Take the choice of the ninth grade seriously!

هیچ چیزی مهم تراز انتخاب رشته نهم نیست. اگ در مقالات پیشین با ما همراه بوده باشید میدانید که درباره اهمیت انتخاب رشته دبیرستان سخن به میان آورده ایم . هر دوره و مقطع در مدرسه بنوعی اهمیت دارد اما سال نهم با سایر مقاطع فرق میکند. سالی است که تمام آینده شما متاثر از تصمیم گیری در این مقطع است. پس حتما آن را جدی بگیرید.

درست است که امکان تغیییر رشته در مقاطع بالاتر وجود دارد اما خواهشا با این پیش زمینه به انتخاب رشته نپردازید چون اکثرا کسانی که تغییر رشته داده اند پشیمان اند که چرا از همان ابتدا مشورت های لازم را انجام نداده ایم که الان مجبور به تغییر رشته باشیم.

خیلی از افراد هستند که رشته ای را انتخاب کردند که علاقه به آن ندارند اما چون انتخاب کردند و راه برگشتی ندارند به همان مسیر ادامه میدهند و تا مقاطع بالا در همان رشته تحصیل میکنند اما به چه قیمتی؟ قرار نیست چون در ابتدا راهی را اشتباه رفته اید همان را ادامه دهید . امکان تغییر رشته وجود دارد نگران تصمیم اشتباه خود نباشید اما از همان ابتدا تصمیم واقع بینانه تری بگرید که گرفتار این امور نشوید.

برای انتخاب رشته نهم مناسب در نظر گرفتن استعداد، توانایی و علاقمند بسیار مهم است و جزء پارامترهای مهمی محسوب میشود. اگر میخواهید در انتخاب رشته نهم موفق شوید و آینده درخشان تری داشته داشته باشید پیشنهاد ما این است که حتما با یک مشاوره تحصیلی در ارتباط باشید. آنها با توجه به سابقه و تجربه ای که دارند میتوانند مسیر را برای شما هموارتر کنند.

هر چند در سایت هایی مانند همگام آزمون هایی جهت انتخاب رشه از شما گرفته میشود ولی این آزمون تنها کافی نیست این فقط یک طرف قضیه است و حتما باید برای انتخاب رشته از تمام راهنمایی های ممکن اطلاع حاصل پیدا کنید.

حتما سعی کنید قبل از انتخاب رشته فرم مشاوره تحصیلی دبیرستان و هدایت تحصیلی را از مشاور مدرسه دریافت و به کامل کردن آن اقدان کنید چرا که این کار باعث شناخت بیشتر شما به مشاور تحصیلی و سرعت بخشیدن به تصیمیم نهایی میشود.

از بین تمام مدرسه هایی که در کشور وجود دارد خیلی از دانش آموزان و والدین تمایل زیادی به ادامه تحصیل خود و فرزندان خود در مدارش شاهد دارد. شاید به این علت باشد که تمام والدین نگران تحصیل و آینده فرزندان خود هستند و آینده روشن تری از آنها میخواهند بدین صورت بعد از تصمیم نهایی انتخاب رشته، مدرسه ی مناسبی هم انتخاب میکنند.

شاید این سوال برای شما هم بوجود بیاید که چه کسانی میتوانند در مدارس شاهد ثبت نام کنند ؟

 

شرایط عمومی برای ثبت نام و ادامه تحصیل در مدارس شاهد پایه نهم :

  • دارا بودن صلاحیت اخلاقی و رفتاری
  • رعایت احکام شرعی و پوشش اسلامی متناسب با سن دانش آموزان ( حجاب برتر برای دانش آموزان دختر)
  • التزام و پایبندی خانواده به حفظ شئونات و ارزش های اسلامی و تربیت بدنی
  • رعایت مقررات و آئین نامه انضباطی و تربیتی و آموزشی شاهد و غیرشاهد
  • سکونت در محدوده تعیین شده برای متقاضیان ثبت نام دانش آموزان شاهد و غیرشاهد

 

شرایط اختصاصی برای ثبت نام و ادامه تحصیل در مدارس شاهد  پایه نهم :

 

حداقل معدل 17 نوبت دوم (میانگین(میانگین مستمر و پایانی) و حداقل نمره 16 در تمام دروس در امتحانات نوبت دوم (میانگین مستمر و پایانی

 

از بین متقاضیان ثبت نام در پایه‌های ورودی اول ابتدایی، هفتم و دهم در مدارس شاهد تا دو برابر ظرفیت اصلی و ذخیره از طریق سامانه سجا اعلام می‌شود. مدیران مدارس پس از دریافت اسامی از طریق سیستم پیامکی نسبت به اطلاع رسانی به والدین اقدام می‌کنند.

حضور حداقل یکی از والدین و ارائه مدارس ثبت شده در سامانه سجا هنگام بررسی و تأیید مدارک در مدارس الزامی است.مسئولیت تطبیق و تأیید نهایی مدارک نهایی از اولیا برعهده مدیر مدرسه است. درصورت نقص مدارک ولی دانش آموز می تواند حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ اعلام نسبت به رفع نقص و تحویل مدارک به مسئول مربوطه اقدام کند.

برای دانش آموزانی که با امتیاز برابر یا فاقد امتیاز هستند در شرایط مساوی دوری و نزدیکی محلی سکونت از مدرسه شاهد ملاک اولویت پذیرش است.