Our Classroom Website

سوله 

سوله سازه ای است که هم به صورت شیروانی و هم به صورت قوسی فضا کار طراحی ساخت و نصب میشود. میتواند یک طرف شیبدار یا دو طرف شیبدار و هم میتواند گنبدی شکل باشد.

انواع اجرایی سوله

با یک دهانه به صورت ۸ 
با ۲ یا چند دهانه با ستون مشترک به صورت ۸۸ یا ۸۸۸یا ۸۸۸۸
دو دهانه به صورت ۸۸
سوله قوسی
چند ضلعی منتظم

هزینه ساخت سوله در سال ۹۹ (قیمت ساخت سوله در سال ۹۹)

هزینه ساخت سوله در سال ۹۹ نسبت به سال قبل بسیار گرانتر شد آن هم وابستگی فولاد به دلار بود که در سال ۹۹ قیمت ساخت افزایش زیادی روبه رو شدیم . آنچه تجربه به ما نشان داده است این است اگر هر چه سریعتر خرید سوله از طرف کارفرما انجام پذیرد سود آن بیشتر از ضرری است که پولشان را نگه دارند چرا که هر چه زمان بگذرد قیمیت ها رفته بالا و کسی که زودتر دست به ساخت پروژه خود بزند سود بسیار زیادی را برای خود انجام داده است. 

قیمت سوله سبک ( فوق سبک )

در شرکت مهندسی کلیدر از همه توان و علم خود بهره میگیریم که برای شما عزیزان طرحی نو که در خاورمیانه نمونه باشد را انجام دهید باید سازه ای را برای شما طراحی شود که در مقابل مقاومت و کیفیت بسیار بالای آن وزن کمتری باشد که بتوان گفت سوله سبک به این خاطر برای شما عزیزان مقرون بصرفه خواهد و هزینه کمتری خواهید پرداخت حتی کمتز از نمونه های دست دوم .

خرید سوله دست دوم

قیمت سوله دست دوم :

به نظر شما سوله دست دوم آیا ارزان است ؟ نگران نباشید ما برای شما توضیحات کامل می دهیم  اول جواب سوال هایی که مطرح میشود را می دهیم :

  1. آیا یک فرد ۷۰ ساله از نظر قدرت جسمانی و قدرت سیستم ایمنی با یک فرد ۲۲ ساله یکی است؟ خیر در سازه ها و بخصوص سوله ها هم همینطور است سوله ای که قبلا استفاده شده که به آن ( دست دوم ) گفته می شود دیگر آن توانایی ندارد که بتواند کار شما را ادامه دهد ما در علم مهندسی چیزی به نام خستگی داریم که به سازه ایی که قبلا استفاده شده میگوییم این سازه خسته شده یعنی که بیشتر از این نباید این نوع سازه مورد استفاده قرار گیر به این دلیل در آینده ممکن است دچار تخریب و خسارات زیادی وارد شود

دلیل دوم

آیا کیفیت آن با سازه نوع یکی است ؟ باز هم جواب خیر می باشد چرا که فولاد استفاده شده در سوله نو با کیفیت بوده و زنگ خوردگی ندارد شما کارفرما میروید خریداری میکنید و گول ظاهر رنگ شده کالا را میخورید نمیدانید که سوله دست دوم زنگ خوردگی های زیادی دارد بعضی از

جوشکاران و شرکت ها که دستی در تحویل دادن محصول دست دوم هستن از بین این دو کار یکی را انجام میدهند که هر کدام هیچ خوبی ندارد بلکه بر ضرر کارفرما است.

سوله سبک بصرفه تر از سوله سنتی

تصاویر سوله های صنعتی

مشکلات سوله سنتی نسبت به سوله سبک

در گذشته طول دهانه و همچنین تناژ جرثقیل های سقفی مشکلات فراوانی وجود داشتن و ساخت سوله های تیر ورقی با دهانه های نسبتا بزرگ و خیلی بزرگ( تا ۶۰ متر ) نیاز به هزینه های بسیار زیاد و استفاده بیش از اندازه از فولاد داشت

اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علم مهندسی شرکت مهندسی کلیدر می تواند دهانه های بسیار بزرگ ( حتی بیشتر از ۵۰ متر ) بدون ستون میانی با روش سوله سبک اجرا کند و این امر باعث شده که اختلافات زیادی با مدل تیر ورق) ایجاد کند.

