What is the employment code for cultural workers?

شغل معلمی یکی از شغل های مقدسی است که هر ساله بسیاری از دواطلبان که علاقمند به شغل معلمی هستند وارد این عرصه میشوند. وزارت آموزش و پرورش به جهت تامین نیروی انسانی کارآمد، هر ساله اقدام به پذیرش دانشجو از طریق آزمون سراسری در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی می نماید. به دلیل اهمیت ویژه ای که قشر معلمان در تربیت و پرورش فرزندان جامعه بر عهده دارند انتظار می رود که پذیرش داوطلبان در این دانشگاه ها کمی سخت گیرانه تر از سایر دانشگاه ها باشد، که همین طور هم هست و داوطلبان ورود به این دانشگاه باید پس از کسب رتبه مناسب در آزمون سراسری، در مصاحبه ای که این دانشگاه ها برگزار می کنند نیز شرکت نمایند.

چگونگی مصاحبه دانشگاه فرهنگیان را در مقالات پیش به آن پرداختیم . برای شرکت در شغل معلمی با یکسری از مفاهیم باید آشناییت داشته باشید. یکی از مفاهیمی که باید با آن آشنا باشد کد کار گزینی فرهنگیان است که هر معلمی باید این کد را داشته باشد که در ادامه به دریافت کد کار گزینی فرهنگیان اشاره خواهیم کرد اما در ابتدا به تعریف این مفهوم میپردازیم.

حکم کارگزینی سندی است که وضعیت استخدامی فرد را مشخص می‌کند در این سند تمام اطلاعات پرسنل و فیلد کاری آنها مشخص شده است . حکم کارگزینی می‌تواند استخدام شدن فرد و یا افزایش حقوق و مزایا، تغییر وضعیت استخدامی و … را مشخص کند.

حکم کارگزینی دستور یا ابلاغ سازمان به کارمند برای انجام مسئولیت‌هایی است که تعهدات ثابی نسبت به انجام دادن آنها دارد. به منظور دیگر حکم کارگزینی سندی است که نشان‌دهنده مهم‌ترین اطلاعات و تعهدات استخدامی میان کارمند و کارفرما است.

در حکم کارگزینی دو دسته از اطلاعات درج می‌شود:

بخش اول

 اطلاعات سازمانی کارمند از جمله نوع استخدام، جایگاه سازمانی (پست و واحد) و شغل محوله به فرد و محل خدمت (که معمولاً به یک مکان جغرافیایی اشاره دارد) است .

بخش دوم

اطلاعات ریالی مربوط به عوامل حکمی است که ارتباط مستقیم با نظام پرداختی سازمان و شرایط فردی و سازمانی فرد دارد. حقوق پایه و عواملی مانند حق جذب، حق سرپرستی، حق اولاد، فوق‌العاده سختی کار، حق عائله مندی و … از مواردی است که در این قسمت حکم می‌تواند درج شود.

باید به این نکته توجه داشته باشید که معمولاً در گزارش حکم بخشی از اطلاعات و سوابق مرتبط به فرد از جمله برخی اطلاعات شناسنامه‌ای و سوابق پرسنلی (تحصیلی، ایثارگری و…)، نیز نشان داده  می‌شوند.

 

پست و شغل باهم متفاوت هستند !

اما چگونه؟

 

شغل مجموعه وظایفی است که یک کار مشخص را در سازمان تعریف می کند. به عنوان مثال حسابدار بودن، برقکار بودن یا کارشناس بودن یک شغل محسوب می‌شود. پست سازمانی، جایگاهی است که فرد در آن جایگاه در سازمان قرار می‌گیرد تا از مهارتی که دارد استفاده کند و به سازمان خدمتی را ارائه دهد. به عنوان مثال مدیرمالی، رییس حسابداری و کارشناس برنامه‌ریزی نمونه‌هایی از پست های سازمانی هستند، درحالیکه فردی با مدرک کارشناسی در رشته حسابداری می‌تواند شغل حسابدار ارشد را داشته باشد و در پست ریاست حسابداری یک سازمان مشغول به کار شود. اینکه شغل و پست یک فرد با هم ارتباط داشته باشد منطقی به نظر می‌رسد اما ضرورتی ندارد . به ویژه در پست‌های مدیریتی این ارتباط ممکن است وجود نداشته باشد. واحدها و پست‌های سازمانی در یک سازمان معمولا دسته‌بندی و طبقه‌بندی شده و تحت عنوان چارت سازمانی (که چارت تشکیلاتی یا تشکیلات سازمانی هم نامیده می‌شود) یک سازمان تنظیم می‌شوند. مدیریت چارت‌های سازمانی، پست‌ها، شغل‌ها و شرایط احراز شغل‌ها و فرایند صدور حکم‌های کارگزینی مجموعه عملیاتی هستند که بدون استفاده از یک راهکار نرم‌افزاری به خصوص در سازمان‌ها و شرکت‌های متوسط و بزرگ غیرممکن خواهد بود.

 

اگر شما هم برای معلم شدن تصمیم نهایی خود را گرفته اید ، برای استخدام آموزش و پرورش باید از زمان ثبت نام در آزمون و همینطور شرایط شرکت در این آزمون اطلاعات کافی کسب کنید . دانشگاه فرهنگیان یکی از دانشگاه هایی است که در حوزه تربیت معلم مشغول به کار است.

که شما با تحصیل دراین دانشگاه از امتیازاتی برخوردار خواهید شد هرچند برای ورود به این دانشگاه ها باید در آزمون های نچندان آسان سربلند بیرون بیایید ولی در صورت قبولی درامتیازاتی دریافت خواهید کرد که در مقاات پیشین به امتیازات دانشگاه فرهنگیان پرداختیم.

همینطور شما در این دانشگاه میتوانید به ثبت نام وام دانشجویی فرهنگیان نیز اقدام کنید که مانند سایر دانشگاه ها برای دریافت این وام باید واجد شرایطی باشید .