About Me

 

Ubezpieczenie bagażu i zagrożenia w czasie podróży

 

 

 

 

Popularną usługę skierowaną do kierowców, oferowaną przez liczne towarzystwa ubezpieczeniowe, stanowi ubezpieczenie bagażu podróżnego przewożonego samochodem.

 

Zagrożenia w czasie podróży

 

Wybierając się na dłuższy wakacyjny wyjazd lub planując jedynie weekend w dość odległym miejscu, bardzo często decydujemy się zabrać ze sobą wiele przedmiotów, nierzadko bardzo wartościowych. To już nie te czasy, gdy bagaż podróżny składał się wyłącznie z kilku ubrań - dzisiaj wiele osób zabiera na urlop smartfony, laptopy czy drogi sprzęt fotograficzny, z których utratą nikt nie chciałby się pogodzić.

 

Jednocześnie podczas wielogodzinnej jazdy po nieznanych nam drogach nietrudno o chwilę nieuwagi, która w niesprzyjających okolicznościach może zakończyć się stłuczką czy wypadkiem. Oczywiście nikomu nie życzymy takiego obrotu spraw, lecz z pewnością warto pomyśleć o konsekwencjach pechowych sytuacji. Coraz bezpieczniejsze samochody zapewniają nam i naszym bliskim coraz doskonalszą ochronę, jednak wieziony przez nas bagaż wciąż może podczas kolizji znacznie ucierpieć, wyrywając z naszej kieszeni nawet kilka czy kilkanaście tysięcy złotych na pokrycie strat.

 

W szczególnym położeniu znajdują się zapaleni kolarze lub narciarze, którzy swój sprzęt sportowy umieszczają bardzo często na zewnątrz samochodu. Wystarczy przy tym jedynie delikatna stłuczka, aby znajdujący się na haku za pojazdem karbonowy rower zamienił się w stertę połamanego złomu.

 

Na czym polega ubezpieczenie bagażu?

 

Aby uniknąć nieprzyjemności związanych z uszkodzeniem lub całkowitym zniszczeniem przewożonego bagażu, można sięgnąć po stosowne ubezpieczenie. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci nam wtedy odszkodowanie w wysokości wystarczającej na pokrycie szkód.

 

Taka polisa (samodzielnie lub jako dodatek do podstawowego ubezpieczenia auta) zapewnia ochronę nie tylko na wypadek kolizji, ale i na skutek działania ekstremalnych warunków atmosferycznych. Choć wiele osób mieszkających w Polsce jest zdania, iż prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest niewielkie, to jednak popularnym celem wakacyjnych wojaży pozostają egzotyczne kraje, w których od czasu do czasu mogą pojawiać się na przykład huraganowe wiatry.

 

Sprawdź również http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-bagazu/