Our Classroom Website

لوله کش ها می دانند که چگونه لوله کشی یک خانه را تمیز و نگهداری کنند. تمیز کردن خط زهکشی برای یک لوله کش مشکلی ندارد ، اما احتمال دارد شما یک لوله کش نباشید.

برای ما که آموزش مراقبت از لوله کشی را آموزش ندیده ایم ، می تواند یک کار ترسناک باشد. خطوط فاضلاب طولانی هستند و تمام آب و زباله هایی که ما شستشو می دهیم پایین آنها می رود. اگر زهکش هایتان شروع به صداهای عجیب می کنند یا بوی بد می آورند ، وقت آن است که آنها را پاک کنید.

لوله بازکنی لوله فاضلاب
تمام خطوط زهکشی به سیستم فاضلاب خانه شما می رسند. هر فاضلاب ، چه در یک ظرفشویی ، دوش یا توالت باشد ، به خطوط فاضلاب خارج از خانه شما می پیوندد. این خطوط جانبی نامیده می شوند ، و آنها به شبکه فاضلاب یا یک خط اصلی می روند.

اگر فاضلاب شما نیاز به تمیزکاری دارد ، این را می دانید. صداهای عجیب ، بوها و تخلیه چاه فاضلاب آهسته برافروختگی همه علائمی هستند که خط فاضلاب شما نیاز به کمک دارد. هر شرایطی به دنبال لوله کش نیست و مواردی وجود دارد که می توانید برای رسیدگی به بسیاری از مشکلات انجام دهید.

1. مرتباً خطوط خود را تمیز کنید
یکی از راه های دستیابی به این هدف خرید یک پاک کننده آنزیم است . پاک کننده های آنزیم انواع مختلفی دارند. برخی لکه های حیوانات اهلی را از بین می برند اما برخی دیگر برای تمیز کردن خطوط زهکشی مفید هستند. هر منبع تأمین لوله کشی و اکثر فروشگاه های سخت افزار تمیزکننده های درجه بالایی برای این منظور دارند.

دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید و مطمئن شوید که تمیز کننده را در یک تخلیه بزرگ قرار دهید. بهترین انتخاب برای این تخلیه زیرزمین است ، اما هر تخلیه بزرگ کار می کند. پاک کننده های آنزیم از طریق واکنش بیولوژیکی کار می کنند ، بنابراین زمان لازم است. صبور باشید و صبر کنید تا نظافتچی کار خود را انجام دهد.

2. فنر
مارها ارزان هستند و استفاده از آنها کار دشواری نیست. گرفتگی های جزئی که در داخل خانه شما اتفاق می افتد با کمی تلاش و استفاده از مار برطرف می شود. مارها اوجرهایی هستند که به یک خط تخلیه تغذیه می شوند و سپس از طریق گرفتگی بریده می شوند یا می پیچند.

مارها هیچ مشکلی را درمان نمی کنند ، اما برای مسدود شدن کوچک مفید هستند. یک مار ساده به تمیز نگه داشتن زهکش ها کمک می کند ، اما مراقب باشید به خطوط آسیب نرساند. اگر با گرفتگی ای مواجه شدید که مار شما نمی تواند از آن عبور کند ، این نشانگر خوبی است که زمان تماس با لوله کش فرا رسیده است.

3. جوش شیرین و سرکه
یک محلول تمیز کننده معمول که بسیاری از مردم برای لوله بازکنی از ان استفاده می کنند جوش شیرین مخلوط با سرکه است. واکنش شیمیایی که هنگام مخلوط شدن این دو ایجاد می شود کف است و حباب می زند. این حباب ها به جوش شیرین کمک می کند تا چربی هایی که باعث مسدود شدن می شوند را از بین ببرد.

وقتی گریس خنک شود ، می تواند بسیار چسبنده شود. انواع دیگر آوار در گریسی که در خطوط شما نشسته است گیر می کنند. حتی اگر زیاد در زهکشی تخلیه نکنید ، ممکن است در خطوط فاضلاب خود چربی بگیرید. با گذشت زمان تجمع رخ خواهد داد ، و این ترفند تمیز کردن سریع و آسان است و می تواند در هر زمان انجام شود.

4. خطوط خود را شستشو دهید
اگر با گرفتگی روبرو نیستید ، می توانید خطوط خود را با آب شستشو دهید. در حین انجام این کار ، کمی پاک کننده تخلیه در آب قرار دهید. توالت مکان بسیار خوبی برای انجام این کار است ، زیرا باعث می شود مقدار زیادی آب و تمیز کننده با هم پایین بروند.

اگر گرفتگی دارید ، ایده خوبی نیست. هرچه آب بیشتری در این خط قرار دهید ، از نسخه پشتیبان تهیه می شود. حتی اگر آب به اندازه کافی زیاد باشد حتی ممکن نیست. هر زمان که در حال تمیز کردن خطوط فاضلاب خود هستید ، باید مطمئن شوید که مسدود نشده اید. در صورت انجام این کار ، ابتدا باید از آنها مراقبت شود.

5. تمیز کردن پیشگیرانه
تمیز کردن خطوط فاضلاب برای شروع فاجعه لازم نیست. هر یک یا دو ماه مقداری جوش شیرین در خطوط خود قرار دهید. این به تمیز شدن دیواره های لوله ها کمک می کند و می تواند از بروز مشکلات جلوگیری کند. برای این کار می توانید از پاک کننده های پایه مرکبات نیز استفاده کنید.

6. تمیز کننده های تخلیه یک گزینه عالی هستند
شما نمی خواهید اغلب از پاک کننده های شیمیایی ساینده استفاده کنید ، زیرا آنها می توانند لوله های شما را خراب کنند. با این حال ، چند بار در سال ، می توانید پاک کننده های تخلیه را از خطوط پایین خارج کنید. هنگامی که این کار را انجام می دهید ، اطمینان حاصل کنید که بیش از حد از آب استفاده نمی کنید و هیچ زهکشی دیگری را شستشو نمی دهید.

این ماده شیمیایی نیاز به زمان دارد تا در لوله ها بماند تا هرگونه زباله و زباله احتمالی از بین برود. کاهش میزان تجمع در خط شما به جلوگیری از گرفتگی کمک می کند.

7. به دنبال تمیز کردن تخلیه حرفه ای باشید
همه لوله کش ها تجهیزات لازم برای تمیز کردن خطوط اصلی فاضلاب را ندارند. به دنبال یک لوله کش تمیز کردن فاضلاب باشید که این خدمات را ارائه دهد ، آنها تجهیزات ویژه ای خواهند داشت که می توانند به شما کمک کنند. از لوله کش مورد استخدام خود درمورد اینکه روند کار به چه مدت انجام می شود و چه مدت طول می کشد ، س ال کنید .

برخی از گرفتگی ها به راحتی پاک نمی شوند و برخی دیگر می توانند آسیب به خط فاضلاب شما را نشان دهند. اگر خطوط خود را تمیز نگه داشته اید و وقت خود را صرف تلاش برای از بین بردن گرفتگی کرده اید ، این می تواند به معنی لوله بازکنی در حالت سخت. بازرسی حرفه ای از خطوط فاضلاب می تواند باعث صرفه جویی در فشار و استرس شما شود.

https://yasanservice.ir/