Undergarment

لباس زیر

 

لباس زیر یا لباس زیر اقلامی از لباس هایی هستند که در زیر لباس های بیرونی پوشیده می شوند، معمولاً در تماس مستقیم با پوست هستند، اگرچه ممکن است بیش از یک لایه واحد را شامل شوند. آنها در خدمت نگه داشتن لباس های بیرونی از خاک شدن و یا آسیب دیده توسط اخراج بدن، به کاهش اصطکاک لباس بیرونی در برابر پوست، به شکل بدن، و برای ارائه پنهان کردن و یا حمایت از بخش هایی از آن است. در هوای سرد، لباس زیر بلند گاهی پوشیده می شود تا گرمای اضافی فراهم شود. انواع ویژه لباس زیر اهمیت مذهبی دارند. برخی از اقلام لباس به عنوان لباس زیر طراحی شده اند، در حالی که برخی دیگر مانند تی شرت و انواع خاصی از شلوارک، هم به عنوان لباس زیر و هم به عنوان لباس های بیرون مناسب هستند. اگر از مواد یا نساجی مناسب ساخته شده باشد، برخی لباس های زیر می توانند به عنوان لباس شب یا لباس شنا خدمت کنند و برخی برای جاذبه جنسی یا جذابیت بصری در نظر گرفته شده اند.

لباس زیر عموماً از دو نوع هستند، لباس هایی که برای پوشاندن تنه پوشیده می شوند و لباس هایی که برای پوشاندن کمر و پاها پوشیده می شوند، اگرچه لباس هایی نیز وجود دارد که هر دو را می پوشانند. سبک های مختلف لباس زیر به طور کلی توسط ماده ها و نرها پوشیده می شود. لباس زیر معمولا توسط زنان پوشیده امروز شامل برنج و شورت (nickers در انگلیسی بریتانیا) ، در حالی که مردان اغلب می پوشند خلاصه کلاسیک ، خلاصه بوکسور ، و یا شلوارک بوکسور. اقلام پوشیده شده توسط هر دو جنس شامل تی شرت، پیراهن بدون آستین (همچنین به نام singlets یا تاپ تانک)، زیر شلوار بیکینی، شلاق زدن، رشته های G و T-fronts.

اصطلاحات


لباس زیر با تعدادی از اصطلاحات شناخته شده است. لباس زیر، لباس زیر و لباس زیر اصطلاحات رسمی هستند، در حالی که لباس زیر ممکن است به طور اتفاقی تر نامیده می شود، در استرالیا، Reg Grundys (عامیانه قافیه دار برای undies) و رجینالدز، و، در بریتانیا، کوچک (از لباس های کوچک قبلی) و (از لحاظ تاریخی) غیر قابل اشاره است. در ایالات متحده، لباس زیر زنان ممکن است به دلیل چرخه ماشین لباسشویی توصیه شده یا به این دلیل که به سادگی ظریف هستند، به عنوان ظرافت شناخته شود. [استناد مورد نیاز]

به لباس زیر زنان به طور دسته جمعی لباس زیر نیز می نامند. به آن ها لباس صمیمی و صمیمی نیز می گویند.

زیر پیراهن (واسکات در بریتانیا) یک تکه لباس زیر است که تنه را می پوشاند، در حالی که زیر شلوار (شلوار در بریتانیا)، کشوها، و زیرتورها اندام تناسلی و باسن را می پوشانند. شرایط برای لباس زیر خاص در جدول زیر نشان داده شده است.

پوشیدن زیر شلوار در زیر لباس های بیرون در عامیانه آمریکایی به عنوان رفتن کماندو، توپ آزاد برای مردان، و یا بوفه آزاد برای زنان شناخته شده است. عمل زنی که سینه بند نپوشد گاهی اوقات به عنوان freeboobing گفته می شود.

تابع


لباس زیر به دلایل مختلفی پوشیده می شود. آن ها لباس های خارجی را از خاک شدن توسط تعرق، ادرار، مایع منی، مایع پیش سمینال، مدفوع، ترشحات واژن، و خون قاعدگی باز می دارند. برنج زنان حمایت از سینه ها را فراهم می کند و دادخواست های مردان در خدمت همان عملکرد برای دستگاه تناسلی مردان است. کرست ممکن است به عنوان لباس پایه و اساس برای تغییر شکل بدن یک زن پوشیده شود. برای حمایت و حفاظت اضافی در هنگام بازی ورزش، مردان اغلب لباس زیر محکم تر اتصالات می پوشند، از جمله jockstraps و jockstraps با جیب فنجان و فنجان حفاظتی. زنان ممکن است سینه بند ورزشی بپوشند که حمایت بیشتری را فراهم می کند و به این ترتیب راحتی را افزایش می دهد و شانس آسیب به رباط های قفسه سینه را در طول تمرینات پر ضربه مانند دویدن کاهش می دهد. [استناد مورد نیاز]

در آب و هوای سرد، لباس زیر ممکن است لایه اضافی از لباس را تشکیل دهد که به گرم نگه داشتن پوشنده کمک می کند. لباس زیر نیز ممکن است مورد استفاده قرار گیرد برای حفظ تواضع پوشنده - به عنوان مثال، برخی از زنان می پوشند camisoles و لغزش (petticoats) در زیر لباس است که sheer. برعکس، برخی از انواع لباس زیر را می توان برای تیتیلاسیون جنسی پوشید، مانند لباس زیر خوراکی یا شورت بدون کروچ. [استناد مورد نیاز]

لباس زیر برای عایق زیر کت و شلوار فضایی و کت و شلوار خشک پوشیده می شود. در مورد لباس های خشک، مقدار عایق زیر لباس ها برای مطابقت با دمای آب مورد انتظار و سطح فعالیت برای شیرجه برنامه ریزی شده یا فعالیت آب انتخاب می شود.

