Najwieksze zalety kredytu samochodowego

Banki promują kredyty samochodowe jako rozwiązania szczególnie atrakcyjne. Trudno dziś o taki, który nie ma ich w swojej ofercie. Kredyty na zakup pojazdów mechanicznych cieszą się przy tym ogromnym zainteresowaniem wśród samych kupujących. Trudno polemizować z osobami przekonanymi o ich zaletach, warto jednak poznać najważniejsze z nich.

 

Po pierwsze – niskie oprocentowanie

Nawet najtańszy kredyt samochodowy jest po prostu szczególną formą kredytu gotówkowego, nie trzeba być jednak wcale ekspertem z zakresu bankowości, aby zorientować się, że jest on przyznawany na szczególnych, preferencyjnych warunkach. Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście wysokość oprocentowania, nie można bowiem nie zauważyć tego, że jest ono znacznie niższe niż ma to miejsce w przypadku klasycznego kredytu gotówkowego. Wynika to w dużej mierze z charaktery oferty. O ile kredyt gotówkowy można dziś zaciągnąć na dowolny cel, o tyle kredyt samochodowy ciągle jest przewidziany jedynie jako sposób finansowania pojazdów mechanicznych.

 

Największe zalety kredytu samochodowego

 

Po drugie – szeroki zakres możliwości

Osoby, które pierwszy raz mają do czynienia z kredytem samochodowym, często z pewnym niedowierzaniem odkrywają, że mają do czynienia z rozwiązaniem, z którego można korzystać na kilka sposobów. Kredyt ten można wykorzystać na zakup nowego pojazdu wprost z salonu, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby samochód kupić od jego pierwszego lub kolejnego właściciela. Co więcej, wcale nie musi być to wcale auto osobowe, kredyt ten można bowiem uzyskać także chcąc wejść w posiadanie motocykla, samochodu dostawczego, a nawet… ciągnika rolniczego.

 

Po trzecie – atrakcyjne formy spłaty

Najbardziej klasyczny sposób spłacania kredytu samochodowego przewiduje odprowadzanie miesięcznych rat na konto bankowe. Banki przewidują jednak także przynajmniej kilka alternatywnych rozwiązań, które można uznać za równie atrakcyjne. Tu warto wspomnieć choćby o bardzo nisko oprocentowanych kredytach 50 na 50, możliwości szybszej spłaty zobowiązania jest jednak zdecydowanie więcej.