته هایی را انتخاب کنید که مطمئن هستید، قطعا در آن رشته ها مورد پذیرش قرار خواهید گرفت

برای انجام اولویت بندی رشته ها در دانشگاه آزاد نیاز به اطلاع از رتبه آخرین نفر قبولی در رشته مورد نظر خود در دانشگاه آزاد خواهید داشت.و نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد هم میتوانید در آدرس سایت مذکور مشاهده کنید.

در صورت قبول شدن در دانشگاه آزاد میتوانید با ورود به سایت واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد به محتوایات جامع دروس دست پیدا کنید.

واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد یا همان سایت imsmap.iauec.ac.ir برای دانشجویان این دانشگاه فعال شد. دقت داشته باشید که شمار زیادی دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی می توانند برای شرکت در کلاس های درس این دانشگاه از طریق سایت دانشگاه آزاد واحد الکترونیکی اقدامات لازم را انجام دهند. ذکر این نکته برای شما دوستان و عزیزان لازم است که افراد دانشجوی دانشگاه آزاد می توانند از طریق آدرس واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد به تمامی محتوای درسی خود دسترسی مستقیم داشته باشند و آن ها را مورد مطالعه قرار دهند.

علت طراحی سامانه imsmap.iauec.ac.ir دسترسی دانشجویان دانشگاه آزاد به کلاس های درسی و همین طور امکان برقراری ارتباط با اساتید مشغول به تحصیل در این دانشگاه است. در این مقاله، قصد ارائه توضیحاتی مفصل را در رابطه با واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد یا همان imsmap.iauec.ac.ir را برای شما دوستان و عزیزان داریم.