برخی از اقلام لباس منحصراً به عنوان لباس زیر طراحی شده اند، در حالی که برخی دیگر مانند تی شرت و انواع خاصی از شلوارک ها هم به عنوان لباس زیر و هم به عنوان لباس های بیرون مناسب هستند. مناسب بودن لباس زیر به عنوان لباس های بیرون، جدا از آب و هوای سرپوشیده یا فضای باز، تا حد زیادی وابسته به هنجارهای اجتماعی، مد، و الزامات قانون است. اگر از مواد مناسب ساخته شده باشد، برخی از لباس های زیر می توانند به عنوان لباس شب یا لباس شنا خدمت کنند.

تاریخچه


تاریخ باستان

موزاییک از آرمرینا پیازا در سیسیل نشان دادن یک زن با پوشیدن استروفیوم (لباس پستان) و subligaculum

Loincloth در سال 1412 Très Riches Heures du Duc de Berry
لباس زیر ساده ترین شکل لباس زیر است; احتمالا ً اولین لباس زیری بود که انسان ها پوشیده بودند. در آب و هوای گرم تر loincloth اغلب تنها لباس پوشیده شده بود (به طور موثر آن را یک لباس بیرون به جای لباس زیر) ، به عنوان بدون شک منشاء آن بود ، اما در مناطق سردتر loincloth اغلب اساس لباس یک فرد را تشکیل می داد و توسط لباس های دیگر پوشیده شده بود. در بیشتر تمدن های باستانی این تنها لباس زیر موجود بود.

یک loincloth ممکن است سه شکل عمده به خود بگیرد. اول، و ساده ترین، به سادگی یک نوار بلند از مواد است که بین پاها و سپس در اطراف کمر عبور می کند. باستان شناسان بقایای چنین لباس های loincloths ساخته شده از چرم با قدمت ۷۰۰۰ سال را پیدا کرده اند.  مالو باستانی هاوایی از این شکل بود، به عنوان سبک های متعددی از fundoshi ژاپنی است. فرم دیگری معمولاً کش-سکس نامیده می شود: مثلثی از پارچه با رشته یا حلقه فراهم می شود که برای چست کردن مثلث بین پاها و روی اندام تناسلی استفاده می شود. توت عنخهامن پادشاه مصر (۱۳۴۱ پیش از میلاد - ۱۳۲۳ پیش از میلاد) پیدا شد که با لباس های کتانی متعددی از این سبک دفن شده است. یک فرم جایگزین بیشتر دامن مانند است: پارچه ای چندین بار به دور باسن پیچیده می شود و سپس با کمربند بسته می شود.

گفته می شود مردان در یونان و رم باستان لباس زیر پوشیده اند، هر چند معلوم نیست که آیا زنان یونانی لباس زیر می پوشیدند یا نه. گمانه زنی هایی وجود دارد که تنها بردگان لباس زیر می پوشیدند و شهروندان زیر کیتون های خود لباس زیر نمی پوشیدند. موزاییک های دوره روم نشان می دهد که زنان (در درجه اول در یک زمینه ورزشی، در حالی که هیچ چیز دیگری نمی پوشیدند) گاهی استروفیا (لباس سینه) یا برازیر ساخته شده از چرم نرم، همراه با سابلیگاکولا که یا به صورت شلوارک یا لونکلوت بودند، می پوشیدند. سابلیگاکولا نیز توسط مردان پوشیده می شد.

پارچه مورد استفاده برای loincloths ممکن است پشم، کتانی و یا مخلوط linsey-woolsey بوده است. فقط طبقات بالا می توانستند از عهده ابریشم وارداتی برآیند.

لباس زیر همچنان توسط مردم در سراسر جهان پوشیده می شود - این شکل سنتی از لباس زیر در بسیاری از جوامع آسیایی، به عنوان مثال است. در مختلف، عمدتا گرمسیری، فرهنگ، لباس مرد سنتی هنوز هم ممکن است تنها از یک لباس تنها در زیر کمر و یا حتی هیچ کدام در همه تشکیل شده است، با لباس زیر به عنوان اختیاری، از جمله dhoti هند و lungi، و یا کیلت اسکاتلندی است.

لباس زیر در گریمون

گریمون ما با هدف ایجاد محصولات خاص با تم های اختصاصی در زمینه ی محصولات مد ایجاد شده است.هرچند ما به ارائه ی محصولات غیره نیز علاقه مندیم.در این وب سایت تلاش خواهیم کرد تا بهترین محصولات را در زمینه ی لباس مردانه، لباس زنانه ،البسه ی کودک و نوزاد را برای شما عزیزان آماده نماییم. تا به اینجا به دسته بندی های خود تیشرت مردانه، تیشرت زنانه، مانتو، پیراهن مردانه و لباس شب و مجلسی را اضافه نموده ایم و در آینده بدون شک این دسته بندی ها کامل تر خواهند شد.