Przeglad korzysci plynacych z leasingu samochodowego

Czy leasing samochodowy może okazać się bardziej atrakcyjny niż klasyczny kredyt? Z pewnością pociąga za sobą szereg korzyści, z istnienia których dobrze jest zdawać sobie sprawę.

 

Podobieństwa i różnice

Choć to kredyt samochodowy opisywany jest zwykle jako rozwiązanie tańsze, trudno polemizować z tym, że przedsiębiorca zwykle ma mniejsze szanse na jego dostanie niż uzyskanie kredytu. I choć kredyt może być formą bardziej przejrzystą finansowo, to właśnie leasing, pomimo pewnego poziomu skomplikowania wydaje się bardziej kuszący. Jeśli analizujemy różnice odnoszące się do podatku VAT musimy zwrócić uwagę, że w przypadku kredytu samochodowego naliczany jest on od razu od całej wartości auta. Sytuacja zmienia się w przypadku leasingu, gdy podatek ten naliczany jest systematycznie, przez cały czas, w którym trwa umowa.

 

Inne aspekty podatkowe związane z leasingiem

Klienci odwiedzający Santander Consumer Multirent przeważnie interesują się leasingiem operacyjnym i nie dzieje się tak bez powodu. Jeśli zdecydują się na takie rozwiązanie, koszty leasingu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów nawet, jeśli wartość pojazdu przekracza równowartość 20 tysięcy euro (w przypadku aut osobowych), Pozwala to na lepsze planowanie budżetu firmy i daje większe możliwości związane z obrotem pieniędzy. Pewnym ograniczeniem może okazać się stosunkowo długi czas leasingu operacyjnego. Przed skorzystaniem z takiego rozwiązania zaleca się wiec dość staranną analizę możliwości wybranego przez siebie auta, aby nie popełnić błędu w tym zakresie.

 

Bogata oferta

Plusem leasingu samochodowego jest obecnie także to, że mamy do czynienia z popularnym rozwiązaniem. Na rynku nie brakuje firm świadczących usługi w tym zakresie, to zaś sprawia, że mamy do czynienia z ciekawymi ofertami. Na rywalizacji o uznanie klientów wygrywają przede wszystkim ci ostatni. Mogą dziś liczyć nie tylko na dopracowane, rzeczywiście atrakcyjne oferty, ale również na kampanie informacyjne, dzięki którym oferty te będą jeszcze bardziej przejrzyste. Więcej o ofercie leasingu znajdziesz na stronie https://www.scmultirent.pl/uslugi/centrum-likwidacji-szkod