Free entrance exam advice on WhatsApp

بدون شک مشاور تحصیلی نقش بسیار مهمی در موفقیت دانش آموزان در کنکور سراسری دارد. بویژه که در طی سالهای اخیر گرایش داوطلبین برای شرکت در کنکور رشته علوم تجربی به شدت افزایش یافته است و همین مسئله رقابت برای تصاحب صندلی رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاههای تهران را سخت و پیچیده کرده است و خیلی از افراد بدنبال برنامه ریزی برای کنکور تجربی هستند. بررسی ها نشان می دهد بیش از نود درصد رتبه های زیر صد کنکوراز مشاور کنکور بهره گرفته اند هرچند اغلب آنها بنابه دلایلی داشتن مشاور کنکور را کتمان می کنند. در این مقاله قصد داریم به مشاوره کنکور رایگان در واتساپ بپردازیم اما قبل از آن به دلیل نیاز داشتن به مشاوره کنکور میپردازیم.

این روزها که بازار کنکور و انتخاب رشته کنکور و قبولی در دانشگاه حسابی داغ است، مراکز مشاوره تحصیلی نیز سعی در استفاده حداکثری از این بازار دارند. اما متاسفانه بیشتر این موسسات مشاوره کنکور تنها با هدف کسب سود تاسیس شده و نگاهی کاملا مشتری محور به دانش آموزان دارند. اگرچه مسائل مالی در هر کسب و کاری مهم بوده و یکی از اهداف کسب و کارهاست؛ اما اینکه تنها هدف موسسات افزایش سود باشد، به این معنی است که رشد و پیشرفت دانش آموزان اهمیت چندانی برای مشاوران این موسسات ندارد. مشکل بعدی این مراکز مشاوره تحصیلی نوپا این است که دانش لازم را در زمینه مشاوره درسی ندارند و صرفا با تکیه بر روشهای تجربی که طی چندین سال آزمون و خطا کسب کرده اند، به راهنمایی و مشورت با دانش آموزان میپردازند. درحالیکه مشاوره تحصیلی اصولی فرایندی نسبتا طولانی و نیازمند دانش مشاوره و روانشناسی میباشد.

متأسفانه بازار داغ کنکور پر شده است از مشاوران کنکور کم سواد و ناموفقی که بالاترین افتخار تحصیلی شان، کسب رتبه شش رقمی در کنکور سراسری بوده است. در واقع باید از این مشاورین کنکور ناموفق پرسید که شما با چه اعتماد به نفسی برای دانش آموزان نسخه کسب رتبه های زیر صد را می پیچید؟

البته نباید از انصاف به دور بود و باید به این نکته نیز اشاره کرد که در همین بازار آشفته، مشاوران کنکور موفق و با دانش بسیاری وجود دارند. برای موفقیت در کنکور دو راه بیشتر ندارید: یا از سعی و خطا استفاده کنید یا از تجربه دیگران. یا باید خودتان درس عبرتی برای دیگران شوید، یا از تجربه دیگران استفاده کنید. این انتخاب شما است که منابع تان را چگونه مدیریت کنید. منابع دو دسته اند: منابع تجدید پذیر یا منابع تجدید ناپذیر. منابع تجدید پذیر چیزهایی است که اگر استفاده شود دوباره جای آن پر خواهد شد. مثل پول. خیلی ها فکر می کنند هزینه کردن برای داشتن یک مشاور بی فایده و هدر دادن پول است. اما این دیدگاه غلط است. زیرا خیلی از اوقات هزینه ای که برای مشاوره صرف می کنید، باعث می شود زمان تان را بهتر مدیریت کنید. زمان یک منبع تجدید ناپذیر است. مشاور کنکور به شما کمک می کند تا دیگر پشت کنکور نمانید و همین امسال به هدف دلخواهتان برسید.

یک مشاوره‌ی خوب به مشاوره‌ای گفته می‌شود که بتواند مسیر را برای دانش‌آموز نشان دهد تا خود داوطلب با توجه به ویژگی‌های زندگی خود و اهدافش بتواند در مسیر درست گام بردارد. اینکه مشاور برای هر دقیقه از زمان شما برنامه داشته باشد، زیاد هم خوب و مفید نیست. هر فرد باید احساس مسئولیت نسبت به آینده‌ی خود داشته باشد و بتواند بدون نیاز به یک نگهبان 24 ساعته، بهترین عملکرد را ارائه کند. یک مشاوره خوب همیشه باید در دسترس باشد و به لطف اینترنت و انواع اپلیکیشن های ارتباطی ، ارتباط مشاوران با داوطلبان کنکور بسیار بهتر شده است یکی از این اپلیکیش ها ، برنامه واتس اپ است که نسبت به برنامه های دیگر قابل دسترس تر است و افراد واتس اپ را به برنامه های دیگر ترجیح میدهند . برای دریافت مشاوره رایگان کنکور کلیک کنید و براحتی با مشاوره خود در ارتباط باشید.

یک مشاوره‌ی خوب باید حاوی اطلاعاتی جهت شناسایی اهداف، برنامه‌ریزی و مدیریت زمان، مطالعه‌ی صحیح دروس، شناسایی کتاب‌های مکمل مفید، شناسایی آزمون‌های مفید و مناسب فرد، ایجاد انگیزه و روحیه و بسیاری اطلاعات دیگر باشد. با استفاده از اطلاعات فوق دانش‌آموزان می‌توانند نقاط ضعف و قوت خود را بشناسند و با بهره‌گیری از امکانات موجود در زندگی خویش، بهترین نتیجه را بگیرند.

برای دریافت بهترین برنامه ریزی کنکور تجربی اینجا کلیک کنید .