Kredyt gotówkowy – jak go otrzymac?

 

Kredyt gotówkowy – jak go otrzymać?

Gdy potrzebujesz akurat dodatkowej gotówki, a nikt z Twoich znajomych czy z Twojej rodziny nie jest w stanie udzielić Ci pożyczki, nadchodzi czas gdy musisz postarać się o to w banku czy instytucji pozabankowej. Kredyty gotówkowe są najlepsze, ponieważ nie są udzielane na żaden konkretny cel – nikt więc nie pyta osoby, która się o niego stara na co będą przeznaczone pieniądze. Można równie dobrze sfinansować wakacyjną wyprawę do innego kraju, jak i po prostu kupić za otrzymane pieniądze jakiś sprzęt domowy, który się zepsuł. Można wydać pieniądze na prezenty świąteczne dla bliskich, albo też zrobić w domu długo odkładany remont. Taki kredyt jest zatem szansą dla wielu osób na zrealizowanie swoich marzeń i planów. Ale pojawia się pytanie jak go otrzymać? Czy jest to ciężkie?

Ubieganie się o kredyt gotówkowy nie jest przeznaczone tylko dla jakiejś wybranej grupy osób. Może się o to starać każdy. Oczywiście, nie każdy otrzyma taką pożyczkę i nie wszyscy w takiej wysokości, jaka ich interesuje – pod uwagę brane są bowiem różne czynniki, w tym na przykład możliwości kredytowe danej osoby, a także i to, czy jej historia kredytowa jest odpowiednia (na przykład czy nie miała nigdy trudności ze spłatą zobowiązania, albo nadal nie ma jakichś dużych obciążeń nad sobą). Żeby jednak się dowiedzieć czy otrzyma się wymarzoną pożyczę czy nie, trzeba skontaktować się z przedstawicielem banku.

Do uzyskania niskiego kredytu, bez dodatkowych zabezpieczeń, konieczne jest tak naprawdę jedynie posiadanie dowodu osobistego oraz pozytywnej historii w BIK czy KRD. Wystarczy również zaświadczenie o dochodach, ażeby bank mógł być pewny, że dana osoba poradzi sobie ze spłatą zobowiązania. Istnieją oczywiście i inne kredyty – wyższe i z zabezpieczeniami. Oczywiście, chodzi tu o zabezpieczenia ze strony banku. Na przykład może być konieczne dodatkowe potwierdzenie przez kogoś (poręczenie) kredytu, albo też zabezpieczenie na jakiejś rzeczy. Zaletą tej drugiej opcji jest zwykle niższe oprocentowanie – skoro pożyczka jest bowiem dobrze zabezpieczona, bank może pozwolić sobie na ustalenie niższych zysków dla siebie.

Więcej na https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-gotowkowy,1.html