Mieszkanie pod wynajem – czy warto?

Mieszkanie pod wynajem – czy warto?

Mieszkanie to jedna z lepszych inwestycji. Można zarobić na nim nie tylko przez sprzedaż po kilku latach użytkowania, ale przede wszystkim poprzez wynajem. To forma pozyskiwania pieniędzy, która sprawdza się szczególnie w dużych aglomeracjach będących ważnymi ośrodkami akademickimi, takich jak Wrocław. Czy zakup mieszkania pod wynajem jest opłacalny?

Rozważając zakup mieszkania warto wziąć pod uwagę fakt, że jest to nie tylko bezpieczna, ale i przynosząca szybkie zyski forma lokowania pieniędzy. W przypadku lokat, czy kupna złota pieniądze pojawiają się po kilku latach. Natomiast po zakupie mieszkania można je od razu wynająć i mieć comiesięczne wpływy. Jeśli po kilku latach zdecydujemy się na jego sprzedaż suma pieniędzy pozyskanych z transakcji i najmu na pewno przewyższy pierwotną wartość rynkową. Warto inwestować w mieszkania deweloperskie, ponieważ ich wartość spada wolniej, przy dobrym standardzie łatwo znaleźć najemców, a banki przychylniej patrzą na klientów biorących kredyty na zakup mieszkań z rynku pierwotnego.

Innym atutem mieszkania jako inwestycji jest to, że tak ulokowany kapitał można ubezpieczyć od straty, co jest niemożliwe w przypadku innych form inwestowania pieniędzy. W razie pożaru, zalania czy innych szkód można otrzymać zwrot pieniędzy, dzięki czemu taka forma lokaty jest bardzo bezpieczna.

W przypadku mieszkań istotne jest to, że szybko można zwiększyć ich wartość. Im więcej pokoi tym większe pieniądze może otrzymać wynajmujący. Jeśli kupujemy kawalerkę o dość sporej powierzchni możemy szybko przekształcić ją w mieszkanie dwupokojowe, za które otrzymamy większe pieniądze zarówno przy wynajmowaniu jak i ewentualnej sprzedaży.

Mieszkanie to bezpieczna i dość pewna inwestycja. Posiadając jedno lokum na wynajem ciężko dorobić się na nim majątku, ale bez wątpienia możliwe jest zapewnienie sobie wolności finansowej przy minimalnym ryzyku i nakładzie pracy. Mieszkania we Wrocławiu cieszą się dużą popularnością szczególnie wśród studentów, więc przy zakupie „M” na wynajem warto brać pod uwagę jego lokalizację oraz grupę docelową potencjalnych najemców.

Aktualne informacje o już realizowanych oraz planowanych inwestycjach we Wrocławiu znajdziesz na stronach deweloperów, np. https://vantage-sa.pl/inwestycje/mieszkaniowe/wroclaw.html