Transfer from Payame Noor University to Azad University

در این مقاله قصد داریم درمورد نقل و انتقالات دانشگاه پیام نوربه دانشگاه آزاد صحبت کنیم اگر شما هم جزء دانشجویانی هستید که در دانشگاه پیام نور مشغول به تحصیل هستید اما بنابر شرایطی باید مکان دانشگاه خود را تغییر دهید تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

تمام دانشگاه ها این گزینه را برای دانشجویان قرار داده اند که اگر با موقعیت جغرافیایی دانشگاه مورد نظر مشکل دارند به تغییر دانشگاه خود اقدام کنندد. عواملی مثل دوری از خانواده، وضعیت نامناسب روحی دانشجو، بیماری های روحی روانی و ابتلا به یک بیماری خاص از جمله دلایلی است که برخی دانشجویان تصمیم می‌گیرند از دانشگاه مبدا خود میهمان دانشگاهی در نزدیکترین شهر محل سکونت خانواده خود شوند. ولی لازم است دانشجو یک نیمسال تحصیلی در دانشگاه مبدا با میانگین 13 واحد گذرانده باشد و تقاضای میهمان شدن نماید. اگر قصد انجام این کار را دارید حتما با مشاوران تحصیلی در ارتباط باشید.

در مواقعی که دانشجو یک بیماری خاص دارد و دوری از خانواده باعث شود سلامتی جسمی و روحی اش به خطر بیفتد لازم است فرم درخواست میهمانی خود را به دانشگاه مبدا داده و پس از بررسی دانشگاه مقصد خواسته خود را پیگیری کند، همچنین در مواقعی که تاریخ ازدواج دانشجویان دختر قبل از قبولی در دانشگاه مبدا باشد شرایط پذیرش میهمانی در دانشگاه مقصد ساده تر می‌شود. این شرایط فقط مختص دانشجویان دوره کارشناسی است و دانشجویان دوره کارشناسی ارشد فقط می‌توانند میهمان تک درس در دانشگاه دیگری شوند و میهمانی در بین دانشگاه‌های سطح شهر تهران نیز ممنوع است.

دانشجویی که در ترم اول میهمانی خود در دانشگاه مقصد عملکرد آموزشی خوبی داشته باشد می‌تواند نسبت به درخواست مجدد میهمان شدن برای ترم آتی اقدام کند اما با وجود عملکرد مثبت آموزشی سقف تعداد واحدهایی که دانشجو می‌تواند در دانشگاه مقصد بگذراند 100 واحد است و واحدهایی که باقی می‌ماند را باید در دانشگاه مبدا بگذراند، کلانتر علت این موضوع را تطبیق صحیح واحدها و اینکه در نهایت مدرک از سوی دانشگاه مبدا صادر می‌شود دانست.

شرایط انتقالی از دانشگاه پیام نور به دانشگاه آزاد بدین گونه است که باید با درخواست انتقالی شما موافقت شود.

 الف: دانشجو شرایط ادامه تحصیل در مرکز یا دانشگاه مبدا را داشته باشد .

ب: دانشجو حداقل 24 واحد درسی را در مرکز یا دانشگاه مبدا با موفقیت گذرانده باشد .

ج: میانگین کل دانشجو حداقل 12 باشد .

د:نمره آزمون ورودی دانشجو از نمره آزمون پایینترین فرد پذیرفته شده در همان رشته تحصیلی و در همان سال در مرکز مقصد در سهمیه مربوط کمتر نباشد .

با انتقال دانشجو از مراکز دانشگاه به مراکز ردیف بالاتر جدول ردیف بندی مراکز دانشگاه مرکز مقصد موافق باشد . دانشجویان رشته های تحصیلی علوم با میانگین کل حداقل 15و دانشجویان رشته های تحصیلی علوم انسانی با میانگین کل حداقل 16 از داشتن شرط موضوع بند د معاف می باشند این معافیت مشروط به گذراندن حداقل 12 واحد درسی غیر عمومی است. انتقال دانشجو از نظام آموزشی باز و از راه دور به نظام آموزشی نیمه حضوری و شبانه در دیگر دانشگاهها به شرط موافقت دانشگاه مقصد و سازمان مرکزی دانشگاه مجاز است .انتقال دانشجو از سایر دانشگاههای غیز دولتی که دانشجو در آنها از طریق آزمون سراسری پذیرش نمی شود به دانشگاه ممنوع است.

درخواست مهمانی اضطراری دانشگاه پیام نور چیست؟

 

مهمانی اضطراری دانشگاه پیام نور به این معنی است که دانشجویان دانشگاه پیام نور برای امتحانات پایان ترم خود می توانند محل امتحان خود را تغییر دهند این امکان برای دانشجویان کارشناسی با عنوان مهمان اضطراری و برای دانشجویان کارشناسی ارشد تغییر محل آزمون شناخته می شود

نکته مهم دانشگاه پیام نور استفاده از امکان تغییر محل آزمون را پولی کرده است هزینه استفاده از این امکان 50 هزار تومان است کلیه دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد (فراگیر ، سراسری ، بدون آزمون و …) می توانند نسبت به تغییر محل آزمون خود در امتحانات اقدام کنند. فقط دانشجویان برون مرزی نمی توانند تغییر محل آزمون بدهند.