Where can I download the happy program?

همانطور که میدانید در اواخر اسفند ماه تمام مدارس تحت نظر آموزش و پرورش تصمیم به استفاده از ابزارهای مجازی جهت ارتباط دانش اموز و معلم استفاده کرد0. در این دوران اموزش و پرورش تمام سعی خود را کرد که برنامه ای راه اندازی که مدیران، معلمان و دانش آموزان با کمترین هزینه جهت صرف کردن برای اینترنت با هم در ارتباط باشند و دانش آموزان با خیالی اسوده به علم آموزی ادامه دهند. برنامه ای به ام برنامه شاد را ه اندازی شد که ادغامی از چند پلتفرمی شبکه های اجتماعی بود . که با بروزرسانی کردن این برنامه ارتباط را برای افراد تسهیل میکند که این اواخر قابلیت تماس تصویری هم برای این برنامه ایجاد شد که در مقالات قبل روش برقراری تماس تصویری را مفصل توضیح دادیم. با توجه به نظرات و پیشنهادات کاربران این برنامه از قابلیت های خوب و کاربردی برخوردار است که یکی از معایب آن سرعت پایین برنامه است که کارشناسان در صدد حل این مشکل هستند.

برنامه شاد که مخفف شبکه اجتماعی دانش آموزان است در دو نسخه وب و اندروید موجود است که تمام کاربران با سیستم عامل ios  و اندروید میتوانند از قابلیت این برنامه استفاده کنند. متاسفانه هنوز نسخه ویندوز این برنامه اره اندازی نشده است ولی با توجه به وجود نسخه وب ، مشکل بیشتر کاربران رایانه ای هم حل خواهد شد.

در ادامه راهنمایی میکنیم که چطور وارد برنامه شاد شوید. قبل از وارد شدن به کلاس خود باید مراحل احراز هویت را انجام دهید. در ادامه به چگونگی انجام این مراحل اشاره خواهیم کرد اما در بسیاری از سایت ها راهنمای تصویری احراز هویت اپلیکیشن شاد قرار داده شده است تا براحتی مراحل احراز هویت را انجام دهید.

استفاده از سامانه شاد به دو صورت ممکن است :

1- دانش آموزان با ورود مستقیم به سامانه Shad.medu.ir و وارد کردن کد ملی به پیام رسان مربوطه که توسط مدیر مدرسه انتخاب شده است وارد می شود.

2- دانش آموزان میتواند مستقیم به پیام رسانی که مدیر مدرسه آن را اعلام کرده است وارد شود و با وارد کردن کد ملی به طور خودکار به کلاس درس خود هدایت شوند.

در ابتدا باید اول مدیران وارد برنامه شوند و بعد دانش آموزان. مراحلی که مدیران برای راه اندازی برنامه شاد باید طی کنند بدین صورت است که :

مدیران مدارس، در مرحله اول می توانند با ورود به سامانه سناد، پیام رسان مورد نظر خود را انتخاب کنند که  را انتخاب میکند. یکی از بزرگترین سازمان هایی که نیاز یک بانک اطلاعاتی در آن به شدت احساس می شد ، وزارت آموزش و پرورش بود . به منظور ثبت اطلاعات دانش آموزان ، مدیر هر مدرسه به صورت سنتی دانش آموزان را ثبت نموده و نگه داری می کرد و مشخصا این روش سنتی با مشکلات بی شماری همراه بود . بدین منظور در تابستان سال 1390 ، وزارت آموزش و پرورش اقدام به توسعه و راه اندازی سامانه دانش آموزی سناد با هدف تحول در یکپارچه سازی اطلاعات و ارائه خدمات هوشمند نمود و این سامانه با ثبت نام دانش آموزان سراسر کشور در دوره های آموزشی مختلف از پیش دبستان تا پیش دانشگاهی و فنی حرفه ای و کاردانش ،  برای اولین بار در کشور توانست حدود 13 میلیون دانش آموز در 31 استان کشور را به صورت متمرکز ثبت نام نماید .

باید کاربران توجه داشته باشند که تنها راه دانلود برنامه شاد با ورود به سایت شبکه آموزشی شاد صورت میگیرد به این معنی که این برنامه در هیچ یک از فروشگاه برنامه گوی وجود ندارد.  

سامانه نام نویسی الکترونیکی دانش آموزان که به اختصار سناد نامیده می شود ، در واقع یک بانک اطلاعاتی حاوی اطلاعات تمامی دانش آموزان کشور بوده که با جمع آوری اطلاعات به مدیران مدارس کمک شایانی در برنامه ریزی هدفمند نموده و هم چنین توان نهاد های نظارتی و ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش را افزایش می دهد .

باید کاربران توجه داشته باشند که تنها راه دانلود برنامه شاد با ورود به سایت شبکه آموزشی شاد صورت میگیرد به این معنی که این برنامه در هیچ یک از فروشگاه برنامه گوی وجود ندارد.  

در مرحله دوم مدیران مدارس لازم است وضعیت معلمان کلاس های درس را مشخص کنند. یعنی کلاس های درس را انتخاب کنند و برای هر کلاس درس دبیر مورد نظر را انتخاب کنند. به این صورت که از قسمت مدیریت کلاس با کلیک روی اسم کلاس دبیر تعیین کنند.

مدیران گرامی بعد از اینکه کلاس های درس را انتخاب کردید، دکمه تایید نهایی را انتخاب کنید. به این صورت دانش آموزان به درستی در کلاس های درس مربوط به خود جای میگیرند.

در مرحله چهارم مدیران مدارس لازم است وارد پیام رسان انتخابی شوند. در این قسمت به منوی شبکه اجتماعی دانش آموزان وارد شوید و در بخش ورود مدیر، کد ملی خود را وارد کنید.

مدیران مدرسه بعد از اینکه کد ملی خود را وارد کردند، پیام رسان اطلاعات کلاس ها را می دهند. به این صورت با تایید مدیر، کلای های مدرسه در پیام رسان تشکیل میشود. دانش آموزان بعد از احراز هویت در سامانه  شاد ، بطور خودکار وارد کلاس‌های درسی خود خواهند شد.

توجه داشته باشید که شماره تلفن همراهی که در پیام رسان وارد می کنید باید دقیقا باید همان شماره تلفن همراهی باشد که در سامانه سناد وارد شده است.

دانش آموزان عزیز زیر ساخت شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) در برنامه های پیام رسان سروش+، بله، گپ، آیگپ، روبیکا قرار گرفته تا راحتتر و سریع به وسیله این پیام رسان‌های داخلی به گروه کلاس درسی خود متصل شده تا از آموزش‌های درسی بهرمند شوید.

 

هدف از ایجاد این سامانه در جهت آموزش در بستر اینترنت با استفاده از اپراتورهای موجود است، در شبکه اجتماعی دانش‌آموزان (شاد) معلمان میتوانند دروس را با دانش‌آموزان به اشتراک گذاشته و طرح سوال و آزمون کنند.

و در آخر با ورود به سامانه شاد میتوانید از اطلاعات کافی درمورد آخرین بروز رسانی برنامه شاد کسب کنید و اگر در ورود به این سامانه یا مراحل احراز هویت با مشکل روبرو شدید از مشاوران و کارشناسان حاذق در این زمینه کمک حاصل فرمایید.