What is better than free entrance exam planning! The top rank of the entrance exam is yours

کنکور یکی از مهم ترین بخش زندگی دانش آموزان است که تا حدودی آینده آنها از جمله آینده شغلی آنها به این آزمون بستگی دارد. تمام دانش آموزان یک سال قبل شروع به آماده شدن برای این آزمون سرنوشت ساز میشوند. رقابت سر سختی در این آزمون وجود دارد و دانش اموزان فشار زیادی را تحمل میکنند تا در آخر به نتایج دلخواه و دانشگاه معتبر بروند. حتی بعضی از والدین فشار مضاعفی را بر دانش آموزان وارد میکنند که حتما در رشته پزشکی و یا مهندسی قبول شوند بدون اینکه علاقه و استعداد آنها را در نظر بگیرند. در هر صورت این دوران از زندگی دانش آموزان باید در آرام ترین شکل ممکن بدون هیچ استرسی باشد وگرنه آثار جبران ناپذیری بر روی دانش آموزان میگذارد.

قبل از آزمون کنکور یه میزان استرسی را تحمل میکنند و بعد در روز آزمون و بعد از آن منتظر برای اعلام نتایج که استرس خودش را دارد. به هر حال در تمام این مدت حتما باید با یک مشاوره در ارتباط باشید تا علاوه بر کاهش استرس در افزایش بازده و ساعات مطالعه را کمک و راهنمایی های لازم را بکند.

شاید فقط یک مشاوره کنکور بتواند شما را در این راه کمک کند. آمار ها نشان داده است که اکثر رتبه های برتر کنکور با یک مشاوره کنکور در ارتباط بوده اند. حتی لازم نیست وقت خود را صرف رفت و آمد مشاوره حضوری کنید شما همواره میتوانید با مشاوره تلفنی کنکور هم مشاوره بگیرید و در مسیر درست قرار بگیرید.

سه چیز در زندگی شما تاثیر بسزایی دارد و مانند سه گوشه مثلث میمانند که اگر یکی از آنها نباشد یا کمتر باشد زندگی شما را مختل میکند : خواب ، ورزش و تغذیه

قرار نیست در دوران کنکور از علایق خود دست بکشید و فقط به درس فکر کنید ذهن خود را خسته نکنید . درس خواند برای ذهن کار خوشایندی نیست و باعث خستگس آن میشود به ذهن خود استراحت دهید، مار هایی که دوست دارید را انجام دهید. حتما حتما در دوران مطالعه برای کنکور ورزش کنید. ورزش علاوه بر تاثیر مثبت بر جسم، تاثیر خارق العاده ای بر ذهن دارد. اگر رشته‌ی ورزشی‌ای را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهید در این دوران هم با آن سر و کار داشته باشید.کمتر؛ اما داشته باشید .پیاده‌روی شبانه، چند حرکت کششی در ابتدای روز، رقصیدن و… .

سعی کنید فعالیت بدنی داشته باشید. اگر همه زمان روزتان به نشستن بر پشت میز اختصاص دهید پس از مدنی دچار رخوت جسمی خواهید شد و با انواع بدن درد و سردرد مواجه می‌شوید که کاراییتان را در بلند مدت پایین می‌آورد. بنابرین فعالیت بدنی را هم در برنامه خود داشته باشید. کیفیت و کمیت خواب شما بر فعالیت روزانه‌تان به شدن تاثیرگذار است.

خیلی از ما شاهد موسساتی هستیم که با دریافت پول های هنگفت فقط حاضرند مشاوره دهند در صورتیکه که هستند مشاورانی که به مشاوره رایگان کنکور میپردازند تا این فشار استرس را از دوش داوطلبان کمتر کنند.

یکی  از راه هایی که میتواند  در کنکور به شما کمک کند برنامه ریزی برای مطالعه است. نه تنها کنکور بلکه تمام کارها نیازمند برنامه ریزی است. برنامه ریزی به ذهن شما نظم میدهد. باعث میشود با خیالی آسوده کارها را بموقع و کامل انجام دهید. پس یک اصل اساسی برای مطالعه کنکور را فراموش نکنید : برنامه ریزی

خیلی از داوطلبان این موضوع را میدانند اما نمیتوانند برنامه ریزی مناسب و اصولی برای خودشان داشته باشند به همین خاطر بیشتر روزها را تو سردرگمی و آشفتگی سپری میکنند. اگر خواهان موفقیت در کنکور هستید حتما باید یک برنامه منسجم و خوب برای خودتان تنظیم کنید. برای داشتن یک برنامه ریزی درست باید اصول برنامه ریزی را بدانید. برنامه ریزی چند اصل دارد که آن را باید رعایت کنید.

  • اختصاصی بودن برای هر فرد
  • انعطاف پذیری
  • در نظر قرار دادن اهداف
  • سادگی و انجام پذیری
  • قابل ارزیابی بودن

 

اهمیت برنامه ریزی کنکور

 

باعث آرامش بیشتر میشود

انگیزه همیشگی

افزایش کیفیت مطالعه می شود

برنامه ریزی کنکور از پشیمانی در آینده جلوگیری میکند

با برنامه ریزی کنکور در زمان صرفه جویی کنید

باعث پیشرفت میشود

با برنامه ریزی کنکور از بحران خارج میشوید

در نتیجه برنامه ریزی درسی به معنای برنامه و طراحی مسیری برای مطالعه بهتر و کسب موفقیت با توجه به توانایی‌های فردی یک شخص است. آموزش و پیشرفت در دروس در تمامی مقاطع تحصیلی و حتی در تمام زندگی یک فرد اهمیت ویژه‌ای دارد و برای محقق شدن اهداف و تصمیمات مهم در زندگی استفاده از برنامه ریزی دقیق و منعطف در تمام جنبه‌های زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین می‌توان گفت هیچ فعالیتی بدون برنامه ریزی کامل نخواهد بود به ویژه مسائل درسی و تحصیلی که بسیار مهم هستند. پس به برنامه ریزی کنکور مخصوصا برنامه ریزی کنکور 1400 اهمیت ویژه ای قائل باشید تا در انتها نتایج زحمات خود را بدست آورید و پشیمانی به بار نیاورید.