مقدار قابل کاهش در سوله سبک

به عنوان مثال در دهانه ۶۰ متر قیمتهای تمام شده سوله سبک فضایی تا بیش از ۴۰% نسبت به سوله تیرورقی قابل کاهش میباشد،

حالا شما به این فکر کنید میخواهید سوله ای صنعتی بسازید که نیازمند جرثقیل است استفاده از سوله سنتی هزینه شما را بسیار می برد بالا یا حتی انواع کاربری های دیگر که قصد ساخت این نوع هستند.

مقدار کاهش قیمت تمام شده پی سوله سبک

در سوله سبک پی سازی بخصوص خود را دارد که با نرم افزارهای مخصوص و علم میتوان در پی سوله سبک هزینه ها را کاهش داد ولی در سوله سنتی باید از پیهایی استفاده کنید که هزینه های شما را چندین برابر می کند.

قیمت اجرای فونداسیون سوله

قب� از اینکه این مقاله را با شما شروع کنیم به خواندن باید گفت خیلی از ما به اشتباه تیتر اول این مقاله را مینویسیم طرز نوشتن صحیح آن فنداسیون سوله است نه فونداسیون

فنداسیون سوله یا زیر سازی سوله

در سوله سازی اجرای فنونداسیون سوله ( فنداسیون سوله ) یکی از کارهای کلیدی و بسیار مهم است زیرا در روند نصب سوله خیلی وابستگی دارد برای همین هم باید زیر نظر متخصص این امر انجام شود.

دیگر مثل قدیم نیست فنداسیون سوله اجرا شود آهن آلات به محل آمده و آنجا عملیات جوشکاری انجام شود.

قیمت اجرای فونداسیون سوله

اجرای فونداسیون سوله ( فنداسیون سوله ) در شهر بم

فونداسیون سوله صنعتی ( فنداسیون سوله صنعتی )

در قدیم سوله های صنعتی که ساخت میشدند به صورت سنتی بودند و قیمت های ساخت آنها بسیار گران بود متناسب با ابعاد فنداسیون آن بسیار بزرگ و گران تمام میشد.

ابعاد فونداسیون سوله ( ابعاد فنداسیون سوله )

در کلیدر سوله برای بهینه کردن فنداسیون و قیمت آن متخصصین کلیدر سوله با توجه به علم روز سبک سازی هایی را انجام داده اند که هم ابعاد و میلگردهای مصرفی را به طور آگاهانه ای بهینه کرده که مقاومت آن کم نشود ولی در عوض قیمت آن به طور چشمگیری پایین آمده است.

قیمت اجرای فنداسیون سوله

اجرای فنداسیون سوله سبک قیمت بسیار پایین و مقاومت بسیار بالا و تاییدیه نظام مهندسی را دارد که کلیدر سوله بیش از هزاران اجرای پروژه در سرتاسر ایران بویژه خارج از کشور انجام داده است. برای خرید سوله با این شماره می توانید تماس بگیرید

ساخت سوله با قوطی

در کشورمان ساخت سوله با قوطی رواج گسترده ای در بین سازندگان دارد که ما در شرکت مهندسی کلیدر قصد داریم با برخی از موضوعات در این مورد آگاهی دهیم.

سوله با قوطی چند میلی متر مجاز است ؟

اولین معیاری که مهم است حتما باید ساخت سوله با قوطی صنعتی صورت گیرد و ضخامت آن نباید کمتر از ۴ میلی متر باشد.

این ها را گفتیم به این دلیل که در آیین نامه های مقررات ملی ساختمان به صراحت آمده ولی برخی از سازندگان سوله به آن اصلا توجه نمیکنند و از قوطی استفاده میکنند که اصلا صنعتی نیست  و ضخامت پایینی دارد.

ساخت سوله با قوطی باید چه شرایطی داشته باشد

یک مسائل علمی و فنی است که برخی سازندگان یا به عمد یا  ندانسته به آن عمل نمیکنند ، قوطی در برابر زلزله ضعف دارد و در برابر بادهای شدید و زلزله دچار پیچش و ریزش سوله می شود و خسارت هایی مالی و جانی بر جای می گذارد.

ساخت سوله با قوطی

خرید سوله

خرید سوله 

خرید سوله

۰۹۱۲۰۵۱۲۰۰۱